Do práce po rodičáku, jak je to s dovolenou?

ppavlusa
22. čer 2015

Holky,mužu se na něco zeptat?
Když se budu v listopadu vracet do prace,nevíte jak je to s dovolenou?
Jestli mám narok na celou nebo jen na nějakou poměrnou část?
Každej mi totiž říka něco jinyho...

xpila
22. čer 2015

@ppavlusa A to se opravdu vracíš po mateřské dovolené?

ppavlusa
autor
22. čer 2015

@xpila Pardon po rodičáku 🙂

leniczka23
22. čer 2015

@ppavlusa Určitě poměrnou část, protože dovolená naskakuje za reálné odpracované dny..

ppavlusa
autor
22. čer 2015

@leniczka23 děkuji moc...🙂

xpila
22. čer 2015

@ppavlusa Dovolená se ti bude krátit, jelikož máš zameškáno více jak 100 pracovních dní. Takže za prvních 100 pracovních dní o 1/12 a dále o každých dalších 21 pracovních dní opět o 1/12.
Takže není to podle reálně odpracovaných dnů, jak píše @leniczka23.

leniczka23
22. čer 2015

@xpila Aha..no každopádně na celou rozhodně nárok nemá..

ppavlusa
autor
22. čer 2015

@xpila Proísm Tě...Mám možnost se vracet V zaří.Zavžuju to.Rodičkák mám do 11.listopadu.Kdybch nastoupila v zaří,budu pobírat rodičak.Můžu bát už i normálně zaměstana?
TEd teda doufám že sem to napsala nějak normálně :D a srozumitelně 🙂

xpila
22. čer 2015

@ppavlusa Může, u RP to není nijak omezené.

ppavlusa
autor
22. čer 2015

@xpila a ještě jeden dotaz.TA dovolená by se mi počítala od listopadu,nebo od září.
Promin že otravuju,ale nemám se koho zeptat 🙂

editah222
22. čer 2015

@ppavlusa od září, prostě od dne kdy nastoupíš zpátky do práce 🙂

ppavlusa
autor
22. čer 2015

@editah222 děkuji moc

@editah222
@xpila ještě že Vás holky mám! 😉

j.a.n.i
22. čer 2015

@ppavlusa Já ještě upozorním na jednu zásadní věc, pokud nastoupíš až od listopadu (a ještě ne od začátku), tak dovolenou nebudeš mít skoro žádnou, protože neodpracuješ 60 dní za rok a tedy bys měla opravdu pouze dovolenou za odpracované dny a tedy 1/12, víc ne.
Naopak pokud nastoupíš už v září (klidně i v jeho průběhu) a nebude pak moc nemocná nebo na OČR, tak těch 60 dní splníš a pak by se postupovat s krácením podle pravidel, co psala @xpila a tedy bys měla cca 7/12 nebo možná i 8/12 dovolené, což je dost rozdíl.

tete20
13. zář 2018

Dobry den, a prosím vás mám dceru narozenou v unoru. Můžu ji dát do školky od záři a jít pracovat i pobírat rodičovský příspěvek? Není to nejak omezeno hodinama nebo výši platu? A muže byt ve školce celodenně nebo jen polovinu dne? Taky se nemám koho zeptat.

dominikacifkova
13. zář 2018

@tete20 Do školky - ANO-pokud ji vezmou, Do práce-ANO, vrátit se můžeš, ANO-bude ti chodit plat i rodičovský příspěvek, OMEZENÍ-nejsou žádná ( ani hodiny ani peníze ). Od 2 let věku dítěte se nic nesleduje. Já to měla obráceně. Sny narozený v listopadu a já od ledna v práci na plný úvazek.