Dlouhodobá neschopenka. Kdo vám dává lístky na peníze?

hanickak.
23. črc 2008

Ahoj holky,
vy ktere jste na dlouhodobe neschopence, kdo vam dava listky na penize? Me rekla sestricka u gynekologa, ze mam zavolat obvodakovi a nahlasit, ze jsem na neschopence a ze obvodak mi bude davat listky na penize. Tak nevim, kdo mi ty listky ma davat, zda gynekolog nebo obvodak...
Mam celkem protivnou obvodacku, tak se chci vyhnout komunikaci s ni, pokud to nebude nutne.
Moc dekuju za rady.

marci
23. črc 2008

Mě dává lístky na peníze gynekoložka. Sestřička ho má už vždycky nachystaný když přijdu na kontrolu - chodím cca v půlce měsíce, ale lístek mi dává hned, abych tam koncem měsíce nemusela. Nechápu proč bys měla k obvoďákovi, když tě na PN poslal gynekolog!!

hehe
23. črc 2008

Ahoj, já budu celé těhu na neschopence. Sestřička na gynekologii mi píše lístky na peníze. Myslela jsem, že ten kdo vystaví neschopenku, pak píše i papír na peníze.

lanka
23. črc 2008

Lístek na peníze vystavuje vždy ted Dr. který/která vystavil/a pracovní neschopnost (jak by obvoďák mohl vědět jestli jsi ještě pořád na neschopnece nebo ne a jestli je to potřeba nebo ne - na čele to psáno nemáš)
Aby ti dával lístky na peníze obvoďák musel by to být on kdo vystavil neschopenku. Takže buď jste se se setřičkou nějak nepochopili a nebo fakt netuším....
😉

hanickak.
autor
23. črc 2008

Diky holky. Ja taky nechapu, proc by mi to mela davat obvodacka. Jsem z te komunikace s dr. a sestrama fakt nestastna, kazdy rika neco jineho, ach jo...Budu muset opet zavolat na gynekologii...Kdyz si predstavim, ze me ceka x mesicu ne-li x let, kdy budu s doktorama a spol. budu muset komunikovat vic nez casto 😒
A do kdy se ten listek na penize musi odevzdat do prace?
Budu to potrebovat i za tento mesic, kdyz mi byla otevrena neschopenka v pondeli?
Dekuju.

marci
23. črc 2008

Lístek bys tam měla začátkem každého měsíce doručit, tak aby ho stihli zpracovat s výplatama. Jasně, že budeš potřebovat i na tenhle měsíc

hanickak.
autor
23. črc 2008

Holky, tak se divam na tu moji neschopenku a dole je napsano: Predan do dalsiho osetrovani: a jmeno moji obvodacky...Takze se asi za tou obvodackou budu muset stavit a zeptat se, co a jak. Ta me zase rekne, ze me nemuze drzet na neschopence z gynekol. duvodu a cela anabaze se bude opakovat..
Setkala jste se s tim nektera?

marci
23. črc 2008

hani to je nějakej blbec gynekolog, ne? proč tě jako těhotnou předává do péče obvoďáka? asi si chce ulehčit práci - bych se nedivila, kdyby tě s tím obvoďák vyhodil - protože tohle nemá logiku!

hanickak.
autor
23. črc 2008

Marci, jako gynekolog je skvely, urcite bych ho nemenila 🙂. Uz jsem byla u obvodacky a rikala, ze mam prijit v patek a ona mu zavola a domluvi se primo s nim, tak snad uz to pak bude doreseno.
Nejhorsi na tom je, ze clovek nic nevi, nema zkusenosti, a pak narazi v komunikaci s dr.
Jeste jednou diky.Dam pak vedet, jak to dopadlo.

zvizatinka
23. črc 2008

Mne taky vystavuje listky na prasule sestricka na gynekologii 😉

berunka
24. črc 2008

pridavam se taky mi vystavuj elistek na penize sestricka na gynekologii.prijde mi celkem nelogicky chodit na kontroly na gyndu ale pro listek k obvodakovi. presne jakrikaly holky, obvodak nevi co se deje,jestli jsi stale v neschopnosti a nevystavoval neschopenku tak proc by to psal.

dagina
24. črc 2008

Hani, ty jsi po nějaké gynekol. operaci???? Nebo tě čeká IVF????? Když jsem byla po laparce, tak jsem také byla u obvoďáka...., z CAR po úspěšném IVF mě samozř. převedli ke svému gyndaři. Zaléží jaký tě čeká zákrok, s čím jsi na neschopence....... . Jinak těhule na neschopence samozř. dostávají lístek na peníze na gyndě.

