Dlouhodobá neschopenka. Kdo vám dává lístky na peníze?

hanickak.
23. črc 2008

Ahoj holky,
vy ktere jste na dlouhodobe neschopence, kdo vam dava listky na penize? Me rekla sestricka u gynekologa, ze mam zavolat obvodakovi a nahlasit, ze jsem na neschopence a ze obvodak mi bude davat listky na penize. Tak nevim, kdo mi ty listky ma davat, zda gynekolog nebo obvodak...
Mam celkem protivnou obvodacku, tak se chci vyhnout komunikaci s ni, pokud to nebude nutne.
Moc dekuju za rady.

lenoulinkaa
29. lis 2016

@kamila8854231078 u ošetřování člena rodiny se lístky na peníze nedávají.

zlolda
30. lis 2016

Ahojky dámy ;) jsem na nemocenské od 8.11 byla jsem v práci odnést jeden lístek hnedka na začátku a tedka 22.11 jsem tam nešla další. Nevím co to byly za lístky barvu si nevybavuji. Měla mě ještě Doktorka upozornit ze musím si přijít pro nějaký lístek na peníze ke konci měsíce? který bude ještě treba zanést do práce ?

marciiik23
3. pro 2016

@zlolda má být jeden žlutý, to si necháváte, pak růžový ten je hlavní ze zadu musíte napsat své číslo účtu atd. pak je jeden šedý ten se dává zaměstnavateli vždy na konci měsíce a taky se zezadu vypisuje jinak by vám nepřišla nemocenská. Takže jste muela odevzdat jeden šedý, jeden růžový a žlutý si nechat jo a ten růžový už nedáváte, až vám ukončí nemocenskou gynekolog, tak vám dá zas ten růžový, takže teď budete dávat jen ten šedý každý měsíc k poslednímu dni tzn. 30.-31.

zlolda
7. pro 2016

@marciiik23 superni ;) děkuji a nevíš jak je to s tím když mi skončí smlouva ... Mám smlouvu do konce roku a v práci mi smlouvu určitě neprodlouží

marciiik23
10. pro 2016

@zlolda Taky jsem tak dopadla, že mi smlouva skončila. Normálně budeš na nemocenské dál až do mateřské, pokud se vejdeš do ochranné lhůty 180dní od ukončení smlouvy tzn, že po skončení smlouvy ještě půl roku jsi v ochranné lhůtě a musí za tebe zaměstnavatel pořád odevzdávat lístek na peníze(šedý) než nastoupíš na mateřskou. Takže do června jsi chráněna a máš pořád nárok.

zlolda
11. pro 2016

@marciiik23 super děkuji moc za informace ... Jste zlatá ;) takže v praci se asik puknou vzteky ... Už mi řekla že mi neprodlouží smlouvu protože je pravdě podobnost ze půjdu na mateřskou ... Takže se mě zbavily ... Ale přitom ja jsem šla ještě než mi vypovedely smlouvu na nemocenskou ....původně z tím že jsem přepracovaná a tetanii .... Večer jsem vyncila psika a sekla jsem sebou ... Pan mi pomáhal na nohy a domů ... Měla jsem rozbité koleno dodrene ruce ... Tak mě Doktorka poslala na všelijaké vyšetření .... No a chtela vedet zda nejsem těhotná .... nooo těhotenství se potvrdilo .... Ale v práci jsem to ještě neřekla ... Jak mi to říkala že mi neprodlouží smlouvu ještě jsem nevěděla ze jsem v tom ... Takže nemůže říct že jsem ji lhala ... Ale i tak je to hrůza že se takhle zbavují zaměstnanců ...

marciiik23
13. pro 2016

@zlolda Tak mě taky neprodloužily, protože mám odpracováný rok a nárok na mateřskou a taky proto, že nechtějí riskovat mít tam těhotnou zaměstnankyni, co kdyby se jí něco stalo, byly by za to vinni.

zlolda
13. pro 2016

@marciiik23 Jooo ja vím ale je to hrůza ... me to řekla jako by se nechumelilo :D

jesie28
12. led 2017

Holky potřebuju poradit. Přišla mi marodka, ale bohužel mi sestra napsala datum od 1.12-28.12 a mě chybí peníze za ty 3 dny. Co mám dělat? V marodce pokračuju dál.

vojtisek2007
12. led 2017

@ jesie28 tak ti tam musela napsat že k 28.12. nemoc.stále trvá...pokud pokračuješ dál, v další várce bys to měla mít doplacený, jestli to byl i celej leden, tak ti napsala, že k 31.1.2017 nemoc.stále trvá a vyplacen ti bude leden + ty tři dny, pohlídej si to

jesie28
12. led 2017

vojtisek2007 pořád v marodce pokračuju. Takže když půjdu pro lístek na peníze v lednu tak mi bude stačit mít datum od 1.1 do 31.1.2017? Ty 3 dny pak doplatí?

lenoulinkaa
12. led 2017

@jesie28 zaplatí se s příštím lístkem na peníze

jesie28
12. led 2017

lenoulinkaa Tak nepotřebuju na ty tři dny nějaký papír?

lenoulinkaa
12. led 2017

@jessie28 ne, až bude další lístek k 31.1., tak se doplatí k tomu datu, to co není zaplacené.

jesie28
12. led 2017

moc děkuji

svobodka86
27. únor 2017

Holky prosim nevite nektera zda lze udelit od Dr nejakou vyjimku,abych mohla na neschpence na skolni sraz?budu muset prespat do druheho dne v jinem meste.Lze vubec neco takoveho.Dekuji.

lee92
5. kvě 2017

Ahoj holky, chci se zeptat. Neschopenku mam psanou ted od 2.5. Sestricka mi vypsala papirek na penize ke dni 16.5. Dalsi papirek bych mela dostat tedy jeste k poslednimu dni v mesici?

Dekuji👍🙂

lenoulinkaa
5. kvě 2017

@lee92 další by si měla dostat ke konci měsíce. Ten pak posílá zaměstnavatel na OSSZ, která tě bude vyplácet.

lee92
5. kvě 2017

Mockrát děkuji holky 🙂 sestřička mi v tom trochu udělala zmatek a samozřejmě tomu ani nepřidávám já, která tomu prd rozumím.

Sestřička mi nezvedá telefon, takže teď jsem tedy pochopila díky Vám to, že první "marodící" měsíc, dostávám lístek na peníze 2x. Jeden po těch 14 dnech, co platí zaměstnavatel a druhý ke konci měsíce. Pak už tedy jen 1 papír, vždy ke konci měsíce.

Moc všem děkuji za reakce 👍😉