Dlouhodobá PN. Mám nárok na mateřskou?

uk.ok
28. říj 2008

Ahojte. Chci se zeptat, jestli budu mít nárok na mateřskou, když marodim 5 měcíců, zjistila jsem že jsem těhu a doktorka mě chce nechat až do porodu na PN, takže ještě 8 měcíců. A ted´ koncem měsíce mi asi neprodlouží smlouvu. Kdybych měla 8 týdmů mateřské před porodem, tak mi tam létájí asi 3 týdny. Zakamuflážovali by to doktoři tak, aby to vyšlo? Samozřejmě pokud nevadí, že už mám pár měsíců odmaroděných.

vojtisek2007
29. říj 2008

uk.ok - to že marodíš nemá žádný vliv na to, jestli máš nárok na mateřskou nebo ne...Abys měla nárok na mateřskou, musíš splnit podmínku 270dnů účasti na nemocenském pojištění za poslední dva roky před porodem a ochrannou lhůtu (nebo pracovní poměr) která je 6 měsíců - do 6ti měsíců musíš nastoupit na mateřskou, ode dne skončení prac. poměru....jak jsem pochopila, tak máš pracovní smlouvu na dobu určitou a ted k 31.10.2008 ti bude končit - píšeš, že ještě 8měsíců budeš na nemocenské jako těhule, takže si myslím, že se ti nepodaří nastoupit na mateřskou do těch 6ti měsíců od propuštění, takže ti nárok na mateřskou nevznikne...