Dítě 7měsíční - jít nebo nejít do práce? Hlídá babička

kacenka1111
5. led 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Mám teď nabídku na brigádu, která je ovšem časově náročná. Tak 6h denně úklid. Každý den. Musela bych malou dovést k mojí mámě, cesta mi trvá tak 40 minut ráno a to samé večer. Počítám i dojít na bus atd. Teď navíc budou ty mrazy atd., kdy se s dítkem nesmí ven. avíc bych domů přijela např. ve 20-21hodin. Kde je koupání, kde je režim atd. Máma k nám každý den nemůže. Musela by ji hlídat u sebe. Jenže malé je sotva 7 měsíců. Jen si začala uvědomovat kdo je máma, táta atd a hned bych ji odstavila. Peníze by se hodily, ale kdybysme se uskrovnili a setřili, mělo by to jakžtakž stačit. S odřenýma ušima. A teď - v tomhle případě, šly byste do práce, nebo nešly? Jou mámy, co chodí do práce už ve 3m a taky ty, co chodí až ve 3 letech. Nevím si s tím rady, jít nebo nejít?

camelinka
5. led 2013

Tak v tomhle pripade bych nesla 😅 ☹ , pro me by to bylo v tomhle veku ditete jeste moc hodin mimo domov. Navic ta organizace celkove a hlavne to tahani male tam-zpatky. Za me ne 😅

kacenka1111
autor
5. led 2013

@camelinka No prave, kdyz pominu, ze bude v peci nekolika lidi v dobe, kdy si poradne zacina uvedomovat, kde ma domov a kdou jsou rodice a fixuje si je, tak jeste zbyde to neustale tahani. Me osobne to nevadi, oblknout, hodit do kocaru a jedem. Jenze zname to - jednou spi, pak se ji nechce, pak breci, pak ujede bus atd atd. Jako ja bych sla do prace, abych si odpocinula, ale tak na dva dny v tydnu. Podle me je tohle moc na vsechny. Mama z toho bude v pejru, ja nebudu stihat a budu vydundana, nehlede na malou samozrejme. Ale zas nechci fnukat, jsou zensky, co mazou do prace po sestinedeli a funguje to. Ale trebas by to lepsi s autem, nahodim, cesta se zkrati na 15 minuut atd. No ja nevim. Penize by se hodily, ja bych si odpocinula. Kdyby to aspon nebylo do tak pozdnich hodin.

mirkson
5. led 2013

Ja bych asi nesla. Ale pracuju z domu, asi tak 1h denne na pocitaci, par telefonatu a do kancelare jezdim jednou tydne pro postu ims holkama. Takhle uz to delam 7 let, bez prestavky. I behem tehotenstvi, porodu... Zadne financni podpory v materstvi tady nemam a tak to lepim, jak se da. Kazdy dolar se hodi

kacenka1111
autor
5. led 2013

@mirkson No na doma to je samy klikani a podobny blbosti...☹

benjik
5. led 2013

Já bych v tomto případě také nešla,to cestování je děs.Navíc bys malou dostala do postele bůhví kdy.Jo být to přes den do těch max.5-6odpo byla by to jiná. Co otec dítka nemůže nějak pomoc?

amallie
5. led 2013

@kacenka1111 ja mam takovy pocit, zes tu jednou psala, ze vam chybi penize, neb chlap moc nevydela a hodne utrati..... No, pokud to u vas tak trva, tak bych do te prace sla, treba se za par mesicu podari usetrit na auto a pujde to lepe a treba se pak po zapracovani podari i domluvit jiny cas

Ja osobne se do prace nechystam, ale taky nepotrebuju penize, tudiz si to predstavit nedovedu, tahat takhle deti, na druhou stranu ale nemam nouzi

