Dovolená po MD a nástup na RD. Jak s úřady?

raculka
5. pro 2006

Ahoj maminky,chtěla jsem se zeptat.Po mateřské dovolené si ještě vybírám řádnou dovolenou a pak teprve mi začíná rodičovská dovolená.Nepamatujete si, jestli jste na sociálku dávaly ještě nějaké potvrzení od zaměstnavatele,v jakém termínu si vybíráte dovču? Nebo stačily jen ty dva formuláře - žádost o rodičovský příspěvek a potvrzení nároku na rodič příspěvek (potvrzuje zaměstnavatel).Tady je ale jen datum začátku a konce mateřské dovčy,ale žádná zmínka o řádné dovolené...díky za rady.

mikca
4. únor 2008

no nemáš zač vidím že jsi nadšena tak at ti vše dobře dopadne 😀

paolin
4. únor 2008

mikco, ale tu dovcu u druheho mimi by mi museli proplatit, ne? vybrat pred nastupem do prace to asi nepujde..my mame na firme takovou "milou" ucetni, ze se ji na to radeji nebudu ani ptat... 😖

mikca
4. únor 2008

ne paolin ty si tu dovcu vybereš zase po té mateřské ketrou naspoupíš s druhýmn mimi..tzn že když ti skončí mateřská a ty nastoupíš na rodičák, tak si jí musíš vybrat proplácet dovolená se už nemůže víš...

paolin
4. únor 2008

no, tomu prave nerozumim, jak je to ted. diky 😉

poupe
4. únor 2008

A ty vyhody plati kdyz stihnu porodit druhe dite do 3 let toho prvniho nebo staci otehotnet do tech tri let?

poupe
6. únor 2008

poradte,prosim 🙂 🙂

perada
12. únor 2008

Holky prosím poraďte...jak jste žádaly o proplacení dovolené? Končí mi zanedlouho mateřská a musím si zažádat o tu starou...netuším jak to formulovat.
Díky!

mikca
13. únor 2008

perada nikdo ti dpvplenou neproplatí..budeš si jí muset vybrat...tzn že na ní budeš muset nastoupit...takže v práci jen poděpíšeš papír, jak dlouho ti bude trvat..

perada
13. únor 2008

mikco jo vlastně jsem tím myslela vybrání...jenže já si o ni musímpožádat písemně..v práci mi totiž tvrdí účetní, že si ji vyberu až se vrátím po rodičáku do práce 😠 zkouší to na mě

krikri27
13. únor 2008

Holky, můžu čerpat zároven rodičovský přísp. a vybírat dovču?
A ještě-nevím, kolik mám dobírat dovolené, můžu do žádosti napsat jen den nástupu s tím, že chci vybrat všechnu zbylou řádnou dovolenou? No. ale asi to zkusím zjistit 😝
Raduš, to na tebe asi čůza zkouší, za 2,5 roku už ji asi mít nebudeš, tu dovču 😝

perada
13. únor 2008

Kri jojo čerpáš obě najednou...
no kdbych ji vybrala po RP tak se mi krátí a to dost..takže bych snad žádnou ani neměla 😀 jo je to hnus..proto jsem tu hledala někoho, kdo si o to žádal a ví jak to přesně formulovat ...

mikca
13. únor 2008

to si určitě vybarte po meteřské..no u nás máme na to formuláře, kde jsem jen napsala , že chci nastoupit od data do ´do data

perada
13. únor 2008

tak jsem to nějak sesmolila...snad to bude OK...uf.. 😅

krikri27
13. únor 2008

Mikca, dik
Raduš, jsi šikula 🙂 já eště počkám, co potřebuju za papíry na daně z práce a vyřídím všecko jedním vrzem, at tam nejezdím jak pako

svataterezicka
23. únor 2009

Ahoj. Když si chci po mateřské zažádat o čerpání dovolené (vím že musím poslat zaměstnavateli písemnou žádost), musím to nějak nahlásit na sociálku od kdy do kdy budu tuto dovolenou čerpat? A jak to udělat aby mi navazala rodičovská po té dovolené, a nic mi neuteklo?

