Druhá mateřská, z čeho se bude počítat?

lrg
3. kvě 2014

Inspirovala mě otázka z dnešního dne a chci se zeptat: Mám RD na dva roky, poté chceme druhé. Jak bude vypadat moje druhá mateřská když mi za a) za dobu, co jsem doma mi zvýšili plat, za b) v práci dovolenou nemám, jsem zaměstnaná na poloviční úvazek (jen po dobu co jsem doma). Z čeho se mi bude počítat druhá mateřská? Z minulé mateřské, ze současného polovičního platu, nebo z plného platu, který mi, jak jsem psala, po dobu rodičovské zvýšili?

j.a.n.i
3. kvě 2014

@lrg Porovná se tvůj aktuální poloviční plat s tím před první mateřskou a pro výpočet se použije to vyšší.

mooncaa
3. kvě 2014

@lrg @j.a.n.i Jen je potřeba to pohlídat, protože mě to vypočetli z toho polovičního úvazku a zapomněli porovnat. Ale volala jsem tam, omluvili se a do týdne poslali zbytek.
Bohužel ten imaginární plat, co zvýšili, ale nepobírala jsem (jen v jeho poloviční výši) se neuvažuje.

j.a.n.i
4. kvě 2014

@mooncaa Jojo, jak má člověk něco nestandardního, tak je potřeba to hlídat, já zas měla mateřskou počítanou z kombinace zaměstnání + OSVČ a ještě každé spadající pod jinou OSSZ, takže to taky dohledávali na základě mého telefonátu 🙂 ale tak trochu jsem s tím počítala, protože tohle je fakt hodně neobvyklé.

simi68
29. dub 2017

Holky, a jak to je, kdyz momentalne pobiram rodicovsky prispevek, ktery mi bude koncit ve 2018, ale cekame druhe dite a nastup na MD mam koncem 2017. Rodicak mam na max, tj. 11500, z ceho se bude vypocitavat PPM kdyz jsem mezi prvnim a druhym ditetem nenastoupila do zamestnani? Jinak predpokladam ze o zbytek RP zkratka prijdu..