Dlouhodobá neschopenka. Kdo vám dává lístky na peníze?

hanickak.
23. črc 2008

Ahoj holky,
vy ktere jste na dlouhodobe neschopence, kdo vam dava listky na penize? Me rekla sestricka u gynekologa, ze mam zavolat obvodakovi a nahlasit, ze jsem na neschopence a ze obvodak mi bude davat listky na penize. Tak nevim, kdo mi ty listky ma davat, zda gynekolog nebo obvodak...
Mam celkem protivnou obvodacku, tak se chci vyhnout komunikaci s ni, pokud to nebude nutne.
Moc dekuju za rady.

paulinka80
14. říj 2008

já mám napsaný vycházky neomezený, takže snad nebude problém....ale u sebe to nosit pro jistotu budu...

vojtisek2007
14. říj 2008

tak to máš dobrý - s těma vycházkama - já to měla taky tak - ale některý holky tady právě řešili, že třeba mají jen od 10.00 - 12.00 - no na palici.....

paulinka80
14. říj 2008

taky jsem to tady četla, že spousta holek má vycházky omezený na pár hodin denně, což mi přijde u těhotný fakt hodně ujetý. A chodí vůbec ty kontroly na těhotný? Podle mě, když mám neomezený vycházky, tak mě nikdo kontrolovat nebude...myslim, že si v podstatě můžu být kde chci, protože mi nikdo nic nedokáže...nebo se pletu? asi se to tady už ale řešilo xkrát...

vojtisek2007
14. říj 2008

kontroly chodí namátkově, takže je jedno jestli jsi těhu nebo ne.....a ikdyž máš neomezený, tak jsi v pohodě, můžeš být kdy chceš, kde chceš - jak to máš v neschopence napsaný - 24hod, nebo neomezeně ????

paulinka80
14. říj 2008

Mám tam napsaný neomezeně....kdyby tam bylo 24 hod, tak jaký je v tom rozdíl??

vojtisek2007
14. říj 2008

žádný rozdíl v tom není, jen mě to zajímalo - já měla napsáno neomezeně 24hod 😉

denisa31
16. říj 2008

dneska jsem se dozvěděla u obvoďáka, že přestože mám neschopenku od gynekologa a lístky na peníze mi vypisujou taky tam, že je prý nutné obvoďákovi nahlásit začátek a konec nemocenské kvůli sociálce. Já tam šla náhodou až někdy po měsíci, jinak bych taky vůbec netušila, tak si jen opsali od kdy jsem doma a co mi je a sestřička sama říkala, že jsou to zbytečnosti...

vojtisek2007
16. říj 2008

denisa - to je nějaká hloupost - byla jsem těhu 3x - pokaždý od začátku na neschopence a nidky jsem nic obvoďákovi nehlásila...neschopenku máš vypsanou od gyndaře - ten to taky posílá na sociálku....

katulena
27. říj 2008

ahoj holky,
jsem tak na neschopence od 15 tt.Vycházky mám od 10-17hod. Moje dvě kámošky taky měly v těhu neschopenku a vycházky neomezený, takže mě to pěkně štve!! Když jsem se na to ptala doktora, tak mi řekl, že absolutně neomezený vycházky neexistujou, že vždycky tam musí vycházky napsat! Tak jsem z toho blázen...fakt tomu nerozumím, proč to někomu doktor napíše a někomu ne. Abslutně nechápu, proč těhotný, když nemají žádné zdravot. problémy musí trčet doma. Ještě jsem se ptala sestřičky, jak je to s tou kontrolou. Ta mi řekla, že se nemusím bát, že na těhule nechoděj. Nevím, co bych dělala, kdyby ta kontrola přišla. protože se kvůli tomu omezovat nebudu. Chodím na cvičení pro těhotn, který je večer, takže to bych taky nemohla.....i když je to pro moje zdraví??
Kontrola chodí sama od sebe nebo jen když si to vyžádá zaměstnavatel?

vojtisek2007
27. říj 2008

katulena - kontroly chodí namátkově z OSSZ a i na vyžádání zaměstnavatele nebo když tě někdo závistivej a "blbej" nabonzuje...tak to musí - na udání.

denisa31
1. led 2009

stalo se vám některé, že byste ten lístek ztratily? Vypíše ho sestřička bez problémů znova? Doufám, že jo, když se tam stejně všechno důležitý dopisuje ručně

vojtisek2007
1. led 2009

deni - jasně, že když ho ztratíš, tak by ti ho sestra měla vypsat - bez keců to možná nebude, ale napsat ti ho musí, máš na něj nárok....