agness02
25. črc 2008

ahojky, ja jsem taky byla hned od začátku těhotenství na neschopence, ale můj gynekolog mi neschopenku nedal, že prý je vše O.K. tak nevidí důvod pro PN, tak jsem si zašla za svou obvoďačkou a ta mi vystavila neschopenku a k té jsem si koncem každýho měsíce, chodila pro lístek na peníze, je fakt, že mi to nejdřív psala na záda, že jako obv. nemůže psát PN na těhotenství, ale pak to asi po třech měsících změnila. Zůstala jsem u ní až do konce. Tak to asi každej doktor říká něco jiného.

berunka
29. črc 2008

agness je jasny ze kdyz ti to psala obvodacka,ze si budes chodit pro listek a penize k ni a ne ke gynekologovi 😉 je to porste podle toho,kdo ti neschopenku vystavi.nekdy jsou holt gynekologove na hlavu a nechteji neschopenku napsat.a co ty vlastne od zacatku bylo ze ti gynekolog nechtel napsat a ty jsi chtela byt doma?

petrunka01
29. črc 2008

Ahoj..tak já to měla tak,že gynekolog mi neschopenku navrhl a poslal na obvod,kde mi ji vystavili.Na tom návrhu bylo,že gynekolog předpokládá PN až do nástupu na mateřskou.Tak mi neschopenku vystavili na obvodu a tam mi taky dávali lístek na peníze.Naštěstí mám gyndu a obvod v jednom baráku,tak jsem nemusela lítat sem a tam.

hanickak.
autor
29. črc 2008

Ahoj holky, muze to byt i tak, jak rika petrunka01. Skutecne v okrese meho gynekologa to vedou obvodaci, ale tady v Brne gynekologove. Jelikoz ma obvodacka v Brne me nevezme, tak jsem musela zpatky na gyndu, kde jsem byla dneska a skutecne sestricka rikala, ze jsem jedina, komu bude davat ty listky na penize, ostastni jsou vedene u obvodaku. Nastesti je to super zenska, rikala, at si s tim nedelam hlavu, ze se to nejak udela a ze ji to nevadi, ale necitila jsem se nejlip, kdyz jim pridelavam praci. Kazdopadne sestricka i dr. si me po techto problemecg pamatuji, takze to je taky k dobru 😉 A je to z toho duvodu, ze na okrese je malo posudkaru, a nez by obchazeli kazdou gyndu, kde je treba na rizikovem 1-2 pacientky, tak si je soustredi u obvodaku. Takze pekna peripetie. 😒 ale hlavne, ze uz je to doreseno.

smajlik
29. črc 2008

ahojky, já mám neschopenku od začátku těhotenství - vystavil mi jí obvoďák, a ten mi pak dával lístek na peníze. Asi po měsíci mi řekl gynekolog, že si mě převezme a ať mu od obvoďáka přinesu takový ten červený lístek jak je na ukončení neschopenky (ale ne s vypsaným ukončením), on si ho založil k sobě a od té doby jsem tedy vedená na gyndě. A tam mi teď taky dávají lístek na peníze. 😉

agness02
18. zář 2008

Úplně jsem zapomněla do tohoto tématu nakouknout 😕 berunka: byla jsem od začátku těhu doma, protože jsem měla náročnou práci ( fofr, třísměnný provoz, noční atd.) moc možností převedení na jinou práci nebylo. Obvoďačka je zároven závodní lékařka, tak to tam zná a měla pochopení, většinou všechny kolegyňky - těhulky odchází co nejdřív na neschopenku. Já byla doma od sedmého týdne 😉

kirinka
28. zář 2008

Ahoj holky mě nikdo neřekl o lístku na peníze a čekala jsem na nemocenskou a nic mi nepřišlo už je to měsíc co mě měli přijít peníze a nic tak nevím zda se dá jít pro ten lístek až ted jako spětně.Chci se zeptat zda stím nemáte někdo skušenosti dik.

vojtisek2007
28. zář 2008

kirinka - mělo by to zpětně jít - ale nechápu, že ti ho sám dr. nenapsal před koncem měsíce....

