Co po úmrtí zaměstnavatele, když jsem na neschopence?

ivetapo
4. lis 2013

Ahojte, jsem v takové zapeklité situaci a nevím jak z toho ven. Byla jsem zaměstnaná v zubní ordinaci, 1.10. to byl rok a také od 1.10. jsem na neschopence s těhotenstvím (to je super ) ale bohužel moje zaměstnavatelka zemřela a ordinaci převzal jiný lékař, který mě nezaměstná Ordinace pokračovala na zaměstnavatelku do 30.10.2013 a od 1.11.2013 to je lékaře. ÚP mě neeviduje, kvůli neschopence. Nevíte prosím někdo, jak se v takové situaci pokračuje? Za každý názor, radu budu moc vděčná.

tonna
4. lis 2013

Ahoj, podle mě by na tebe měla platila ta ochranná lhůta 180 dní, do té doby musíš nastoupit na mateřskou - 8. týdnů před porodem. Zkus se zeptat na sociálce.

ivetapo
autor
4. lis 2013

dobře, díky moc za radu 🙂

j.a.n.i
4. lis 2013

@ivetapo Jo, ochranná lhůta bude platit, v tom problém není, ale mohl by být problém s tím, že k žádosti o mateřskou je potřeba ještě od zaměstnavatele příloha o příjmech a vyloučených dnech, takže bych co nejrychleji začala shánět účetní tvé bývalé zaměstnavatelky ☹

ivetapo
autor
4. lis 2013

@j.a.n.i Na tu kontakt mám, ale to mi nevystaví již teď, že. Budu si muset počkat do doby nástupu na mateřskou? Omlouvám se, jsem poprvé těhotná a v takových věcech se ještě neorientuji 🙂

tonna
4. lis 2013

@ivetapo Zkus jí zavolat a domluvit se s ní. Já když dávala výpověď, tak jsem ty papíry dostala hned a ještě jsem byla asi měsíc po ukončení pracovního poměru na neschopence. A nebyl problém. Tak nevím.

ivetapo
autor
4. lis 2013

@tonna Moc děkuji za rady 🙂 Bude stačit, když počkám do vyplacení poslední výplaty od účetní (tento měsíc)? Třeba ty papíry k tomu přiloží.

j.a.n.i
4. lis 2013

@ivetapo Tak jestli na ní kontakt máš, tak asi není třeba spěchat, občas totiž bývá problém toho dotyčného vůbec sehnat.

j.a.n.i
4. lis 2013

@tonna Jaké papíry?

ivetapo
autor
4. lis 2013

@j.a.n.i příloha o přijmech a započtový list atd. Moc děkuji za rady 🙂 Hned je člověk klidnější, když aspoň ví, co a jak 🙂

tonna
4. lis 2013

@j.a.n.i Iveta už odpověděla 😀

j.a.n.i
4. lis 2013

@ivetapo No, on s tou přílohou o příjmech je ten problém, že účetní musí vědět k jakému datu ji má vyplnit, tedy znát datum nástupu na mateřskou a ten není jistý, dokud na tu mateřskou nenastoupíš. Jinak zápočťák by ti měla dát "hned" po skončení pracovního poměru.

tonna
4. lis 2013

@ivetapo Já když tohle před lety řešila, tak jsem taky měla hlavu jak pátrací balon. Já jsem po podání výpovědi zjistila, že jsem těhu, Ale nakonec to dopadlo dobře. Tak držím pěsti, aby vše bylo ok.

ivetapo
autor
4. lis 2013

@tonna Děkuji 🙂 doufám, že to bude v pohodě, abych pak neměla někde nějaké nedoplatky apod. Moc děkuji za rady 🙂