Dvě dohody na rodičáku

martina468
5. kvě 2018

Maminky prosim poraďte.Mám jednu dohodu na domácí práci,kde mám í podepsaný takový ten růžový papír na daně.Jenže jsem nastoupila na brigádu jinam.Domaci práci dělat už nechci.Muj dotaz zní budu moct po ukončení domácí práce uplatnit ten růžový papír na tu novou brigádu?děkuji

ssandy
5. kvě 2018

@martina468 ano, jak ukoncite jednu praci, kde vam pocitaji slevu na dani, tak ji muzete dalsi mesic uplatnit jinde.

martina468
autor
5. kvě 2018

@ssandy děkuji 🙂 a prosim pokud to mám tu domácí práci na dobu určitou do konce roku.Jak mám pokračovat?písemně vypovědět?

ssandy
5. kvě 2018

Ano, pocitejte s 2M vypovedni lhutou. Pripadnr se muzete domluvit na datu ukonceni a odejit dohodou,zalezi a co zamestnavatel pristoupi.

jujatko
6. kvě 2018

@ssandy U dohod je výpovědní lhůta 15 dní. Růžový papír můžete mít podepsaný klidně na 150 místech,a le v jednom měsíci si smíte uplatnit slevu na dani jen u jendoho zaměstnavatele.

ssandy
6. kvě 2018

@jujatko jj, jsem se přehlídka, myslela jsem, ze ma castecnej uvazek. Jasne, podepsane byt muzou, ale jde hlavně o to uplatnění.

martina468
autor
6. kvě 2018

@jujatko takže pokud se domluvíme na ,,výpovědi''k poslednímu květnu.Poběží výp.lhuta 15 dní.To znamená teda že slevu na nové brigádě budu moct uplatnit az v červenci ?jestli to dobře chápu.

rybka123456789
6. kvě 2018

@martina468 v červnu

lenoulinkaa
6. kvě 2018

@martina468 pokud se domluvite na datu, výpovědní doba není. to jen pokud dáš výpověď, že chceš skončit. Slevu na dani si můžeš u zaměstnavatelů zmenit klidné už na květen, červen.

jujatko
6. kvě 2018

@martina468 Když dáte výpověď nyní, běží 15ti denní výpovědní lhůta. Pokud se domluvíte na ukončení ke konci května, žádná výpovědní lhůta není. Růžový papír normálně podepiště u nového zaměstnavatele a slevu uplatňujte tam

stuplakova
7. kvě 2018

@martina468 Ano můžeš si slevu uplatnit na druhou práci, jakmile tu druhou ukončíš. Respektive můžeš mít kolik dohod chceš, ale jen u jedné můžeš podepsat růžový papír, u které si můžeš vybrat.

martina468
autor
13. kvě 2018

@ssandy dobrý den prosim vas o radu.Domaci práci mám ukončenou k 30.4. Ale žádný papír mi nedali o ukončení.To stačí jako že tu práci už nebudu brát?Bojím se podepsat ten ,,růžový papír "v novém zaměstnání abych neměla problémy

lenoulinkaa
13. kvě 2018

@martina468 pokud si tam skončila, tak ti mají automaticky ukončit daňové slevy. V novém můžeš Prohlášení podepsat.

martina468
autor
13. kvě 2018

@lenoulinkaa ano ale žádný papír sem od nich nedostala.Posledni práci jsem si brala v dubnu.V květnu už nic

lenoulinkaa
13. kvě 2018

@martina468 pokud si byla zamestnana i na dohodu a koncis, měla bys dostat zapoctak. Si o nej požaduje. prohlaseni si podepiš jinde. Ke dvojicím uplatnění nedojde, když tam už nebudes mít příjem. Maximálně by měli špatně potvrzení o zdanitelnych prijmech.

martina468
autor
13. kvě 2018

@lenoulinkaa takže si to můžu opravdu uplatnit v nové práci?bojím se aby nebyl nějaký průser.Kdyz to nemám nikde napsaný na papíru.Takze nevadi mít ten papír,,podepsaný "dvakrát?Jde hlavně o to aby byla sleva uplatněna jednou že jo?A děkuji vám🙂 jsem.z toho trochu vypleskla tak se omlouvám za otazky

lenoulinkaa
14. kvě 2018

@martina468 na to ze nekde přestanes uplatňovat, tak papír nedostanes. buďto skoncíš poměr a automaticky slevy skončí nebo když se pracuje na víc místech, tak to musí být ošetřené, aby a sleva 2x. Pokud si tam skončila a nemáš příjem, nemusí se ničeho obávat.