petua
29. zář 2008

Kirinka: Vítej v klubu, já taky neměla ponětí, že něco takovýho existuje, takže mi za minulej měsíc přišlo šest tisíc 🙄 . Ale neboj, jde to zpětně, takže o ty peníze nepřijdem 😉

jmalko
2. říj 2008

Ahojky, jsem na neschopence taky dá se říct od začátku těhu. Neschopenku mi vystavil gynekolog a i lístky na peníze mi vypisovali u něj (buď on a nebo sestřička) - jen jsem se občas musela připomenout. 🙂 Jen pozor na datum - protože se mi bohužel stalo, že jsem byla na kontrole 1. dalšího měsíce a on mi prostě napsal práce neschopna (nevím teď přesně z hlavy terminologii) k datu např. 1.10.2008, ale mělo tam být 30.9.2008 - mzdovka v práci mě s tím prudila a musela jsem tam jít si to nechat opravit. Můj dr. to bral s úsměvem, datum opravil a bylo to. Jinak mi sám vypsal i lístek na mateřskou, kterou od příštího týdne nastupuji, takže já si nemůžu stěžovat.

denisa31
3. říj 2008

Ahojky, mě taky vypisuje lístek na peníze sestřička u gynekologa, ale taky mám zkušenosti, že je třeba ho rázně vyžadovat, automaticky to rozhodně na konci měsíce nepíšou

paulinka80
14. říj 2008

Ahoj holky, jak vlastně vypadá ten lístek na peníze? já jsem byla včera u gynekoložky a ta mi vystavila od dnešního dne neschopenku - tu s modrým pruhem, kterou jsem odevzdala zaměstnavateli a pak mi dala ještě jeden papír - potvrzení pracovní neschopnosti (to je k čemu??) a řekla mi, že si budu muset koncem každého měsíc přijít pro lístek na peníze. To znamená, že tam musím letět ještě i tenhle měsíc znovu? díky za radu, jsem z toho všeho nějak mimo 🙂 ještě jsem nikdy nebyla na neschopence.....

vojtisek2007
14. říj 2008

paulinka - lístek na peníze ti vystaví ke každýmu poslednímu v měsíci - takže i k 31.října - poletíš znovu a každý další měsíc ke konci...to pak odevzdáš v práci, a papír potrvzení o pracovní neschopnosti nevím k čemu je - no na tom lístku na peníze je napsáno, že nemoc k 31.bla bla bla stále trvá..ty to podepíšeš a odevzdáš, to asi nebude to, co ti teď dala. co máš napsaný na tom potvrzení? A myslím, že ten lístek na peníze, se tak skutečně jmenuje - je to tam napsaný,ale nejsem si jistá...

editah222
14. říj 2008

Lístek na peníze se oficiálně jmenuje - Průkaz o trvání pracovní neschopnost (hned jsem na to mrkla do evidence neschopností) , není to to potzvrzení co ti dala doktorka? 🙂 No jo, chození k doktorce jen pro papír je otrava, ale je to nutné, bez toho potvrzení ti zaměstnavatel (OSSZ) nemůže vyplatit nemocenské dávky.

paulinka80
14. říj 2008

díky moc, to jsem potřebovala vědět 🙂 Na tom potvrzení je napsaný, že to pokaždý předložim ošetřujícímu lékaři k dalšímu potvrzení trvání prac.neschopnosti....

paulinka80
14. říj 2008

jo a to co mám u sebe to se jmenuje Potvrzení pracovní neschopnosti - Legitimace práce neschopného pojištěnce....holky tak teď už fakt nevim, po tom co napsala editah222. Asi budu muset zavolat doktorce, abych tam nejela zbytečně...dojiždim do jiného města....Ale spíš to chápu tak, že ten lístek na peníze není to co mi včera dala.

vojtisek2007
14. říj 2008

paulinka - a nemáš prostě druhou část neschopenky - to by tak odpovídalo - neschopenka je 3x - jeden kus odevzdáš zaměstnavateli, druhý kus máš po celou dobu nemoci u sebe - tam ti píše, dolu do takový kolonky kdy máš další kontrolu, jak máš vycházky a tak - tímhle se taky prokážeš, kdyby ti přišla kontrola z OSSZ a třetí kus si nechala doktorka...tak není to tohle ???

paulinka80
14. říj 2008

tak to bude přesně ono 😀 takže koncem měsíce hurá pro ten lístek na peníze...díky díky 🙂

vojtisek2007
14. říj 2008

jojo, tak jsme se konečně dobrali nějakými konci - to potvrzení nos všude u sebe - když půjdeš třeba k zubákovi nebo k nějakými jinýmu doktorovi, nech si tam návštěvuj potvrdit - když to bude mimo vycházky - právě kvůli kontrole z OSSZ....a na konci každého měsíce pro lístek na peníze....