Do kterého tt je možné se registrovat na úřadu práce?

mi1
16. srp 2013

Ahoj holky nevíte prosím vás jak je to z registací těhotné na úřadu práce?? Beru podporu z jiného státu EU a až nám vyprší budem se stěhovat do čr ale to už budu v 7. měsíci těhotenství. Oba jsme češi, byly jsme v cizině řádně pojištěni, a máme v Čr trvalý pobyt. Zaregistují mě abych měla po porodu nárok na rodičovský příspěvek? jestli teda mi nějaký nárok na rodičovský příspěvek vznikne. Nebo se neregistrovat a stačí přijít až po porodu z rodným listem dítěte? A jak je to se zdravotním pojištěním? děkuju za každou radu

zamilovanadonej
16. srp 2013

@mi1 Zaregistrovat se může kdykoli....Zdravotní poj. zaplatí pracák ale max. 3 dny zpětně od registrace.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

@mi1 : musíš se registrowat ideálně hned po přestěhowání, protože jinak by sis musela doplatit socku a zdrawku e swého, prostě přijdeš na pracák, zaregistruješ se a dobré, pak po porodu si půjdeš wyřídut rodičowský příspěwek, po celou tu dobu od registrace na pracák až po skončení rodičáku za tebe socku a zdrawku bude platit stát

zamilovanadonej
16. srp 2013

@mi1
@ange_de_la_morte Sociální si člověk platit nemusí, a ani stát ho neodvádí když je člověk na ÚP.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

@zamilovanadonej : ale pokud jsi oswč tak si platit musíš , newim jak je to jinak, je rozdil základní socka a pak nějaké nemocenské připojištění

zamilovanadonej
16. srp 2013

@ange_de_la_morte Co já vím jak je to u osvč, ale sociálka se prostě neplatí. Dluh na ní nevznikne.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

@zamilovanadonej : no možná že je to fakt jiné u oswč a jinak, býwalý přítel dělal na oswč, platil si jen zdrawku, a pak mu přišlo wyůčtowání ze socky za 2 roky zpětně i s penále

zamilovanadonej
16. srp 2013

@ange_de_la_morte Osvč to má jinak- má příjmy, tudíž povinnou účast na sociální politice, ale když je někdo samoplátce (ani na úp, ani zaměstnaný, ani osvč) je povinný platit pouze zdravotní poj., sociální povinné nemá. Může se ale přihlásit k dobrovolné účasti na důchodovém pojištění.

ange_de_la_morte
16. srp 2013

@zamilovanadonej : jo to by možná logické bylo 🙂 díky za objasnění