Jak dál, starat se o děti, nebo pracovat?

pccolor
12. črc 2013

Před 8 měsíci se manželka vysokoškolák, rozhodla že půjde do práce. Jelikož dělám z domu a stačí mi na to běžně 2-3hodinky denně tak jsem souhlasil a starám se o dvě děti.
Jenže teď jsem přidal nový artikl do svého obchodu o který je obrovský zájem. Sice zisky nejsou nijak závratné, ale to zase vyváží množství prodaného zboží.
A ejhle, přestávám to stíhat. Před pár dny jsem dostal navíc nabídku na velkoobchodní dodávky našeho zboží na Slovensko a to už se točí o docela velkých částkách.

Druhá strana je manželka. Do práce šla hlavně proto aby mohla postoupit ve své práci, získala lepší zkušenosti a v jejím oboru se automaticky s praxí zvedá i plat.
Bohužel má smlouvu za pracovní neschopnost a ta za kterou tam je chodí do práce vyřvávat že hned jak porodí tak jde zpět do práce. Zároveň manželku její nadřízená chce povýšit na vedoucí oddělení, ale nikdo jí to oficiálně nepotvrdil. Takže buď v lednu dostane padáka, nebo povýšení☹

Ale já se potřebuji rozhodnout hned. 😒
Vím, že sám s dětma to nezvládnu, chci aby žena mohla rozvíjet svou kariéru a nechci žádné zaměstnance. Podnikám už 13 let a ještě jsem nenašel zaměstnance kterému bych nemusel stále stát za zadkem, nebo ještě hůře aby nekradl.
Na rozhodnutí mám asi týden a stále to přebírám a hledám nejlepší řešení.
Rád bych zůstal s dětma, chtěl bych aby žena mohla pokračovat v práci a z druhé strany je tu reálná hrozba výpovědi a nebo nevyužít nabídky která mě může zajistit na několik let.

zamilovanadonej
12. črc 2013

@pccolor Jedině zaměstnat manželku a rozjet rodinný obchod?

lucajdak
12. črc 2013

@pccolor a co pani na hlidani?

pccolor
autor
12. črc 2013

@zamilovanadonej Manželky je takovou práci škoda, a když už jsem ji držel a živil 6 let na vysoké tak bych byl rád kdyby se svému oboru věnovala.

sonka.77
12. črc 2013

Paní na hlídání, budeš doma pracovat a ona u toho hlídat děti. A v lednu se uvidí, jak to dopadne s manželkou.
@pccolor

berenika39
12. črc 2013

@pccolor jak staré jsou děti? zralé na zařízení typu jesle, školka, atd?

berynka
12. črc 2013

"Kariéru" může dělat jen jeden, to je stará pravda 😉 , tak si hoďte korunou, ať osud rozhodne.

lulii
12. črc 2013

@pccolor Také bych to viděla na paní na hlídání a v tom lednu se uvidí. To je podle mě to nejlepší řešení, které v tuto chvíli můžete udělat 😉 Ani jeden nepřijdete o práci, rozvíjení kariéry....a čas vám ukáže, jak dál. Je zbytečné dělat velké rozhodnutí, když nevíte, jak to bude v lednu, pak teprve bych řešila, až ta situace bude jasná 😉

pccolor
autor
13. črc 2013

@berenika39 kluci mají 2 a 4 roky. Ale něco takového mě ani nenapadlo. Rozhodně bych nedal Vojtu do jeslí ( které máme stejně 30km od nás a jsou plné) jen proto abych si mohl koupit nové auto...

Ideální by bylo zaměstnat otce, Ale ten horko těžko našel špatně placené a časově náročné zaměstnání a nejsem si jistý jestli by byl ochotný dát býpověď. Z druhé strany náklady na zaměstnance jsou neskutečné. když mu dám 15 000 čistého tak celkově zaplatím 27 000Kč.

Začínám címdál víc přemýšlet že znova risknu nějakého brigádníka, i když ten poslední mi vykradl prodejnu☹ a přišel jsem k díky němu o velmi váženého a ceného zákazníka.

No děkuji za rady .Daly jste mi další alternativu , která mě nenapadla a tak uvidíme co bude snadnější, najít spolehlivého člověka na starání se o děti, nebo brigádníka do obchodu.

veruska007
13. črc 2013

@pccolor Upřímně - já bych dala děti do školiček, pokud na to mají povahu. Moji dva kluci šli do miniškoličky (zpočátku na 1 celý den, postupně i na celý týden) v 1,5 roce (staršího, když nám umřelo miminko a já potřebovala začít pracovat, abych se nezbláznila; mladšího, když jsem měla v těhotenství větší obtíže a neměli jsme jiné hlídání, tak abych to jakž takž zvládla a miminko přežilo). Rozhodně toho nelituju (akorát toho, že je to dost drahý špás 😅 ), protože kluci tam byli od začátku spokojení, hrozně se tam rozvinuli, naučili se spoustu nových věcí, starší na miniškoličku doteď vzpomíná.

Manželku bych nenutila, aby odešla kvůli dětem z práce - mně tohle manžel jednou udělal a i když se k tomu už nevracíme, pořád mě to mrzí, cítím to trochu jako zradu.

Jinak myslím, že paní na hlídání nebo brigádník - oboje leze do peněz a na obě místa člověk dlouho hledá někoho, ke komu by měl důvěru. Já dám raději dítě do soukromé školičky, která má nějakou vnější kontrolu, než neznámé paní na hlídání.

kamino
13. črc 2013

Ja bych take zkusila pani na hlidani,kdyby to probihalo u vas v byte,tak neni problem nainstalovat kameru,ted uz to neni nakladna zalezitost,abyste mohli alespon zpocatku kontrolovat,jestli se pani k detem chova hezky..zni to blbe,ale takhle kamaradka zjistila,ze slecna misto hlidani deti sedi jen u TV ☹☹

vendullka
13. črc 2013

@pccolor souhlasím se @sonka.77 , pracovat z domu kde pomůže paní na hlídání, toje asi nejlepší možná varianta.

gaginka77
13. črc 2013

Také bych to řešila paní na hlídání... Ale upřímně já osobně bych nikdy nevyměnila ani minutu svého času stráveného místo se svými dětmi v práci byť by byla jakákoli..... Nikdo nikdy mamince ty krásné okamžiky co zmeškala nevynahradí.... Ale nikomu to nemám za zlé každý považuje za důležité něco jiného a v dnešní době to holt bez těch peněz nejde bohužel....
Alespoň že si to s nimi užívá tatínek....

dana3262
13. črc 2013

@pccolor A nemuzes otce zamestnat za minimalni mzdu nebo na nejaky castecny uvazek a dat mu vic "bokem"? Kazdopadne pani na hlidani je financne celkem narocna zalezitost, ale kdyby to bylo docasne..

pccolor
autor
13. črc 2013

@dana3262 v tom je celkem problém, má pár let do důchodu a tak se snaží mít vše na pásce aby měl co největší důchod. Tyhle starosti já jako třicátník už mít nebudu☹

dana3262
13. črc 2013

@pccolor to ne, mozna naštěstí..
A předčasný důchod?

alushenka
20. črc 2013

@pccolor a nepomohl by brigadnik na par hodin tydne - spolehlivy clovek, ktery ma pracovni smlouvu jinde a chce si treba jen privydelat?