Takze bych se asi rozhodla podle financi a zvazila to, jestli vic potrebujes byt s malou, nebo korunky
Ono pokud clovek fakt nema, tak muze bejt lepsi i to prevazeni male, pokud mas a zas tak moc te finance nepali, zustala bych jeste doma. Penizky se hodi kazdemu, ale zalezi, jak moc, jestli je to tzv. na jidlo, nebo na kabelky

kacenka1111
autor
5. led 2013

@amallie No, tak ty penize porad trvaji,ale zjistila jsem, ze je to pouze a jenom nasim hospodarenim. Takze jsme to doma probrali a kdyz se uskrovnime, tak by to melo vyjit a spis bych si myslela treba neco na dva dny v tydnu. To nebude vadit ani me, ani male. Ja si odpocinu, ona si uzije babicku. Ale kadzy den takhle dlouho, jezdit domu v devet...Ale pisu to proto, ze nechci fnukat a taky chci poradit, protoze vim, ze napr v Italii mazou do prace po trech mesicich, jenze oni maji jiny system a zamestnavatele. Tak nevim, proto si necham poradit. Ja osobne bych brala dva dny v tydnu a jinak byt s malou.

ange_de_la_morte
5. led 2013

Já sama za sebe jak to cítím - ( jen předem upozorňuju že se se mnou nebawí kláwesnice jak bych chtěl takže to dwojité ,,w,, neswědčí o mé inteligenci 🙂)

Budu se wracet do školy až bude malému 8 měsíců , na cca 3 dny w týdnu asi půl dne , někdy dýl, někdy míň, občas nějaká praxe ( 12 hodinowé) , bnude hlídat wětšinou manžel. Kdybych měla jezdit každý den ( Po-Pá) na 6 hodin tak bych asi nejezdila - chtěla bych si dítě trošku užít, o režimu pro dítě teda nemluwě. Na druhou stranu ale rozumím že jde taky o peníze, pokud je potřeba tak se nedá nic dělat a zwykli byste si wšichni, ale pokud to půjde i bez tohoto přiwýdělku asi bych si radši doma užíwala malé , přece jen ty děti rostou neskutečně rychle. Ale je to o každé matce a dítěti - někdy je wztah matky a dítěte naopak lepší když nejsou spolu pořád, ale je to strašně indiwiduální .

amallie
5. led 2013

@kacenka1111 dva dny v tydnu je lepsi, nez 5, ale sezenes takovou praci?
A taky jde o to, jak "uskrovnite". Pokud nebudete vyhazovat za nesmysly a plytvat, kourit a pit, tak je to fajn, pokud to alr znamena netopit v koupelne a kupovat laciny potraviny, tak uz mi to fajn neprijde, fakt zalezi, jake jsou okolnosti a co je v tuto chvili prednejsi, nez deti stoji penize a ja osobne si treba nedovedu predstavit, ze bych nemela na kvalitni presnidavku, ale musela kupovat smejd, jako treba moje kamaradka, ktera musi chte nechte klukovi kupovat presnidavku za 8 kc, nastavenou cukrema vsim moznym, neb na tu za 20 nema 😒 To by me osobne vadilo, i kdyz se da namitnout, ze muzem detem delat vse domaci, vsichni vime, ze ne vzdy to jde

kacenka1111
autor
5. led 2013

@ange_de_la_morte tak nejak by mi to vyhovovalo...

@amallie uskrovnit - ne orisky, cola, cokolada, nesmysly....namisto toho kvalitni maso, ktere potrebuje mala i my, taky kupovat jednou v tydnu v supermarketu a ne kazdy den v malem kramu za dvojnasobne penize, ted treba podrobneji - cele baleni kojenecke vody po 7,- a ne jednu lahev v malem kramku za 15,-..takhle jsem myslela to hospodareni....jakoze nakupujeme spatne a nevyhodne...nasi blbosti...a namisto 2x cola radeji vezmu kilo bananu....tak na pivko nechodime, jsme nebyli asi dva roky😀 ani nas to nebavi....ja prokourim 900 mesicne, ale na to bych si chodila brigadne vydelat, pac to mit nemusim, mm zase neco prosazi ( zapasy, hokej atd )...oba zhruba stejne....kosmetiku mam, co dostanu nebo proste sampon atd, ne zadny drahy parfemy atd....taky treba ze mala co ma obleceni uz maly prodam a nakoupim za to vetsi a ne ze se mi to bude sentimentalne valet dvacet let ve skrini ( druhy rozhodne neplanuju )...ze proste blbe hospodarime a nesetrime....od rana do vecera nonstop tv a pc atd....

