Existuje připojištění, abych měla vyšší nemocenskou?

piduska
9. čer 2011

Ahoj, nastupuju teď do nové práce...Peníze jsou tam slušné až na to, že ve smlouvě mám napsáno jenom 8.000,-, aby za mne nemuseli odvádět velké daně,zp a sp. Existuje nějaké připojištění diky kterému bych pak měla větší nemocenskou a případně větší mateřskou? Snažíme se totiž o mimi, tak jsem se těšila, jak s platem kolem 14.000,- budu mít hezkou nemocenskou a mateřskou. Ale bohužel při podepisování smlouvy jsem zjistila, že všechny benefity se dávají až ke zdaněnému platu. Díky moc za radu.

weri1
9. čer 2011

já měla 8 tis hrubýho na papíře a nemocenskou jsem měla něco málo přes 4 tis. pojištěná jsem byla ale to neplatilo na nemocenskou v těhotenství, musela bych být nemocná a těhotenství není nemoc, nevím zjišťovala jsem a prej snad nic takového není. Ale přežili jsme... 😉 mateřská se ti pak dorovnává do 7600,- když je nižší jak rodičovská. Hlavně musíš mít oddělaných 270 dní

piduska
autor
10. čer 2011

weri1: hmm tak to je pěkně na houby, když jenom 5 tis. dám na byt a hypotéku, tak to už jsem 1 tis. v mínusu 😀 😖

weri1
10. čer 2011

@piduska no tak manža bude muset vás živit, to se nedá nic dělat. My máme jen nájem 12 tis. a museli jsme to zvládnout 😉

piduska
autor
10. čer 2011

@weri1 budeme to muset zvládnout...ale manža má taky plat nijak vysoký...něco kolem 15.000,- čistého.....kdyby byla nějaká jiná práce aspoň.

weri1
10. čer 2011

@piduska je to těžký, to mi je jasný, my jsme si museli zvyknout, že jsem spadla s penězi tak nízko a to jsem byla na nemocenské od 4 měsíce, no byly to krušné časy, nerada na to vzpomínám a bohužel to bylo zrovna v těhotenství, kdy jsem si to měla užívat ☹ ale teď už je to dobrý, naštěstí

j.a.n.i
12. čer 2011

@piduska Jo, to je holt druhá stana mince, když máš část příjmu načerno...

marecek4
12. čer 2011

jestli jsem to pochopila,tak máš základ psaný 8 000,-a pak příspěvky a příplatky,ale nemocenská se počítá z čistého platu ne?přítel měl psaný základ -48.10 korun a nemocenskou mu počítali i z přesčasů-takže z čistého a dělalo to nějakých 330,- korun na den-vím není to moc,ale za zeptání nic nedáš,tak asi radši s výplatní páskou dotaz na mzdovku

j.a.n.i
12. čer 2011

@marecek4 Tak pokud by to měla zakladatelka psané jako základ + odměny, tak by se to počítalo ze všeho, ale jelikož píše, že má psáno jen 8000,- aby nemusel zaměstnavatel platit vysoké ZP a SP, tak mi spíš přijde, že ten zbytek je načerno, protože i z odměn a přesčasů se platí SP a ZP.

marecek4
12. čer 2011

@j.a.n.i ano,má to tak napsané,ale nezáleží v tomto případě na výplatní pásce?,jak je to napsané tam,je pravda,že mojemu danili vše,ale měl to taky až na té výplatnici,podle toho jak ten daný měsíc dělal-že měli přesčasy nařízené radši nepíšu,hlavně že mu je všecky proplatili

jjjana
12. čer 2011

Ahoj, tak být tebou, tak se na nemocenskou pak netěším, protože ti jí budou vyplácet z tvého přiznaného platu, což je těch 8000. Ani žádným pojištěním si to nedoženeš, protože i když si založíš pojištění, kde máš denní odškodné, tak žádná pojišťovna nepojišťuje na těhotenství... Každá má na to své tabulky a max. dobu léčení, kterou ti zaplatí, ale fakt těhotenství v tom není, protože se to nebere jako nemoc...

weri1
12. čer 2011

@piduska a ty máš takovou práci že na nemocenskou musíš jít? ptž já kdybych nemusela tak dělám do posledního dne.

j.a.n.i
12. čer 2011

@marecek4 Jojo, záleží na výplatní pásce, ale když se to objeví na výplatní pásce, tak se z toho platí jak SP, tak ZP... takže to spíš vypadá, že se to neobjeví ani na té pásce. Jinak to jak to měl tvůj partner je správně, přesčasy nařídit mohou, hlavně když vše zaplatí.

piduska
autor
12. čer 2011

@weri1 Jelikož jsem nesehnala žádnou jinou práci, tak jsem nastoupila normálně do fabriky. Jenže zaměstance pro tuto fabriku nabírá agentura, takže jsem zaměstnaná pod agenturou. Proto mám ve smlouvě napsaných jenom 8.000,- a zbytek budu dostávat nezdaněných. Jediná šance je, že si mě po zkušebce vezmě pod sebou podnik....dělává to, když je se zaměstnancema spokojený. Teprve se snažíme o mimčo, ale je mi 36 let, takže spíš počítám s tím, že mě asi šoupnou hned na rizikový.

j.a.n.i
12. čer 2011

@piduska Sice je to malinko OT, ale to by mě zajímalo, kolik za tebe bude ta agentura účtovat podniku 🙄 bych na ně poslala kontrolu, až budeš přímo pod podnikem...

piduska
autor
13. čer 2011

@j.a.n.i Pokud k tomu dojde 😒 Zatím jsem ve zkušebce, tak budu zkoušet ještě hledat.

j.a.n.i
13. čer 2011

@piduska No, tak v tom případě až najdeš něco lepšího 😉 držím palečky

kammka
13. čer 2011

@marecek4 patrně dostane část na výplatní pásce a zbytek do obálky...tak to dělá dost zaměstnavatelů, aby si snížili platby za zaměstnance.. je to nelegální, ale co se dá dělat. práce není dost, aby si mohl každý vybrat slušného zaměstnavatele.