Jak a kde oznámit prodloužení RD ze 3 na 4 roky?

beram
10. led 2011

Ahojky,
prosím o radu a informace v následující věci:
v březnu mi končí 3letá RD, zaměstanavetl se chstá mi dát výpověď z organizačních důvodů a 5 platů odstupného. To mi vyhovuje, neboť jsem se do práce ani nechystala🙂 Syn je pořád nemocný, sice chodí od 2,5 roku do školky na 5 dní v měsíci, ale každý měsíc je aspoň pár dní nastydlý. Tak jsem zvažovala, co a jak udělat, až budu oficiálně bez práce. A napadla mě možnost zůstat ještě na rodičovské do 4 let věku dítěte. teda ani přesně nevím, jestli se tomu ještě pořád říká rodičovská. Je mi jasné, že žádný příspěvek pobírat nebudu, ale nechci se hlásit nikde na pracáku a ani nechci sama platit povinná pojištění. Pracovat bych chtěla až tak od ledna příštího roku.
Jak a komu mám toto své rozhodnutí nahlásit? Zdravotní pojišťovně? Nebo je nutné to hlásit i zaměstnavateli, přestože tam již pracovat nebudu?
Předem děkuji za informace.

vojtisek2007
10. led 2011

@beram nahlásíš si jen po skončení prac.poměru, na svojí zdr.pojiš´tovnu, že stále pečuješ o dítě do 4let věku a je to...nikam jinam se nic nehlásí.

beram
autor
10. led 2011

@vojtisek2007, moc ti děkuji za rychlou odpověď. Prosím tě a můžeš mi napsat, jestli má tato varianta nějaká negativa? Mně se to zdá pro moji situaci naprosto dokonalé, až je mi to podezřelé 😀
Co když opravdu budu mít možnost od ledna 2012 pracovat na celý úvazek, půjde to při této verzi? Je tam nějaké omezení? A dítě může chodit do školky na 4 hodiny denně, že?

vojtisek2007
10. led 2011

@beram žádné omezení nic takového, prostě budeš doma pečovat o dítě do 4let věku, a až nastoupíš do práce, tak nastoupíš....a na 4hodiny denně může do školky až bude starší 3let.

beram
autor
10. led 2011

@vojtisek2007, to zní jak rajská hudba🙂 No paráda, konečně mi něco vychází podle přání 😉 Ještě jednou moc díky!