Dovolená 2020. Mohu si k ní převést tu letošní?

zutinka
3. lis 2019

Zdravím nevíte jak je s dovolenou v roce 2020?Mohu si dovolenou z letoška přehodit do roku 2020,když ji nestihnu vybrat?

lenoulinkaa
3. lis 2019

@zutinka nevycerpana dovolená se předvede. Nepropada.

zutinka
autor
3. lis 2019

@lenoulinkaa já prave slyšela,že stara se převede jen se svolením nadřízeného.Tak se pidim.Diky

lenoulinkaa
3. lis 2019

@zutinka neboj, ona zmizet nemůže. Třeba u nás se dba na to, že se smí převést jen 5 dní. Obcas to někdo presvihne a táhne si to do dalsiho roku.

jituli84
3. lis 2019

jj u nás se taky převádí max 5 dní

popelka1984
3. lis 2019

Převádí se, některému nadřízenému je to relativně jedno, jiný doporučí to trošku stáhnout aby se převedlo pár dní, ne třeba 10 ale určitě o ní nepřijdeš

lv
3. lis 2019

U nás se o nutnosti vybrat panicky mluví v září, pak to utichne a převede se o dost víc dní, než planovanych 5 ☺️

jituli84
3. lis 2019

@lv Tak to u nás manažerovi asi došla trpělivost, každej chtěl dovču mezi vánocema, tak určil kolik dní si má člověk vybrat do určitého mesice, jest třeba do dubna 5 vyčerpat, do července 10 dní apod 😀

lv
3. lis 2019

@jituli84 což o to, já bych vybírala jak vzteklá, ale termíny nikdy nespí, zakázky se soutěží a jsem na to jediná (pomalu si školím zástup). O prázdninách by se to šiklo, i kdybych se měla válet doma (letos nás paradoxně zachránila s hlidanim manželova dlouhodobá neschopenka). Letos budu předvádět tak 12, hodlám být doma pár dní v prosinci.

zelenaesmolda
3. lis 2019

@zutinka
to prece zalezi na tom,co mas ve smlouve.

anina32
4. lis 2019

Tak třeba u nás už teď musíme odevzdávat plán dovolený na příští rok, máme 25 dní, dva týdny musíme vyčerpat do května, o letních prázdninách max dva týdny, do konce listopadu vyčerpaná celá. Do 20.11. máme odevzdat svůj návrh, ředitelka to buď schválí nebo ne, třeba mě vloni dva týdny zamítla a musela jsem vybírat jiné termíny, to vše musí být odsouhlaseno do prosince předcházejícího roku. Nechat si pár dnů jako rezervu u nás nejde, převést do následujícího roku také né, dovolená prostě musí být vyčerpaná měsíc před koncem roku. Převádí se pouze dlouhodobě nemocným a ti si tu převedenou dovolenou musejí vyčerpat ihned po návratu do práce. Takže záleží na tom jaké podmínky má nastavené zaměstnavatel.

babanci
4. lis 2019

U nás se převést může, ale do konce března vybrat. Plán na další rok se tak nějak v lednu po nás chce, ale to většinou ještě nevíme, takže je to tak nějak + autobus a pak to ladíme během roku. Máme dovolenou za odpracovaná léta, takže já mám 33 dní a to je bezva. Vyberu to ale úplně celé a ještě mi schází. 🙂

babanci
4. lis 2019

@anina32 To je ale docela drsné. O Vánocích nemůžete být doma? Já jsem každý rok 28 let po sobě.

jituli84
4. lis 2019

@babanci Záleží kde člověk pracuje pokud v obchodě, vim že jsem si braly vždycky směny já , aby maminky mohly bejt, pak už mi to psaly automaticky, po 5 letech jsem řekla, že nepujdu, že chodim každej rok a nemluvil se mnou nikdo 😅

anina32
4. lis 2019

@babanci Pracuji v obchodě, máme na výběr buď jdeme na Štědrý den nebo na Silvestra. Já jdu radši na silvestra. Takže do 23.12 v práci, 24.12 volno, 25.+26.12 je ze zákona zavřeno, ale volno si musíme nadělat jindy během prosince. Od 27. do 31.12 dělám. 1.ledna je zavřeno a od 2.1 znovu do práce.

babanci
4. lis 2019

@jituli84
@anina32 Tak holky, to si budu považovat víc svého teplého místečka. 🙂

zutinka
autor
24. lis 2019

Není to nově,že musím vypsat nějakou žádost o prevedeni dovolené?