• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Do kdy se musí zažádat o rodičák?

18. srpna 2009 
ahoj,
prave se rozhoduju o delce rodicaku a chtela jsem se zeptat do kdy se o nej musi pozadat pri ktere variante.
dik
2. srp 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
při dvouletém do 21týdnů života dítěte, při tříletém do 21měsíců dítěte
2. srp 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
zazadat si musis vzdy a druhy formular je na delku rodicaku a to je tak jak pise vojtisek
2. srp 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dekuji tak snad stihnem vyzjistit i zbytek infosek abych se mohla rozhodnout. :sweat_smile:
2. srp 2009 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si o rodičák šla radši zažádat hned ten měsíc jak mi končila MD, abych na to pak třeba nezapomněla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mi není jasné - pokud si vyberu rodičák na 2 roky (s tím, že mezitím otěhotním a zůstanu doma s druhým dítětem) a pak třeba třetí rok zůstanu bez rodičovského příspěvku (pokud neotěhotním) doma s malým, kdo za mě zaplatí zdrav.a soc.pojištění? Je mi líto nevyužít 2letý rodičák, ale ve 2 letech ještě nechci malého nechat ve školce.

Další dotaz - PPM mi vyplácí sociálka či zaměstnavatel (chodí mi z Prahy, takže přepokl.,že sociálka, ale všichni mi tvrdí opak)?
18. srp 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Avo, PPM mam pocit, ze posila socialka zamestnavateli :grinning: Kazdopadne me to slo pres vyplatni pasku, odkud ty penize jdou, jsem nepatrala :wink:
Myslim, ze i to pojisteni by mel za tebe platit stat, protoze 3 leta rodicovska je ze zakona.
Snad se ozve nekdo fundovanejsi.
18. srp 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ava - když zůstaneš doma třetí rok, staráš se o dítě do 3let věku, tzn. že pojištění za tebe hradí stát, a PPM ti určitě vyplácí sociálka jako všem od 1.1.2009 :slight_smile:
18. srp 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
niki a vojtisek - diky! Můžu ještě dotaz? Existuje něco jako zvlášť rodič.příspěvek a zvlášť rod.dovolená? Jakože na soc. nahlásím RD 2letou a zaměst.3letou? Prostě aby věděl, že saice beru příspěvek jen 2 roky, ale nehodlám se 2 letech dítěte vracet..?
18. srp 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ava - zaměstnavatele je povinnen držet ti místo 3roky- za zákona , to že ty ten třetí rok budeš doma bez rodičáku (bez peněz) je jen tvoje věc
18. srp 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisku, muzu se zeptat? Jsem ted na materske tedy pobiram PPM ktere mi vzniklo ze dvou pomeru (skola, prace) a to v ochrenne lhute (v zamestnani jsem skoncila na dohodu a skolu dodelala). V pripade kdyz otehotnim znovu budu mit nartok na PPM?Take uvazuji jaky druh rodicaku zvolit, to dvoulete cerpani nebo trilete.. Pokud si zvolim 2lete a otehotnim az po vyprseni techto dvou let, stat hradi me socialni a zdravotnicke do tri let veku prvniho ditete jak se tu psalo, ale musi se o to zadat , hlasit to nekde nebo se to deje automaticky?
18. srp 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek