Do kdy musí účetní poslat nemocenský lístek na sociálku?

kozinka3
27. zář 2013

Kolik dní může max trvat účetní aby poslala nemocenský lístek na sociálku? Je to nějak určené zákonem...? Všude jsem našla pouze formulaci "neprodleně" ale nic určitého! Děkuji moc za odpovědi... stalo se mi totiž že 1. září jsem odevzdala nemocenský lístek a stále nemám nemocenskou... (většinou vypácí do 10. dne od doručení veškerých papírů od účetní) a ty jim přišly až 18. září což mi přijde divné! Proto mne zajímá kolik času na to paní účetní má 😠

j.a.n.i
27. zář 2013

Není daný žádný čas do kdy to má poslat, opravdu je pouze formulace "neprodleně".

sarkad2856
27. zář 2013

Ano na konci měsíce ho máš učetní odevzdat a oni ho nejpozději do 10 musí mít na sociálce,pokud nemají stává se že nemocenskou dávku vyplatí až další měsíc.Stalo se mi,že učetní ho poslala o 2 dny později a já nedostala nemocenskou ☹ a než jsem zjistila co se stalo nikdo mi nic nedal.Proto lístek nesu posledního v měsíci což je ted v pondělí.1 dělá docházku tak už ho bude mít.jinak sociálka na vyplácení má do 30 v měsíci.Na učet to chodí dříve než složenkou mám sama vyzkoušené.
Jinak je další možnost kopii poslat do práce nebo donest a originál poslat sama na nemocenské oddělení