Dohoda o provedení práce. Co mě čeká, až otěhotním?

obzivka
29. dub 2014

Ahoj.
S přítelem máme smůlu na práci a oba pracujeme na Dohodu o provedení práce, kdy většina peněz k nám jde bokem(nemyslím si,že v dnešní době něco neobvyklého), mně osobně náleží oficiálně kolem 4 tisíc měsíčně a zdravotní si platím sama. Pořád jako bychom čekali na zázrak! Můj cíl byl najít si stálou práci, na kterou se stejně po splněné době vykašlu(pracuju ráda!) kvůli budoucímu dítěti. Ale hormony a touha pracují a my do toho chceme jít!
Neptám se tedy, co bych měla udělat jinak, ptám se, co mě čeká, až otěhotním. Jak to bude s mateřskou? Mám nárok na porodné? Nějaké další rady zkušenějších maminek?
Nemám strach, že bychom to s přítelem nezvládli, tak jen do mě! 🙂
Děkuju !
Luca

marecekavendulka
29. dub 2014

tak jestli máš ofiko jen 4000 a tvuj chlap taky,tak asi na porodný dosahnete,na netu je hafo kalkulaček pro výpočet porodnýho..jestli jsi evidovaná na pracáku,tak nejspíš pak dostaneš jen Rp.to se nějak vypočte,ale nevím jak,to ti poradí určitě další koníkařky.jestli budes mit v byte trvalej pobyt tak si sjednej příspěvek an bydlení..nebo ste v domečku?to jak bydlíte má taky vliv na tom,jaké peníze mužete dostat.jinak mužeš pobírat přídavky,tam se to hodností podle příjmu za posl.rok-tvuj i příteluv...jo a ten rodičák pokud nebudeš mít nárok na ppm,je myslím 7600 kč ale jen an myslím 9 měsíců,pak ti daj asi jen 4200,ty částyk ted přesne nvm,ale to se dá vše zjistit na netu..

obzivka
autor
29. dub 2014

Dostávám "výplatní pásku" a částka na ní se pohybuje do 4 tisíc. Četla jsem právě,že porodné se také vyměřuje podle předchozího platu a někde jsem zahlédla i to nadějné slůvko Dohoda. Chápu to tedy, že porodné se vyplácí pro první dítě spíše těm finančně slabším?
Evidovaná na pracáku nejsem, zdravotní si platím sama. Tam, jsem pochopila, půjdu, až budu těhotná a jelikož jsem nezaměstnaná, budu muset jít na 4letou mateřskou, a budu brát to, jak jsi napsala, 7600 a dál myslím je to 3800..?

marecekavendulka
29. dub 2014

@obzivka jo tak nějak to bude..porodný dostaneš,pokud příjmy tvoje a tvýho partnera nepřekročí 2,4 násobek žm

obzivka
autor
29. dub 2014

@marecekavendulka Děkuju! Tak jestli je to opravdu tak, tak mě to příjemně překvapilo a potěšilo!

marecekavendulka
29. dub 2014

@obzivka no ale jestli ti nic nedaj,tak nééé,že mě budeš nahánět 😀

obzivka
autor
29. dub 2014

@marecekavendulka To si piš! Budu tě nahánět kurzorem ! :D Ale vypadá to , že bych měla mít na porodný nárok! 🙂

speedygon
29. dub 2014

@obzivka já po ukončení pobírání rodičáku byla na pracáku, již těhu...porodné se mě netýkalo, rodičák bych měla ten čtyřletý, takže jsem využila přítelův příjem a tím sem si polepšila. Porodné bys dostat měla, potom dosáhnete na přídavky(500Kč/měsíc) a dle příjmu a dle toho, kdo má na dané adrese trvalý pobyt byste mohli mít ještě nárok na přídavek na bydlení a živobytí....