• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě narozené v prosinci. MD nahlásím do konce ledna?

23. ledna 2008 
Ahojky mamky:slight_smile:
když jsme se narodili 20.12.2007 je nám tedy 1 měsíc a 3 dny musíme taky nahlásit mateřskou dovolenou do konce Ledna??jak říkají?nebo to platí pro mamky které mají prcky už půlroční
23. led 2008 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj!Tak to bych také ráda věděla,poněvaž v jednich novinách jsem se dočetla,že pro mě to neplatí,poněvaž ještě beru mateřskou a až mě skončí,pak žádat o rodičovskou.Dřív je to prý pro mě zbytečné.(narodili jsme se 12.11.2007).A ve včerejších novinách jsem se dočetla,že si mají zažádat všichni,tak jsem z toho"jelen" :zipper_mouth: !Dnes budu volat na úřad,snad mi poradí. :confounded:
23. led 2008 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tohle jsem našla na internet.stránkách ohledně rodičovské!
Dítě je mladší než 22 týdnů:

Velmi pravděpodobně zatím pobíráte peněžitou pomoc v mateřství od zaměstnavatele, vyčkejte tedy na její skončení a teprve poté si o rodičovský příspěvek zažádejte.
23. led 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
žádá se až při skončení mateřské, musíme ale rovnou nahlásit, na kolik let jdeme :wink:
23. led 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja myslela že to je do konce ledna ale docela mě stim točej pořad všude piši jak si mužeme vybrat ale na 2roky to je omezeny přijmem na 3 jsem zjistila že narok taky nemam protože jsem si napsala o 3 jenže v praci jsem zkončila na dobu určitou byla 4roky na mateřske a hned jsem sla znovu na mateřskou a pobirala dal přispěvek nebrala jsem pul roku mateřskou tak nato ze zakona pry narok nemam a automaticky jsem na 4roky takže opravdu si mužeme vybirat :frowning2:
23. led 2008 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
monaberusko: Pracuju jako právnička na Ministerstvu práce, takže Ti dám zaručené informace. Z Tvého dotazu jsem pochopila, že si pleteš mateřskou a rodičovskou dovolenou a nejsi si jistá, kdy o co žádat. Takže teď si na mateřské dovolené, na které budeš 28 týdnů. Poté, co Ti mateřská dovolená skončí a přestaneš brát peněžitou pomoc v mateřství, nastoupíš na rodičovskou dovolenou, zvlolíš si dobu, po kterou chceš být na rodičovské dovolené a podle toho si zažádáš o rodičovský příspěvek buď ve zvýšené, základní nebo snížené výši. :wink:

Do konce ledna musí podat novou žádost o rodičovský příspěvek pouze ty maminky nebo tatínkové, kteří již rodičovský příspěvek pobírají nebo jim právě v lednu skončila mateřská dovolená.
23. led 2008 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
1980mat mužu se prosim zeptat opravdu je to tak že když jsem nebrala těch pul roku mateřskou tak nemam narok na 3letou variantu?
23. led 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani: ja to bohuzel pochopila stejne jako Ty, obavam se, ze je to opravdu tak :angry:
23. led 2008 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada82:takže ty jsi natom stjně?
23. led 2008 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky holky:slight_smile:tak moc děkuji jsme taky ztoho velá pryč, protože všude se to píše jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: a kdo tomu má pak rozumět :confounded: :grinning:
23. led 2008 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
1980mat
ahojky:slight_smile:moc ti děkuji za info:slight_smile:fakt jsi moc hodná, už to konečně tedy chápu :grinning:
23. led 2008 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek