Dostanu jako studentka mateřskou?

elleonorecka
30. říj 2013

Chtěla jsem se zeptat. Letos v srpnu jsem se vdala, ale pořád studuji. Manžel chodí normálně do práce. No a před týdnem jsem zjistila, že čekáme miminko 🙂. Plánovali jsme si ho pozděj, až já budu mít něco odpracované. No ale nevadí, teď jen doufám, že všecko bude v pořádku a mimis zdravě poroste 🙂. Jen by mně zajímalo, jak je to s mateřskou, dostali bychom i my nějakou korunu od státu, i když jsem ještě nepracovala? Vím, že peníze nejsou všechno, ale dneska taky není nic zadarmo. Navíc bychom si rádi postavili malý domeček, a tak chceme šetřit každou korunu. Díky za vaše názory a odpovědi 🙂

tetabaska
30. říj 2013

Ahoj 🙂 Pokial si este nepracovala, nemas narok na matersku. Musis mat odpracovanych aspon 270 dni, aby si ju mohla poberat. Kazdopadne mas narok na rodicovsky prispevok (220 tisic rozlozenych na 2-4 roky) a mozno Porodne (zalezi od toho, kolko tvoj manzel zaraba) 🙂

diviska
31. říj 2013

@elleonorecka odpověď už máš, diskuze končí :D

prcccek
31. říj 2013

@elleonorecka Četla jsem, ale raději by ses měla poptat, že pokud jsi řádně ukončila třeba studium Bc. a pokračuješ a do toho pracuješ, tak nemusíš mít odpracováno celých 270 dní, počítalo by se ti do toho to studium. Určitě se na to přeptej, ikdyž většina pracovnic dokáže poradit jen s tím, s čím přicházejí pravidelně do kontaktu, takže asi tak 😉