Delší dovolená s miminkem v Anglii, seberou mi rodičák?

majkodrobcek
4. pro 2016

Dobrý den, ahoj. Prosím o radu. Chci jet s miminkem na delsi dovolenou do Anglie. Pracuje tam pritel. Jsem prihlásená s miminkem v Cr. A máme tu zdravotní poistení. Nemám v plánu se odhlásit.ani zit jine. Budeme mit i cestovní pojisteni. Seberou mi Rodicak? Máte s tím nekdo zkusenosti? Nerada bych problémy. Dekuji

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Prípadne znate nekoho kdo musel vracet Rp?

astyna
4. pro 2016

proč by ti ho měli brát? prostě jedete na dovolenou...

kaja2016
4. pro 2016

Pokud se to ted nedavno nejak nemenilo, tak nikomu nic hlasit nemusis, i kdybys to nebrala "jako dovolenou", pokud si v CR ponechas trvaly pobyt....

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Dekuju

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Jen jsem cetla že pokud otec ditete pracuje tam, a my nebudeme stále fyzický v Cr,muzou ho vzit

kaja2016
4. pro 2016

@majkodrobcek a kde jsi to cetla? hod odkaz

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Nebo má to nektera z Vás podobne?
Dekuji

kaja2016
4. pro 2016

@majkodrobcek Aha, hele nikam nic nehlas, podle me to resit nikdo nebude.

blahova_andrea
4. pro 2016

@majkodrobcek to je ale přece úplně jiný případ, než jsi ty, ne? 😉 tam tazatelka jasně napsala, že si neplatí v čr pojištění, že se v čr nezdržuje. že prostě žije s manželem v zahraničí. ty tu pojištěna jsi a nevidím důvod, aby jsi to rušila, když jedeš jen třeba na měsíc pryč. do toho nikomu nic není proč a kam jedeš, pokud se tam nestěhuješ, což píšeš, že ne.

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Dekuji,Devcata

majkodrobcek
autor
4. pro 2016

Proste jsem cetla že pokud pritel /manžel pracuje mimo CR tak žena má o dávky Rp zadat tam a ne tady. Že je to zmena od roku 2012. Co je na tom pravdy? Abych nevracela Rp. Znate nekoho kdo musel vracet Rp? Dekuju

blahova_andrea
4. pro 2016

@majkodrobcek znám někoho, kdo vracel rp, ale z jiného důvodu. o tomto už jsem taky slyšela, ale má to své podmínky. nevztahuje se to určitě na každého. asi by to chtělo si zavolat přímo na ssp a čssz a poptat se u zdroje přímo na tvůj případ.

marcicek84
4. pro 2016

@majkodrobcek - vím pouze o tom, že se abys nepřišla o RP musíš se vetší část roku zdržovat v ČR, nestačí pouze trvalý pobyt, ale opravdu se zde musíš zdržovat, mít zde lékaře a pojištění, pokud budeš v zahraničí, dávky bych měla žádat tam, chtějí tak zabránit duplicitám, že někdo bere peníze ze zahraničí a ještě z ČR, což se jim nedivím...ale ověřila bych si přesné podmínky právě na příslušném úřadě.
jinak s tím vracením to je tak, že by tě asi musel někdo udat, aby se na to přišlo...takže bych se nešířila...