Zaměstnání
innes
22. zář 2013

Dohoda o pracovní činnosti při RD a další těhotenství

Předem se omlouvám, pokud tu stejné téma je, našla jsme jen podobná a už pár let stará, netuším, jestli se v legislativě něco nezměnilo. Mám smlouvu na neurčito, plný úvazek, přecházela jsem z ppm na rd, pak na ppm a opět rd, nyní u stejného zaměstnavatele pracuji na dohodu o prac. činnosti a stále jsem rd. Měla jsem za to, že pokud bych otěhotněla na rd, nebo hned po něm (musela bych na rizikovku), vypočítávala by se mi následná ppm z původního platu před 4 lety. Nyní s tím ale kolegyně měla problém, chtěli jí vypočítávat ppm z dohody. Je to možné, když je u stejného zaměstnavatele a původní plný úvazek na neurčito trvá? Děkuji za odpověď.
j.a.n.i
22. zář 2013
@innes Je možné ji vypočítat z obojího.
j.a.n.i
22. zář 2013
Myslím jako najednou a výsledný plat vznikne se čtením obou.
innesautor
22. zář 2013
@j.a.n.i děkuji. Já to mám z druhý ruky, tak nevím přesně v čem byl problém, smlouvy dostáváme stejné. Prý by přišla o peníze, takže si myslím, že by se jí to vypočítávalo jen z dohody. Ještě mě napadlo, jestli by to bylo možné pokud by měla smlouvu na určito a ta ji na první mateřské vypršela.
j.a.n.i
22. zář 2013
@innes Ano, pokud by ji měla na určito a skončila, tak ano... nebo účetní zaspala, tohle totiž platilo v roce 2011, ale novelou zákona o nemocenském pojištění k 1.1.2012 se to měnilo.
majka1976
22. zář 2013
Proč neděláš na dohodu o provedení práce? Tam by žádný problém nebyl.
innesautor
22. zář 2013
@majka1976 tam je hodinový limit tuším. Já to moc neřešila, až teď když přemýšlíme nad třetím a peripetie kolegyně mě zaskočily.
innesautor
22. zář 2013
@j.a.n.i to je taky možné 🙂 No snad by se mi to tedy vypočítávalo z původní mzdy.
j.a.n.i
22. zář 2013
@innes Jasně a ono i podle staré úpravy ten výpočet jen z dohody platil pouze v případě, že DPČ byla uzavřena pouze na dobu RD, takže buď ji stačilo mít na dobu neurčitou (nebo na dobu přesahující RD) nebo ji naopak před nástupem na mateřskou ukončit. A s účetníma je to někdy těžký.

Začni psát odpověď...

Odešli