Dovolená za kalendářní rok po mateřské dovolené. Mám na ni nárok?

bucifalek
7. únor 2020

Nemáte prosím někdo zkušenost s nárokem na dovolenou za kalendářní rok po mateřské dovolené, pokud jsem na MD nastoupila 7.8.2019, končí mi 18.2.2020.. (v rámci MD za leden je to 23 pracovních dní, za únor 12 dní, dále čerpání dovolené 25 dní ještě za rok 2019 - celkem 60 dní). Myslela jsem si, že pokud budu mít v r. 2020 odpracováno 60 dní, vzniká mi nárok na dovolenou i za rok 2020, mzdová účetní mi tvrdí, že nemám nárok. Je to skutečně tak? Děkuji za rady.

bucifalek
autor
10. únor 2020

@jarmarca
@motylcice29

tak ještě poslední info - volala jsem ještě na jeden inspektorát (tentokrát Praha, předtím HK), Praha mi potvrdila, že nárok mám (inspektorat HK že nárok nemám). Tímto a tou příručkou jsem se oháněla v práci a nakonec to dopadlo.. nejprve mi tvrdili, že mám nárok na 2 dny z těch 35 dní mateřské a že dovolená se nepočítá, nakonec jsem je přesvědčila..

jarmarca
10. únor 2020

@bucifalek jee no tak super;) ono jestli jsi jim rekla, ze ses ptala na inspektoratu prace, tak radsi povolili😂 kazdopadne narok mas, ja mela materskou o 5 dni driv a dalo mi to taky, takze to tak proste je😉

priefi
11. únor 2020

@bucifalek nic Ti nepropadá 😉 Snad se nebude zlobit, že ji uvedu, ale určitě Ti dobře poradí @j.a.n.i

bucifalek
autor
14. bře 2020

@jarmarca
@motylcice29

Holky, mohla bych vás ještě poprosit o radu - nevíte jak je to s průměrem na dovolenou, pokud je to takto po čerpání mateřské?

Já totiž nastupovala na MD v srpnu a od začátku roku jsem měla průměry mezi 280-330 Kč... od září jsem u této firmy na DPP, ale dělám jen pár hodin.

Teď, když mi proplácí dovolenou po MD, tak mi dali průměr asi 220 Kč.. Dívala jsem se, že daném případě se používá nějaký "pravděpodobný průměr", ale i ten by měl zhruba odpovídat tomu, kolik by si zaměstnanec v průměru vydělal (píšu to zjednodušeně, ale asi mi rozumíte). Je možné (a správné?), že by mi do toho zprůměrovali pár hodin z DPČ? I když to se mi zdá jako hloupost, protože tam mám průměr 360 Kč...

lenoulinkaa
14. bře 2020

@bucifalek v té době jsi mohla mít příplatky, odměny,co ti šly do průměru do dalšího čtvrtletí. Teď se ti průměr nemá z čeho tvořit a máš pravděpodobný. Tj základní mzda/173,92.

bucifalek
autor
14. bře 2020

@lenoulinkaa a když mám pevnou smluvní mzdu + premie vyplácené 1x za 3 měsíce, tak bych pochopila, že průměr nebude z těch prémií, ale z té pevné mzdy a ani to mi nevychází... Jak se to vůbec počítá, když je stanovena pevná měsíční mzda např. 20tis a jednotlivé měsíce mají různý počet pracovních dní?