kacka.va
23. únor 2009

na sociálce se nic nehlásí, dovolenou z práce budeš čerpat současně se začátkem rodičovské dovolené.
perada: já trochu pochybuju, že by třeba po třech letech ti vůbec nějakou dali, vždyť podle toho, co už platí asi dva roky, se může převést dovolená maximálně do dalšího roku, ne? jinak se pak automaticky ta stará dovolená nastupuje k 1. listopadu toho dalšího roku - nebo aspoň tak nějak to bylo.

svataterezicka
23. únor 2009

kacka.va já právě myslela že zaráz to nejde - pobírat dovolenou i rodičovskou???

aknely
25. únor 2009

ahoj holky,
taky mam stejny problem...materska mi bude koncit 5. dubna a mam jeste narok na 25 dni dovolene. Ted jsem se tady docetla od vas a co jsem vubec nevedela, ze teda kdyz budu zadat o dovolenou a pak i rodicovsky prispevek, tak tam uvedu stejne datum...jak zacatek vyberu dovolene tak zacatek rod. prispevku bude stejny...tedy 6. duben? to takhle jde? ja myslela, ze musim nejprve vybrat dovcu a pak na socialce pozadam o rodicak, ktery by mi zacinal dnem po ukonceni dovolene 😒

kacka.va
26. únor 2009

aknely: vybírá se to současně, není to vzájemně na sobě závislé. rodičák začíná následujícím dnem po dni, kdy skončila mateřská dovolená.

aknely
27. únor 2009

ahoj holky,
dotaz...mozna, ze uz to tu je...ale mam fakt ve vsem gulas....budu si ted zadat o rodicak - dvoulety. Ze mzdovky a z personalniho mi rekli, ze kdyz si budu zadat o vyber dovolene (na coz mam narok), tak soucasne mam zadat o neplacene volno na dobu, na kterou si budu brat rodicak (u me tedy na 2 roky). Proc mam zadat o to neplacene volno? Moc to nechapu...nevim, ale kamoska, co se mnou dela o tohle treba nezadala... 😒

diky za info 🙂

kacka.va
27. únor 2009

aknely: v zaměstnaní normálně jen nahlásíš délku rodičovské dovolené, to je vše.

mates22
26. kvě 2010

Ahoj, nechci zakládat novou diskuzi, tak snad se sem někdo jukne. Jsem na MD, ale nezaměstnaná (stihla jsem naštěstí lhůtu nástupu MD do 180 dní po skončení pracovního poměru, takže teď normálně pobírám mateřskou). Chci se zeptat, až mi mateřská skončí, musím asi sama hlásit nástup na rodičovskou, že? Předpokládám, že na sociálce i na zdravotní pojišťovně. je na to na sociálce nějaký formulář, nebo tam mám prostě jen naklusat s rodným listem? a nevíte, jestli si budu moct vybrat mezi tří a čtyřletou variantou?

j.a.n.i
26. kvě 2010

Ahojky, technicky nejsi na MD, ale jsi osoba pobírající peněžitou pomoc v mateřství podle předpisů o nemocenském pojištění, stejně tak, až ti vyplácení mateřské skončí, tak nebudeš na rodičovské dovolené, ale příjemce rodičovského příspěvku. Je to trochu hraní se slovíčky, ale předejde se tím spoustě nedorozumění.
Jinak na sociálku to hlásit nemusíš, zdravotní pojišťovně určitě, jo a nahlásila ji tam když si začínala pobírat tu mateřskou? Předpokládám, že si byla na UP a k začátku pobírání mateřské ukončila evidenci.
Jinak si můžeš mezi 3 a 4 letou variantou vybrat, žádost se vyřizuje na sociálním odboru UP, tam kde si žádala o porodné.

patko3
16. čer 2010

moze mi niekdo poradit???? z 3rocnej materskej som nastupila do prace a pokracovala som v prac.pomere do 28.febr.2010,dala som vypoved na dohodu a zapocitali mi 5 odrobenych rokov....momentalne som zamestnana na dohodu a som tehotna ,mozete mi niekdo povedat ci budem mat narok na zvysenu mat.