Dlouhodobá neschopenka. Kdo vám dává lístky na peníze?

hanickak.
23. črc 2008

Ahoj holky,
vy ktere jste na dlouhodobe neschopence, kdo vam dava listky na penize? Me rekla sestricka u gynekologa, ze mam zavolat obvodakovi a nahlasit, ze jsem na neschopence a ze obvodak mi bude davat listky na penize. Tak nevim, kdo mi ty listky ma davat, zda gynekolog nebo obvodak...
Mam celkem protivnou obvodacku, tak se chci vyhnout komunikaci s ni, pokud to nebude nutne.
Moc dekuju za rady.

romca13
26. lis 2014

@terezaa94 Do práce

85jana85
5. led 2015

Ahoj, prosím o radu. Dne 17.12 jsem nastoupila na naschopenku. Takže jsem počítala, že první 3 dny nedostanu žádné peníze a poté 14 dní platí zaměstanavatel. Myslela jsem, že ten prosinec normálně vyplatí zaměstnavatel. A až od ledna si budu chodit ke gynekoložce pro lístek na peníze. Výplaty jsou u nás už druhý den v měsíci a žádná mně nedošla. Měla jsem si jít pro ten lístek už v prosinci? Jsem z toho zmatená 😒 Děkuji

endy85
5. led 2015

@85jana85 Ahojky. Já nastoupila na neschopenku 15.12, takže podobně jako ty a lístek na peníze jsem musela do konce měsíce odevzdat už v prosinci, i když mě ještě platil zaměstnavatel, takže asi ano.

prcek21
5. led 2015

@85jana85 Ahoj já když byla na neschopence kvůli rizikáči, tak mi první měsíc nějak utekl :D každopádně na personálním ti řeknou k jakému dni v měsíci po tobě budou chtít neschopenku a ty jí doneseš od Mudry... Ale to ti řeknou opravdu na personálním, kdy jí máš nosit . sociálka na to má 30 dnů než to dá dohromady... takže první měsíc neschopenky mi přišel jen od zaměstnavatele za těch 14 dnů :D a s dalším měsícem celé + doplatek z prvního měsíce

somalicats
5. led 2015

@85jana85 Lístek na peníze se vystavuje vždy na konci měsíce, pokud není neschopenka do konce měsíce ukončená. A vystavuje se vždycky k poslednímu dni v měsíci, čili Ti ho lékař vystaví buď tak, nebo zpětně (eventuelně se dá i domluvit to, že Ti ho vystaví "dopředu" - příklad - jdeš k MUDr na kontrolu 25. ledna a rovnou si domluvíš vystavení lístku na peníze k 31.1., abys tam pak nemusela znovu začátkem února, jestliže máš další kontrolu např. až ke konci února, ale je to nestandardní situace a nemusí Ti vyhovět). Čili teď si zajdi k MUDr pro lístek na peníze na prosinec a na konci ledna dostaneš lístky na peníze dva - jeden pro zaměstnavatele jako zbytek toho, co má vyplatit (platí celkem prvních 14 dnů, čili jestli to vychází i na nějaký ten den v lednu, tak ho dostaneš, jestli ne, tak nic), a jeden už pro sociálku. Lístky na peníze dáváš vždy zaměstnavateli, on to na sociálku posílá sám, můžeš se zase ale u vaší mzdové účetní domluvit, že si ho na sociálku pošleš sama a jim dáš kopii.

85jana85
5. led 2015

@endy85
@prcek21
@somalicats
Holky děkuji moc, už v tom mám jasno. Pro lístek jsem si opravdu měla jít 😉

iluky
6. led 2015

Ahojky,mam dotaz...od 29.12 marodim na neschopence a dr mi listek na penize nedal,zamestnavatel ho ale chce,pritom prvni 3 dny mi platit nebudou,coz je vlastne 29-31.12,tak nechapu na co ten listek potrebujou,dr ma ted dovolenou a z prace me honi....

j.a.n.i
8. led 2015

@iluky Nejspíš ho chtějí jako doložení toho, že nemocenská trvá.

speedygon
9. led 2015

@j.a.n.i ahoj, jen se chci zeptat, zda ještě jsou lístky na peníze...přítel jej řešil u dr a prý už nejsou potřeba, že se to vypisuje přímo na neschopence nyní...

j.a.n.i
9. led 2015

@speedygon Prijde mi to jako blbost, jak by se to vypsane na neschopence posilalo zamestnavateli a na ossz.

kristyn.g
9. led 2015

@speedygon já jsem dlouhodobě nemocná a lístky na peníze normálně jsou... odevzdávám účetní

speedygon
10. led 2015

fakt tedy nechápu...přítel totiž marodil, vzadu na neschopence ohledně marodění jen něco dovyplnil a nemocenské za 14 dnů dostal...

j.a.n.i
11. led 2015

@speedygon No, ale to záleží jak dlouho marodil a jak to zrovna vyšlo do kalendářního měsíce... pokud by třeba marodil od prvního do 25., tak ke 14. opravdu odevzdává jen ten IV. díl neschopenky a pak po tom 25. to ukončení a žádný lístek nepotřebuje, ale pokud se to bude překlápět přes kalendářní měsíc, tak už lístek na peníze potřebuje.

speedygon
12. led 2015

@j.a.n.i. právěže marodil prosinec/leden...na lístek se ještě schválně dr ptal....no, řeknu mu, aby se zeptal v práci ještě raději...