amallie
5. led 2013

@kacenka1111 tak pak je to jasny, bud doma 😉 A nekur 😀 😉 Na colu opravdu vydelavat nemusis, v tom pripade my jsme taky hooodne uskroveny, akoratmi to prijde normalni 🙂

j.a.n.i
5. led 2013

@kacenka1111 Já bych zkusila kompromis, dohodit to ještě nějaké kamarádce, že byste si ten úvazek rozdělili, což by bylo 2-3 dny v týdnu a do toho už bych šla, na celých 5 ne, pokud bysme to nějak utáhli...

kacenka1987
5. led 2013

Tak v tomto případě nedoporučuji ☹ Pracovala jsem 2 měsíce když měla malá 1,5roku a to jen 4 hod denně a nemít auto a nemít malá už aspoň 1,5 roku tak do toho nejdu, bohužel ☹ vykašala jsem se na to i kvůli práci (telemarketing) ale i kvůli malé. To vypravování denně je někdy na nervy a to jsem fakt sedla před barákem do autíka tak stejně... radši se uskromněte a užívej si malé, hrozně to uteče...

kacenka1111
autor
5. led 2013

@amallie ja ji nepiju, to manzel 😖

@j.a.n.i to neni spatnej napad!
@kacenka1987 no kdyby mama trebas jezdila k nam, taky by to bylo o necem jinym...ja jsem za pet minut ready a bezim, ale malou do toho, kor ted v zime, nez ji nastrojim apod...

tak nevim, pokud nekoho rychle sezenu, mozna by mohla mama na tu protismenu, tak to vezmu, jinak na to teda prdim....a sezenu si neco nenarocnejsiho...jestli neco bude

ruda
6. led 2013

já jsem už z otázky vycítila, že jsi rozhodnutá do toho nejít a chceš v tom jen podpořit, myslím si, že úklidem nevyděláš tolik, aby ti to za to stálo/teĎ nemyslím finančně,ale to, že malá bude denně hodiny cestovat a vše to, co jsi k tomu v úvodu napsala....já pracuji od roku a půl, hlídání mám troje, máma mi chodí domů, takže malý nemusí vstávat a přecházet...a dělám na směny, takže ne každý den a v noci to skor nepozná a věř, že je to někdy dost náročné a to vydělám určitě víc, než by bylo za úklid...takže suma sumárum, dle mě bych se na to v tvém případě vykašlala a byla doma s malou, přestala bych kouřit a sázet a uvidíš, kde peníze jsou "zbytečně vyhozené"

kacenka1111
autor
6. led 2013

@ruda Vicemene jsem...Ze zacatku me hrozne lakalo odrachnout si od male, zacit zase fungovat jinak, nez jako podavacka dudliku apod., ale predstava toho cestovani, mala nebude mit zadny rezim, za hcvilku by babicce rikala mami a tak...kdybych vedela, ze mm ma dve prace, my hyposku, uvery, on se dre jak kun apod., tak jdu, samozrejme...ale kdyz vim, ze bychom (sice s odrenyma usima, ale ne na ukor holky a nasich potreb jako voda atd., ale na ukor blbosti ala cola apod ) meli vyjit, tak se mi to zda hodne..kdyby aspon babi mohla sem...navic jak bych to delala v tech mrazech, kdyz se s prckem nesmi ven...a co kdyz bude nemocne a bude mit 40tky...jak bych s ni jela..no, ano, potrebovala jsem podporit, abych si nepripadala, jakoze fnukam....protoze ja bych pracovat sla....ale bud na dva dny v tydnu, anebo by mama musela jit sem....ani jedno nejde, mama nemuze...( slozite, ale dnes mi to potvrdila )....jinak tim uklidem bych si vydelala cca 5500,-, jde o cistyho 55,- na hodinu...je to fakt jen brigada...resp. zkraceny uvazek

