Dohoda o provedení práce, kdy se hlásit na ÚP?

barcca5
5. čer 2014

Ahoj. Chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s dohodou o provedení práce. Teď mám smlouvu na dobu určitou na HPP po dobu rodičovské dovolené jedné kolegyně. Kolegyně se 16.6. vrací do práce a tudíž mi k tomuto datu končí smlouva. Zaměstnavatel mi smlouvu neprodlouží, ale chce mi do konce června dát dohodu o provedení práce. Měla bych se jít hlásit na ÚP už toho 16.6.? Zaměstnavatel za mě totiž bude platit pojištění jen do toho 16. a pak už ne.
Předem dík za odpovědi 🙂

j.a.n.i
5. čer 2014

@barcca5 No, to záleží na kolik na dohoda bude, protože při registraci na UP si smíš vydělat max 4250,- za měsíc, jinak se tam hlásit nemůžeš.

barcca5
autor
5. čer 2014

@j.a.n.i aha... to budu mít asi víc...a jak bych teda měla postupovat?

j.a.n.i
5. čer 2014

@barcca5 Nehlásit se na UP. Jinak ono záleží co budeš dělat od července, tedy buď se přihlásit až od toho července, po konci DPP nebo pokud bude i nadále pokračovat, tak si za červenec zaplatit zdravotní.

barcca5
autor
5. čer 2014

@j.a.n.i Od července se půjdu nahlásit na ÚP, DPP budu mít jenom do konce června.

j.a.n.i
5. čer 2014

@barcca5 No, tak to máš vyřešený, ne 🙂

barcca5
autor
5. čer 2014

Asi jo...díky 😉 Já jsem právě nevěděla jak to s tou DPP je, když to vlastně budu mít jen půl měsíce a půl měsíce budu mít HPP. Myslela jsem že se musím jít nahlásit na ÚP hned jak mi skončí HPP, kvůli pojištění.

j.a.n.i
5. čer 2014

@barcca5 Nene, část měsíce se při skončení / začátku HPP řešit nemusí.

martinakl
5. čer 2014

Já myslim, že když se nahlásíš na UP, tak do 10 000 budeš mít mzdu v čistém, ale příspěvky od UP jen při těch 4200. Pokud Budeš mít víc jak těch 10 000, pak se hlásit nemusíš, je to zbytečný. Ale zas tak moc se v tom nevyznám, tak si to kdyžtak ověř 🙂

j.a.n.i
5. čer 2014

@martinakl Když se v tom nevyznáš, tak proč to píšeš? Při pobírání podpory si není možné vyděat nic a při registraci na UP max 4250,-

martinakl
5. čer 2014

@j.a.n.i Prosím?? Co ti vadí? 🙂 Že jsem napsala něco, o čem se domnívám, že je pravda a mohlo by pomoct, přestože si nejsem úplně jistá? U nás dělají lidé, kteří jsou registrovaní na ÚP a pokud podepíšou Prohlášení poplatníka (omlouvám se - nevím přesný název). A vydělávají víc než 4250 Kč. Nedostanou sice podporu, ale do 10000 mají mzdu čistou.

j.a.n.i
6. čer 2014

@martinakl Tak buď nejsou registrovaní na UP, nebo část berou načerno, na UP není možné si přivydělat nad 4250. A s prohlášením poplatníka se při DPP do 10 000,- neplatí žádná daň bez ohledu na cokoliv dalšího.