mia148
15. led 2010

Mě davala listky na peníze sestřička u gynekoložky ale nikdy jsem si nevšimla do kolika dní mi poslou peníze na učet nevíte to některá?? díky 🙂

j.a.n.i
15. led 2010

no, měli by do 30 dnů od toho co dostanou podklady, ale ně všechny sociálky to posílají včas

mia148
15. led 2010

katulena- já jsem měla vycházky neomezeně dneska jsem neschopenku rušila a přechazela na mateřskou a na tom lístku ani nebylo kam ty vycházky napsat a kámoška tedˇje na nemocenské protože je taky těhotná a má vypsané vycházky tak jsem z toho janek 😒

kikulienkaaa
24. led 2010

ahoj holky ,ctela by sem se vas zeptat ,zekolikateho se pro ti listky chodi?pll ☹

dadous
24. led 2010

kiku, vždy k poslednímu v měsíci ti sestra vypíše papír na peníze kterej odevzdaš zaměstnavateli 😵

ojo
24. led 2010

kiku, jdi tam okolo konce měsíce, nejlépe v rozmezí 2dny před a 2 dny po 😉 pak pošli papír zaměstnavateli a nezapomeň se na něj podepsat 😉

dadous
24. led 2010

jo a zaškrtnout kolonku že nepobíraš žadnej duchod, nebo jak to tam je 😅

kikulienkaaa
25. led 2010

holky dekuji,a kdy by sem ti penize nedostala do konce mesicu tak co mam delat??pll ☹

j.a.n.i
26. led 2010

prudit, prudit a prudit... ale není jisté, že to pomůže 😒

kikulienkaaa
28. led 2010

hm.... 😖

vojtisek2007
28. led 2010

kiku a dala jsi v práci lístek na peníze ???podepsaný a vyplněný, tím by se to taky mohlo zpozdit...

kikulienkaaa
31. led 2010

vojtisku uz je vsechno ok,,,penizky sem 29.1 mnela na ucte...dikyy moc 🙂

neu.sona
10. únor 2012

Holky,nemohla byste mi prosím některá poradit? Jsem na neschopence od 4.1.2012. Normálně jsem zanesla zaměstnavateli ty dva lístky, co mi dala sestřička. Teď mi ale volala účetní, že potřebuje pro sociálku lístek na peníze, že jinak mi sociálka nevyplatí ty peníze za leden.
Jde mi o to a zapoměla jsem se zeptat, jestli mi vyplatí peníze zaměstnavatel i bez toho lístku, co vypisuje každý měsíc sestřička? Jde o větší částku od zaměstnavatele a malou od sociálky, takže ta sociálka mě tak moc netrápí, ale ten zaměstnavatel ano. Neporadíte některá prosím?
Nechápu, proč mi ho sestřička nedala 😠 . Teď mi příští týden na kontrole bude muset vypsat jak za leden tak za únor. To bude mít radost asi.

j.a.n.i
10. únor 2012

@neu.sona Pokud si odevzdávala 2 lístky, tak mi to přijde v pořádku, jeden by měl být k datu 24.1. do kdy platí zaměstnavatel a druhý k 31.1. a ten už účetní posílá na sociálku.
A za únor ti rozhodně ještě nevypíše, to se vypisuje až ke konci měsíce.

neu.sona
10. únor 2012

@j.a.n.i no určitě jsem odevzdávala dva. na ten druhý jsem vypisovala svoje číslo účtu a kam chci poslat peníze. nějak si vybavuju, že mi sestřička říkala, že to slouží i jako lístek na peníze pro tento měsíc. tak já teď nevím, přece by to ten účetní ale měl vědět, ne??

j.a.n.i
10. únor 2012

@neu.sona No, tak to by mělo být správně, nevím co účetní řeší...

1005
18. led 2013

Ahoj holky mám problém ☹ jsem na rizikovým těhu jednu část mám stále u sebe a dalši sem odevzdala vedouci a druhou jsem dala na mzdovku .Minulej mesic sem dostala 5500 a tenhle jenom 2000 ☹ to je trochu málo. Vubec nevim na koho se mám obrátit☹

terezaa94
26. lis 2014

Chtěla bych se zeptat ten lístek na peníze se nosí do práce celé těhotenství? Nebo se pak nosí jinam? Děkuju