Do kdy musím mít 2. dítě, abych měla stejnou mateřskou?

roni010
22. črc 2012

Prosím o radu. Mám 3-letou starou variantu RD a chtěli bychom dalšího potomka... Do kdy musím porodit (otěhotnět) pokud chci mít nárok na stejnou výši MD jako před minulým rodičákem? Stačí porodit do 3 let věku dítěte? Nebo jak to chodí? Nastupuje se zase na MD 6-8 týdnů před porodem? (první dítě narozeno 10/2010).. Děkuji!

dlabinecka
22. črc 2012

Jednoduše mezi tím nenastoupit ani do práce ani na pracák. Tedy bud nastoupit mateřskou do 10/2013 nebo když by se to nestíhalo, tak si nechat na gyndě napsat na těhu neschopenku 😉

ladybugie
22. črc 2012

já mám první dítě rozené 3/2010 a druhé těhu, dvojčata, jsem rodila 1/12 a normálně mi naběhla mateřská z předchozího platu. Dle mého názoru, a nejsem žádný odborník, musíš porodit do doby, než ti skončí zvolená rodičovská. Na mateřskou jsem nastoupila klasicky 6 neděl před porodem. Bylo to spíš o tom papíru do práce, protože doma jsem byla stejně 🙂

hansed
22. črc 2012

Stačí otěhotnět do doby než skončí rodičák a doktor ti může vypsat neschopenku 😉 jinak pokud nebudeš propuštěna, tak se ti vypočítává mateřská ze stejného základu 😉