Dohoda o provedení práce při rodičovské dovolené

hanula11
9. říj 2012

Ráda bych věděla jak je to s dohodou o provedení práce, když jsem na rodičovské dovolené?

Musí se nějak "zprovoznit" živnostenský list, hlásí se to na sociálce (resp. na ÚP)?

A je nějaká hranice, kolik se může "přivydělat", nebo je to omezeno?

Díky za informace 🙂 😵

pavlina276
9. zář 2015

@j.a.n.i super, tak to je v pohodě. děkuji moc za rady a přeji dobrou noc 😉

ludmilad
10. zář 2015

Můžu poprosit o radu @j.a.n.i ?
Mám možnost pracovat u stejného zaměstnavatele, kde mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou, zatím jsem do ledna na rodičovské dovolené (příspěvek už nepobírám).
Lze se stejným zaměstnavatelem uzavřít DPP nebo případně DPČ na stejnou práci jako mám uvedenou v pracovní smlouvě? Vím, že při mateřské dovolené to nelze, ale u rodičovské dovolené jsem o tom nic nenašla.
Neovlivní to nějak moji původní pracovní smlouvu - mám na mysli, aby tím nedošlo k jejímu ukončení nebo změně?
Díky

j.a.n.i
10. zář 2015

@ludmilad Ne, nejde to a nemá to nic společného s MD nebo s RD, obecně není možné uzavřít druhou smlouvu na tu samou práci. Takže buď bys musela dělat něco jiného, nebo pozměnit tu tvojí na HPP a udělat třeba dodatek o zkrácení úvazku do toho ledna.

ludmilad
10. zář 2015

@j.a.n.i díky za odpověď. Pozměnit HPP nelze, nemají tam teď pro mě místo, takže bych hned nastoupit nemohla, mají ale nějaký rozpočet na DPP. Takže jedině bych musela mít v DPP uvedenu jinou pracovní pozici?

j.a.n.i
10. zář 2015

@ludmilad Jo, pak leda DPP na jinou pracovní pozici.

ludmilad
11. zář 2015

@j.a.n.i díky za rady.

luciestancova
17. pro 2015

Ahojky, potřebuju radu ohledně zdravotního a sociální pojištění při dohodě o provedení práce do 10.000,- Kč. Jsem těhotná a do trvalého pracovního poměru mě samozřejmě nikde nechtějí, jen na DPP. Na netu jsem četla různé články, ale moudrá z toho moc nejsem. Počítám s tím, že když si vydělám více než je polovina minimální mzdy, že mě vyřadí s úřadu práce. Často se píše, že pokud si vydělám na DPP do 10.000,- Kč, nemusím hradit ZP a SP. Na zdravotní pojišťovně mi řekla, že si to musím hradit. Má s tím prosííím někdo zkušenosti? moc děkuju

pavlina276
17. pro 2015

@luciestancova dobrý den, dotaz raději směřujte na @j.a.n.i , mně také poradila 😉

luciestancova
17. pro 2015

@pavlina276 moc díky, hned jsem ji napsala 🙂

xpila
17. pro 2015

@luciestancova U DPP do 10 tisíc se neplatí zdravotní ani sociální pojištění. Nicméně zdravotní pojištění musíš mít nějak hrazené - pokud ho nemáš z "práce", tak si ho musíš platit sama (za předpokladu, že nepobíráš RP, nejsi hlášená na pojišťovna jako osoba pečující o dítě apod. - což ty nic z toho nejsi).
Takže ono to není o tom, že u DPP do 10 NEMUSÍŠ platit zdravotní a sociální pojištění. ale o tom, že se NEHRADÍ. Tak jako tak ale musíš zdravotní pojištění platit.

luciestancova
17. pro 2015

@xpila díky za odpověď. Sociální není povinné? =)

xpila
17. pro 2015
pivonka2
1. zář 2016

Ahoj, jak je to prosím s uplatněním slevy na manželku a DPP? Mám teď dohodu s jedním zaměstnavatelem, výdělek do 10 tis (68 tis ročně nepřesáhnu), podepsané Prohlášení k dani (prostě ten růžový formulář). Takže co vydělám, to mi přijde na účet. Jak je to ale s následnou slevou na dani na manželku? Může manžel uplatnit slevu na manželku/mě? Když vlastně tím růžovým prohlášením už tu slevu na dani uplatňuji ne? Nebo to nějak špatně chápu...Díky moc za reakce 🙂 @j.a.n.i ty jsi taková znalá, nevíš prosím, jak to funguje? 🙂

j.a.n.i
1. zář 2016

@pivonka2 Pokud neresahnes tech 68, tak si te uplatnit muze.

pivonka2
1. zář 2016

@j.a.n.i Super, díky moc, hned jsem klidnější. Jsem si tu říkala, jestli nemám nějaký průšvih a neuplatňuji slevu na dani dvakrát. Děkuju 🙂