kacenka1111
autor
6. led 2013

Holky, tak jsem to ted do koruny spocitala a zbyde nam cisteho 4.120,- a to je prosim jakoze kapesne, proste ctyrka nam zbyde po zaplaceni vseho ( jidlo, holka, pes, byt, poplatky atd )...takze nekde je neco spatne....takze do prace ted nepujdu...za dva mesice uz ale budu mit RP jen 3800,-, takze si neco maleho budu asi muset najit, abychom nezili "z ruky do huby", ale staci mi dva dny v tydnu....🙂 huráááááááááá

anetka1701
6. led 2013

Myslím že ses rozhodla dobře... Já jsem teda pracovala tak nějak průběžně od narození, ale byli to nárazovky a to bylo v poho... Pak jsem si dala letní "masakr" kdy jsem si sice vyšla na dost peněz, ale zase jsem byla v práci furt, řešila jsem hlídání jak šlo, s malou jsem furt lítala po hlídačích, pak si jí vyzvedal muž po práci... Jako fakt nic moc :o( Za ty prachy to nestojí - dětství maj ty mimča jenom jedno, tak ať si ho prožijou v klidu a pohodě s rodičema...

Co se šetření týká, mně se obecně osvědčil způsob hotovosti :oD Sice zase tolik šetřit nepotřebujem, ale najela jsem na něj pár let zpět, když prachy nebyli a jedu doteďka - Prostě na začátku tejdne vyberu z účtu nějakou částku, o který vím, že mi musí bohatě stačit a s ní celej tejden hospodařím. Hlídám si, abych měla vždycky dost do konce tejdne - když utrácím málo, můžu si udělat radost a koupit něco dražšího, když utrácím moc, tak se kapku uskrovním, abych vyšla. To, co mi zbyde (a už jsem se naučila, že zbejvá) si dávám stranou a pak za to kupuju věci, na který by z rozpočtu nebylo - nebo nenadálý výdaje :oD Krásně to funguje a navíc to mám nastavený tak, že na účtě ještě zbejvá dost na to, aby jsme měli i něco ušetřeno...

ruda
6. led 2013

Kačko fakt to za to nestojí, pokud to vyjde i tak, zkus najít nějakou práci na doma a nebo ve večerní hodině, když už máš manžela z práce doma..,ale říkám, je to pak zůhul, na druhou stranu já taky potřebovala"vypadnout" ze stereotypu a v práci si "jinak odpočinu" a domů se děsně těším a víc si pak malého užívám, navíc tím, že musí hlídat táta, o víkendech, , když jsem na noční a nebo když může a nebo nemůže babička, tak mají kluci skvělý vztah a vím, že by to bylo jiné, kdyby byl jen mamánek...,ale vše má čas. Já do práce i musela, máme hypotéku, úvěry.. našetřila jsem si něco přes 100 tis. než jsem otěhotněla a měla to vypočítané na ten rok a něco na poplatky aspoň z části, aby to nebylo jen na manželovi a pak jsem se do práce i těšila, své povolání mám ráda..
V tvém případě bych do toho nešla, vše se pak změní, když dítě onemocní... pokud nemůže hlídání dojít k vám...
Taky jsem myslela, jak to bude občas a půl roku už 2 kolegyně marodí a mám pořád přesčasy, peníze se hodí,ale ne za každou cenu...

kacenka1111
autor
6. led 2013

@anetka1701
@ruda Asi jsem se rozhodla vazne dobre. Kdyz se ted mala pritulila, tak by mi to srdce urvalo, kdyby tohle nedelala se mnou, ale cely dny s nekym jinym...Nene, radsi suchy rohliky ( ktery nbudou potreba ), nez prijit o prcka...Jiny nechci a mala je jen jednou....

