Dostanu odstupné? Na výpovědi dohodou není udán důvod

mishacsek
8. kvě 2014

Ahoj maminky. Prosím poraďte..po dvou letech končí moje pracoviště.. Mě běží do června 2015 rodicak.. U mého zaměstnavatele jsem dělala před nástupem na hpp a pak ještě na dohodu při rodicaku. Teď se vše nějak zvrtlo, měla jsem v červnu končit, ale situace nepřála a výpověď prilétla na stůl dříve.. Tedy dvě výpovědi dohodou. Jelikož jsem zbrkla, obě výpovědi dohodou jsem podepsala.. Teď zkoumám zda dostanu odstupné / na tu hpp.. Podepsala jsem totiž dohodu na které není udání důvodu ( nadbytečnost, rušení pracoviště.. Nic. Co myslíte? Vycurali se mnou? Na odstupné potřebuju :-/

z_kopretinka
8. kvě 2014

@mishacsek obávám se, že pokud nenapsali důvod - bude to bez odstupného :( Určitě moc dobře věděli co dělají, protože pokud jsi ještě na RD tak ti ani výpověď dát nesmějí - ale na dohodu to jde.

brunetka11
8. kvě 2014

Pokud jste podepsala dohodu o ukončení práce bez konkrétně uvedeného odstupného, pak nárok nemáte. Můžete to rozporovat soudně, že se jednalo o nátlakovou akci, ale málokdy je šance na úspěch, obzvlášť, pokud to proběhlo beze svědků.

pt1981
8. kvě 2014

na dohodu není odstupné. Mám čerstvou zkušenost s koncem roku... Taky jsem nedostala nic a to jsem tam byla 7 let....

amallie
8. kvě 2014

@mishacsek dohoda je dohoda, myslí se tím, že obě strany si to přály a souhlasily, takže odstupné není, pokud to tam není napsáno z důvodu nedbytečnosti, rušení praciviště atd……. takže se obávám, že je to vyřešené ☹

j.a.n.i
8. kvě 2014

@z_kopretinka Souhlasím s tím, že pokud tam není nic uvedeno, tak to bude bez odstupného, ale nesouhlasím s tím, že na RD nejde dát výpověď - z důvodu rušení celého zaměstnavatele nebo dané části to jde i na RD.

luciiim
9. kvě 2014

@mishacsek I při dohodě je nárok na odstupne, pokud je pracovní poměr ukončen z tzv. organizačních důvodů. Ovšem tim, žes podepsala dohodu bez uvedeni důvodu, ses dostala do problematické situace v tom, že důvod skončení pracovního poměru budeš muset prokazovat ty. vzhledem k tomu, že se u vás rušil zaměstnavatel nebo jeho čast, dostala zřejmě výpověď / dohodu většina zaměstnanců - doporučuji spojit se s nimi, zjistit, zda oni mají uvedený důvod, potom určitě vyzvat zaměstnavatele, aby odstupné vyplatil a zkusit v případě neúspěchu kontaktovat ÚP. A pro příště nikdy nic nepodepisovat hned a poradit se PŘED podpisem.

mishacsek
autor
9. kvě 2014

Moc vám všem děkuji, je to tedy jednoznačně.. Raději nijak rozporovat nebudu.. Celé to bylo celkem pod nátlakem, zaměstnanci byli,, na koberečku,, vždy sami. Takže beze svědků.. Navíc všem hrozí obvinění z podvodu.. Jde o frencizu pracující pro dost velký gigant, takže pokusit se o pravdu je dost nereálné.. Takže se smířim s deravou kapsou a začnu hledat rychle přivýdělek :-/ moc vám dekuju 🙂