Firma zanikla během RD. Jak by to bylo s dalším těhu?

band
22. črc 2013

Švagrová je nyní na RD a pokoušejí se o druhé mimi. Jak to bude, když během ní otěhotní a stihne i pododit? Firma, kde pracovala je nyní v insolvenčním řízení a poslala jí výpověď.
1) bude mít právo na MD?
2) bude moc vybrat délku RD?

sarkad2856
22. črc 2013

Kamarádka měla něco podobného,behem RD otěhotněla a nárok měla a délku si taky zvolila sama,je pravda že už je to 4 roky.Tak je to stejné a nic se nezměnilo tak tak yto měla mít jako kamarádka

pajab
22. črc 2013

Měla jsme to stejné. Otěhotněla byla jsme na nemocenské a firma zanikla. Platila mi nemocenskou až do porodu, potom jsme jí ukončila a hned podepsala papíry ohledně výpovědi. Chyběl mi měsíc nato abych si vybrala ale tohle bych vůbec neřešila. Udělala jsme to tak u prvního a ted i u druhého.Rodíčák se napíše na nějakou dobu na chlapa (který musí pracovat) a hned si můžete dát 3 roky 🙂 zpíš mě dost štve že jdu hned z rodičáku narodičák . Takže nemám právo na mateřskou porotože firma zanikla, takže mi jí nemám kdo dát.

j.a.n.i
22. črc 2013

1) No, pokud už dostala výpověď a ještě není těhotná, tak na mateřskou na 99% nárok mít nebude, protože na ni nestihne nastoupit do 180 dní od ukončení pracovního poměru a šla by tedy rovnou na rodičák.
2) Pokud se další dítko narodí ještě v době pobírání rodičovského příspěvku, pak může volit až do 7600,-