renny.enny
6. led 2013

já chodila od necelého roka malé,ale sehnala jsem si brigádu přes večer. Malou jsem v klidu uložila, odjela a cca za 5 hodin se vrátila. Malá nevěděla že jsem někde byla a těch pár penízků bylo hnedka znát 😉

ruda
6. led 2013

KAčenko přesně tak, neskutečně rychle to letí a tohle už pak nikdy nevrátíš... já chtěla prvně v roce,ale pak jsem si řejkla, že se nepřipravím o první krůčky aslůvka a že chci ještě léto prázdninovat a šla jsem v září měl přesně rok a 7 měsíců
Je dobře., že se řídíš srdcem

benjik
6. led 2013

@kacenka1111 zkus třeba roznos letáků.Já je nosila po šestinedělí u dcerky,lokalita kolem bydliště.Výdělek není extra velký,ale za těch pár hodin týdně to bylo dost.

kacenka1111
autor
6. led 2013

@benjik Jo, to jsi nekde psala, vid? Ze jsi jezdila s prckem, ted jsem to nedavno nekde cetla...To by bylo super, uz jsem posilala na postu email....Meli nabidku...Asi zajdu v pondeli na postu, stejnak jedu do mesta...Dobry napad, dekuji! 🙂

benjik
6. led 2013

@kacenka1111 jojo psala,bylo to super,malá se vyvětrala.Já to měla od TNT.

kacenka1111
autor
6. led 2013

@benjik Super, diky, mrkla jsem se a dle stranek zatim hledaji do Praglu, ale budu to hlidat a v pondeli zajdu na tu postu. 🙂

benjik
6. led 2013

@kacenka1111 a pak je ještě česká distribuční a zkus i Kaufland

2hanah
6. led 2013

@kacenka1111 Za mě určitě nejít. Měla jsem taky úklid jako brigádu a ikdyž vydržím hodně, po dvou měsících jsem byla hrozně uhoňená a unavená a to jsem uklízela jen ob den a jen 4 hodiny a bohužel ty peníze ani za to nestály, polovinu jsem projezdila kvůli hlídání, nemluvě o tom, když Vám malá onemocní nebo jí přes noc polezou zoubky a Vy se s ní nevyspíte, pak jít ještě fyzicky pracovat je za trest, i tak se kolem ní naskáčete dost a já bych si užila miminka, mateřská Vám uteče a zjistíte, že jste si malou ani neužila, první slovíčka, krůčky a sranda, která s ní bude, tohle říká spousta mých kamarádek, ať si mateřskou užiju, že ony musely do práce a teď toho litují. Navíc i podle toho, jak úvodní příspěvek píšete Vy sama, myslím, že do toho jít nechcete a děláte dobře, aspoň za mě.

leni78
6. led 2013

Nejít. V tomto věku dítěte může odloučení zanechat psychické následky na celý život. ☹ Zrovna včera jsem to četla u popisu poruchy osobnosti. A taky když jsem se dívala na popis sedmého a osmého věku dítěte. Všímám si na synovi, že poslední týden mě začal vyhledávat a pobrekává, když je v místnosti s taťkou a to se o něj můj partner stará od miminka stejně, jako já, jsou pořád spolu. Synovi je 6 a půl měsíce. Takže k babičce na celé dny v žádném případě nebrat. To radši do azyláku, když to řeknu blbě, ale zůstat u děcka. 🙂

kacenka1111
autor
6. led 2013

@2hanah Nechci, no...Prave z tohoto duvodu...Jsem rozhodnuta, diky vam....I jsem si to spocitala a zas tak to nehori....Takze ani ranu🙂 Veverka je nejvic a pres to vlak nejede....

@leni78 S tou psychikou jsem to prave cetla a presne proto taky nechci jit, protoze si akorat zafixovla mamu a pry ted odlouceni znamena spatnou psychiku...

Jenze jsem si nechtela steovat, jsou mamy, ktere proste do prace chodi....Asi patrim k tem, ktere nepujdou🙂 Nic mi nestoji za to, ay mala trpela nasi blbosti....Jak jsem psala, na prvnim miste je Veve a kdybych "zrala" suchy rohliky cely mesic, nevadi....