Fyzicky namáhavá práce v těh. Kdy jít na nemocenskou?

petra123
10. led 2009

Mám otázku,pokud tady jsou holky co dělaly namahavou práci jako ve fabrice,restaurace,kuchyně,prodavačky atd...za jak dlouho jste šly na nemocenskou když jste zjistili,že ste těhulky??
Pořad totiž přemýšlím kdyby se povedlo ,,JEDNOU" ☹ tak jsem rozhodnutá jít hned na nemocesnkou dělám ve fabrice a 8H stojím nebo lítam kolem stroje a je to dost namahavé.
Díky za Vaše odpovědi 😉

luucia
11. led 2009

Já dělala dokonce na JIP! takže samí ležící pacienti, ale já si bez práce nedokázala představit ani jeden den 😅 Ted už si ho představit dokážu 😀 😀

ywushka
11. led 2009

zajdla:kukam ze jsi nekde od breclavi!V jake nemocnici jsi delala???Ja jsem totiz na PN a pokud by se me nepodarilo otehotnet tak chi odejit pracovat z Hodonina nekam jinam!!!Nejak nejsem spokojena tam kde jsem....

petra123
autor
11. led 2009

vidím že jse to tu hemží samyma sestřičkama 🙂

pospecka
18. led 2009

Ahoj holky, od pátku zvažuju jestli jít na PN. Jsem cca 7tt. 5.2.jdu na kontrolu a snad dostanu průkazku. Pořád mám strach, protože jsem těhu jen moc krátce, abych to mohla brát za "definitivní".
Pracuju v prodejně, kde celý den stojím za pultem, sednout si smím jen když tam není zákazník a to je velmi zřídka a jednám se zákazníkama. Netahám naštěstí žádný vyloženě těžký zboží, ale zákazníci jsou často velmi nepříjemní a to nemluvím o blížící se chřipkové epidemii. ☹ Kolegové jsou super,ale pracovní podmínky jsou hlavně po psych.stránce čím dál horší. Zůstaly byste na mém místě doma? díky za názor

luucia
18. led 2009

pospecka, já bych doma teda nezůstala...nevidím na tvé práci nic rizikového 😉 chřipku můžeš chytnout i venku 😅 a ve stresu je v práci kde kdo 😅 Ale každý se musí rozhodnout sám 😉

pospecka
18. led 2009

Ahoj Luu, díky za tvůj názor. Nedovedu si představit být doma zavřená tolik měsíců s 4 hodinama vycházek denně, ale mám o fazolku strach a nechci ji nijak ohrozit. Nikdy jsem nechápala holky co zůstávaly doma hned po zjištění těhu, aniž by měly důvod, ale teď, když na koníkovi čtu, některý smutný příběhy, tak nechci nic riskovat. Zjistím na sociálce, jak by to vypadalo finančně a uvidím. V práci je poslední dobou víc stresu než radosti, tak uvidím, ale děkuju Ti za Tvůj nezaujatý názor.

petra123
autor
18. led 2009

pospecka ahojky tak ja už jsem tu psala že bych zůstala doma hned bo bych nechtěla ohrozit mimiska v bříšku jen tím že někdo mi řekne že nemam zůstat doma pracuji taky na stojaka pořad chodím kolem stroje a je to docela namahavé,ale vím že mé kamaradky všechny zůstalydoma hned a neriskovali život mimiska a ještě když to máš v práci na pytel tak bych neryskovala,ale jeto na tobě jak se rozhodneš a co ti řekne doktor však uvidíš moc gratuluji 😲

pospecka
18. led 2009

ahoj jmenovkyně Petro 🙂
díky za Tvůj názor i za gratulaci. Já naštěstí v práci moc nelítám, ale vzhledem k prostředí, který je čím dál míň "přátelský" vůči zaměstnancům si říkám, že tohle za riskování miminka nestojí. Uvidím jak dopadne tak kontrola 5.2. a kdyžtak se zkusím rovnou nějak domluvit, že bych od půlky února zůstala doma. doufám ,že bude vše v pořádku. Pořád se nějak bojím. Díky

petra123
autor
19. led 2009

Milá Petruš tak uvidíš sama ale pokud vidíš že je v praci na nic tak bych raději se klidila a byla doma víš jak chvilku budeš doma prvních 5 dní a pak už ti to je jedno bo jak je známo těhulkám kontroly ze socialky nechodí kamoška je už po druhé těhule a myslíš že ji přišla nějaka kontrola a myslíš že ji dodržovala ne tak se nemáš čeho bát jen těch 15 pač to za tebe platí zaměstnavatel a pak děj se vůle boží 🙂 tak se neboj a držím ti palce at to vydržíš v práci na pohodu...

lenkacar
20. led 2009

peti prý je to ted hodně zpřísněné ty kontroly ,ale myslím ,že by měli mít těhu neomezené vycházky...nebo se na to alespon přeptat ,když se všude říká že těhu není nemoc..

lenkacar
20. led 2009

a jinak k vašemu tématu ,já bych šla okamžitě na neschopenku,neriskovala bych ani den ,pokud nesedíš v teplíčku kanclu a nebušíš do pc..

ywushka
20. led 2009

asi taak mam na to stejny nazor!Ja bych byla na PN hned!!a s velkou radosti!Kdyz jsem na PN nastoupila pri stimulkach,jsem si to porad vycitala ze je to sproste vuci ostatnim,ale ted jsem spokojena....

7894
4. dub 2014

dobry den chtěla jsem se zeptat co mam dělat byla jsem u dochrochtat a jsem 6 týdnu tehotna.ale chtěla bych jit na rizikové .proto ze v práci delam blba do slova nemam Přestavlky letím sem tam zvedám teske a cíli den na nohách.a jídlo nato nemam cas musím jen rychlo zakousnout a dělat.a tet delam za dve proste vše.je mi blbe zle zadní odpočinek nic zachazi jak kdyby se nic nedělo nebere ohledy.jak fyzicky namahave tak na psychiku. a to skoro za darmo. a tet mam problemi z jídlem jeli kos nic nejím v práci.a bojím se ji něco ríct.