Dítě narozené v prosinci. MD nahlásím do konce ledna?

monaberuska1
23. led 2008

Ahojky mamky🙂
když jsme se narodili 20.12.2007 je nám tedy 1 měsíc a 3 dny musíme taky nahlásit mateřskou dovolenou do konce Ledna??jak říkají?nebo to platí pro mamky které mají prcky už půlroční

jandalinka
23. led 2008

Ahoj!Tak to bych také ráda věděla,poněvaž v jednich novinách jsem se dočetla,že pro mě to neplatí,poněvaž ještě beru mateřskou a až mě skončí,pak žádat o rodičovskou.Dřív je to prý pro mě zbytečné.(narodili jsme se 12.11.2007).A ve včerejších novinách jsem se dočetla,že si mají zažádat všichni,tak jsem z toho"jelen" 🤐 !Dnes budu volat na úřad,snad mi poradí. 😖

jandalinka
23. led 2008

Tak tohle jsem našla na internet.stránkách ohledně rodičovské!
Dítě je mladší než 22 týdnů:

Velmi pravděpodobně zatím pobíráte peněžitou pomoc v mateřství od zaměstnavatele, vyčkejte tedy na její skončení a teprve poté si o rodičovský příspěvek zažádejte.

kachne23
23. led 2008

žádá se až při skončení mateřské, musíme ale rovnou nahlásit, na kolik let jdeme 😉

jana.m.
23. led 2008

ja myslela že to je do konce ledna ale docela mě stim točej pořad všude piši jak si mužeme vybrat ale na 2roky to je omezeny přijmem na 3 jsem zjistila že narok taky nemam protože jsem si napsala o 3 jenže v praci jsem zkončila na dobu určitou byla 4roky na mateřske a hned jsem sla znovu na mateřskou a pobirala dal přispěvek nebrala jsem pul roku mateřskou tak nato ze zakona pry narok nemam a automaticky jsem na 4roky takže opravdu si mužeme vybirat ☹

1980mat
23. led 2008

monaberusko: Pracuju jako právnička na Ministerstvu práce, takže Ti dám zaručené informace. Z Tvého dotazu jsem pochopila, že si pleteš mateřskou a rodičovskou dovolenou a nejsi si jistá, kdy o co žádat. Takže teď si na mateřské dovolené, na které budeš 28 týdnů. Poté, co Ti mateřská dovolená skončí a přestaneš brát peněžitou pomoc v mateřství, nastoupíš na rodičovskou dovolenou, zvlolíš si dobu, po kterou chceš být na rodičovské dovolené a podle toho si zažádáš o rodičovský příspěvek buď ve zvýšené, základní nebo snížené výši. 😉

Do konce ledna musí podat novou žádost o rodičovský příspěvek pouze ty maminky nebo tatínkové, kteří již rodičovský příspěvek pobírají nebo jim právě v lednu skončila mateřská dovolená.

jana.m.
23. led 2008

1980mat mužu se prosim zeptat opravdu je to tak že když jsem nebrala těch pul roku mateřskou tak nemam narok na 3letou variantu?

lada82
23. led 2008

jani: ja to bohuzel pochopila stejne jako Ty, obavam se, ze je to opravdu tak 😠

jana.m.
23. led 2008

lada82:takže ty jsi natom stjně?

monaberuska1
autor
23. led 2008

Ahojky holky🙂tak moc děkuji jsme taky ztoho velá pryč, protože všude se to píše jinak 😝 😢 a kdo tomu má pak rozumět 😖 😀

monaberuska1
autor
23. led 2008

1980mat
ahojky🙂moc ti děkuji za info🙂fakt jsi moc hodná, už to konečně tedy chápu 😀