j.a.n.i
12. led 2015

@speedygon A od kolikátého marodil?

speedygon
12. led 2015

teď přesně nevím, ale až druhá polovina prosince...zjistím během dne přesněji...

radka35
25. led 2015

pracuji v ordinaci-takže: lístky na peníze-oficielně se to jmenuje doklad o trvání pracovní neschopnosti se píšou ke každému poslednímu dni v měsíci a navíc ještě po prvních 14dnech neschopenky.Pokud neschopenka končí poslední den v měsíci,tak už se lístek na peníze nepíše.Píš e se i v případě,že neschopenka -poslední den neschopenky vychází na prvního,tak k poslednímu předešlého měsíce musí být vystavený taky.A vystavuje ho je ten,kdo vystavil nechopenku.Takže nemůže ho na nechopenku vystavenou třeba na chirurgii a kam se ještě chodí na kontroly,vystavit obvo´dák,dokud mu chirurg neschopenku nepředá(její ukončovací díl).Snad jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně.

kackarebicerova
18. únor 2015

Holky ja jsem tez na neschopence a listek mi dava sestra z gyndy.....pokazde musim ke konci mesice pro mej zajit.....ale chci se optat jak.louho muzu byt na neschopence a od kdy mohu n?astoupit na materskou

veronika182
12. kvě 2015

@kackarebicerova na neschopence můžeš být až do mateřské, nastupuje se na ní 6-8 týdnů před termínem porodu

glimmer
12. kvě 2015

já jsem od 16.4. v PN na gynekologii a vždy mi dali lístek na peníze tam, ani se nikdy nezmínili, že bych měla jít k odvoďačce ...

rencatupa
18. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já myslím, že lístek na peníze vypisuje vždycky ten doktor/sestra, který vystavil neschopenku, ne? Nenapadlo by mě jít někam jinam...
Ale mám dotaz ohledně mateřské - jsem na neschopence. Nárok na mateřskou mi vzniká 20.6. - to je 8 týdnů před porodem. Váhám, jestli nastoupit těch 8 nebo 6 týdnů - má to na něco vliv?
Díky.

deathy
18. kvě 2015

@rencatupa Mě dr. říkal minulý měsíc, že když jsem na neschopence, tak nastupuju automaticky 6 týdnů před TP. Takže né 8. Ještě se ho chci teď ve středu raději zeptat, protože už se to blíží... Sice dva týdny k dobru (jakože k volnému pohybu) by byly fajn... ale tak jelikož jsem doma od prosince, tak zase dva týdny už nejsou moc rozdíl.

ludul
18. kvě 2015

@deathy já se na to ptala svého mudr a můžeš klidně i 8 týdnů před TP - já jsem na neschopence od února a budu nastupovat 7 týdnů před TP - od 1.6., už se těším na neomezování ve vycházkách....🙂

deathy
18. kvě 2015

@ludul Fakt jo? Jako kdyby to šlo, tak bych ráda třeba taky k tomu 1.6. Mohla bych tak jet s dcerkou na víkendový výlet. Jinak mám smůlu a pojede asi jen manžel ☹
Tak to se ještě optám.

ludul
18. kvě 2015

@deathy jde to, stačí, když chce doktor 🙂 jde o to, že pokud jsi na neschopence, mudr automaticky píší nástup 6 týdnů před TP, ale když mu řekneš a pokud je rozumnej, napíše ti to 🙂 já jej o to poprosila v pátek a na kontrolu jdu 29.5. a to mi neschpenku ukončí a od 1.6. papír na mateřskou, který ještě 29.5. odvezu do práce 🙂 jinak, koukám, že máš stejný TP jako já - 25.7. 🙂 jak se cítíš? já jako hrošice 🙂

rencatupa
18. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Mně taky dával doktor na výběr, nechal to vyloženě na mém rozhodnutí. Měla jsem na mysli, jestli potom budu déle nebo dříve pobírat rodičovský příspěvek... má to na to vůbec vliv? Rodičák končí asi vždy dovršením určitého věku dítěte, co?

ludul
18. kvě 2015

@rencatupa pokud jdeš až 6 týdnů od TP, máš větší nárok na dovolenou - pokud teda jdeš ze zaměstnání, což pokud člověk má 20 dní za rok, tak to dělá o 1 den dovolené navíc - kterou si buď vybereš před nástupem na mateřskou ( pokud nejsi na neschopence), nebo pokud ti zbude a nevyčerpala jsi, tak ti to proplatí mezi mateřskou a rodičovskou - musíš si o to u zaměstnavatele požádat 🙂

deathy
18. kvě 2015

@ludul Tak mi to nedalo, zavolala jsem si k doktorovi.
Bohužel, můj dodržuje to, že když je ženská na neschopence, tak automaticky přechází 6 týdnů před termínem.
Tak to už nebudu řešit a ty dva týdny to doklepu.

ludul
18. kvě 2015

@deathy tak to je mi líto, že ti nevyšel vstříc....je to o lidech, o domluvě a když někdo nechce, nic s tím neuděláš .... ty dva týdny rychle utečou, uvidíš 🙂

deathy
18. kvě 2015

@ludul To jo, teď už to utíká rychle, takže to bude v pohodě. Hrotit to nebudu, doktor je vždy v pohodě a tohle asi prostě bere jako takový příkaz shora, takže se ani nezlobím.