DPP (pracuji bez smlouvy). Jak říci vedoucí, že u ní už nechci pracovat a jdu jinam?

maminkaodsofinky
5. dub 2022

Zdravím 🙂 ,od Září 2021 pracuji v jedné společnosti jako telefonistka .Smlouvu jsem podepsala na 300hod/ kalendářní rok.Smlouva mě už neplatí a já stále u společnosti pracuji (vedoucí mě o prodloužení apod. neřekla nic , dělá mrtvého brouka) .Od 1.7 mám možnost vrátit se zpět do bývalého zaměstnání .Jak říci vedoucí, že u ní už nechci pracovat a jdu jinam ? Když nemám platnou smlouvu, mám jí to pouze napsat a domluvit si osobní setkání kde jí vrátím pracovní věci ,nebo i když dělám bez smlouvy musím poslat výpověď a čekat 15 dnů výpovědní lhůtu ?

Děkuji za odpovědi, krásný den 🙂

jana_zofie
5. dub 2022

Oznamim a cau. Muzes i dopredu. Nemusis. Pokud nemas smlouvu, co bys jako chtela dodrzovat? Jinak bez smlouvy jsem delala jednou na skole a jenom proto, ze jsem na ni jako debil cekala. Nikdy, nikdy bych bez smlouvy nedelala. Ani den. Ani kdyby mi ji slibila zitra. Ze zitra je za mesic, misto vyplaty vysmech a na duchodovem a socialnim nic.

maminkaodsofinky
autor
5. dub 2022

@jana_zofie Vyplatu naštěstí dostávám každý měsíc a celkem slušnou , smlouvu na DPP jsem si zvolila z důvodu čerpání rodicaku .Po přečtení různých článku a zákonů jsem zjistila , jaké výmluvy a kličky může zaměstnavatel vymyslet .. bojím se tedy reakce vedoucí ,zda si na mě něco nevymyslí .