Dohoda o hmotné zodpovědnosti vs. pracovní náplň

mische
10. bře 2008

Nevíte někdo, jestli místo Dohody o hmotné zodpovědnosti pouze sepsaná náplň pracovní činnosti a v ní uvedno - zodpovída za pokladnu, apod. má stejnou váhu jako zvlášť dohoda????

elise
10. bře 2008

mische na slovensku si hmotne zodpoveda iba ak máš napísanú a podpísanú dohodu o hmotnej zodpovednosti ale ked to máš v pracovnej náplni ťak ak spravíš neaký kiks dostaneš iba porušenie pracovnej disciplíny ale ked nemáš podpísanú hmotnú zodpovednosť tak za pokladnu neručíš u naás je hmotná zodpovednosť možná aj hromadná a platí od 18 rokov ale myslím že je to aj v čechách skoro rovnaké

mische
autor
10. bře 2008

uz tam nepracuju, a byv. sefka mi sdelila, ze maji nejake nesrovnalosti ...., tak me to jen zajima .... samozrejme to chci dat do poradku, ale jen me to tak zajima .... patrne se jedna o malou castku /tak do 1 000,- coz jsem ochotna doplatit/ ale premyslim, jestli bych mela a tak. ...

elise
10. bře 2008

mische akonáhle máš už podpísané skončenie pracovného pomeru a si preč z organizácie tak ťa to nemusí zaujímať pretože sa ťa to už netýka aspon u nás je to tak

mische
autor
10. bře 2008

hmm ... jen se ptam, protoze se bojim aby me pak nepopotahovali po soudech, ze jsem zproneverila penize ... to uctovani jsem odevzdavala 28. ledna .... smlouva mi koncila 31. ledna ....

elise
10. bře 2008

tak si na tom načisto lebo si to odovzdala a súd na teba už nemá čo mať lebo účtovanie od teba niekto prevzal, musela si to niekomu odovzdávať a na základe toho máš vlastne závúzky vyrovnané ked ti dali zápočet a skončenie pracovného pomeru. 😉

mische
autor
10. bře 2008

je to slozitejsi v tom, ze jsem sla na nemocenskou, ta mi konci ted v nedeli, ale pracovni pomer skoncil normalne toho 31. ledna .... a dnes jsem tam zanesla ukonceni nemocenske a tak mi to rekla, ze se mam dostavit ve stredu a ze se na to podivame i s ucetni .....asi o tom moc premyslim, fakt nevim

mische
autor
10. bře 2008

takze zapoctovy list mi budou teprve posilat postou

andrea1158
11. bře 2008

mischce: poznám aj české právo a možem ti na 100% povedať, že ak nemáš dohodu o hmotnej zodpovednosti, tak sa ničoho neboj ani keby sa ti vyhrážali súdom. Mohli by ti dať len porušenie praocvnej disciplíny ale ty tam už nepracuješ takže to je bezpredmetné.