Hluk a prach v práci při těhu, co když mě nepřeřadí?

sarka49
9. črc 2013

Pracuji v 12ti hod. směnném provozu, kde je hlučno, prašno. Práce, kterou dělám ale není fyzicky náročná. Když bych otěhotněla a chtěla přeřadit na jinou, třeba jednosměnnou, práci tak by mě to měl zaměstnavatel umožnit (ale vím že není kam mě přeřadit!!!!!!). co by se v tuto chvíli dělo? Kdyby mě přeřadil, tak super, ale kdyby ne? přeci mě nemůže nutit děla noční 12tky. Sice těhotenství není nemoc, ale i teď mi to někdy dělá problém.

michalka1402
10. črc 2013

Ahoj já řešila stený problém jen mám náročnou práci.A když jsem řekla mistrové že jsem těhu tak mi řekla že mám jít hned na neschopeknu. Že si to vedeni ne veme na triko že by těhotná měla dělat 12ti hod. a ještě ktomu noční. Tak buť tam budeš dělat lehčí práci a nebo můžeš jít na neschopenku.To je jen na tobě.

speedygon
10. črc 2013

@sarka49 hluk a prach...to by bylo možné se na gyndě domluvit na vypsání rizikového těhu, pokud bys do toho tedy šla...nutit Tě nemůže do ničeho, noční sice zakázány nejsou, ale zaměstnavatelé to neradi vidí...spíš tam bude problé=m ta dlouhá směna, to bys dlouho nevydržela...já bych šla na rizikovku...vím, je to méně peněz a určité omezení, ale lepší, než podmínky, které popisuješ

ladus88
10. črc 2013

Zamestnavatel by ti mel prreradit na osmicky a nejlepe na ranni,neco obdobneho je v zakoniku prace,ale v pripade hluku a prachu bych okamzite uvazovala o rizikvem tehu.Kazdy rozumny doktor by s tim urci nemel mit problem

sarka49
autor
10. črc 2013

@michalka1402
@speedygon
@ladus88
holky díky moc. Ještě se chci zeptat na to rizikové těhotenství a na výplaty, kolik procent ze mzdy bych dostala? a mohla bych mít vycházky? Protože si nedokážu představit být třeba půl roku zavřená doma, nehledě na to, že bych si musela taky něco zařizovat kolem mimi věcí..

ladus88
10. črc 2013

Tak to mas jak normalni neschopenku http://www.vypocet.cz/nemocenska jukni,a vychazky mas max. na 6h denne,pokud se od lonska nic nezmenilo,a myslim ze ne.Zalezi na domluve s doktorem 😉