Jak dlouho být na PN, aby se mohlo žádat o inv. důchod?

mallorka
2. dub 2016

Holky nevite kolik měsicu se musi byt na nemocenske,aby se dalo žadat o invalidni duchod 1 stupne?Nikde jsem to nenašla.Diky

nat
2. dub 2016

Moje maminka je v plnem inval.duchodu a nikdy predtim nez ho dostala nebyla na neschopence mela tezky uraz a proste pak ho dostala,pikud si dobre pamatuji tak kdyz jsem ji ho vyrizovala tak jsem musela objehat zdravotku a socialku jak dlouho si platila pojisteni ale presne info ti daji na CSSZ

no_title
2. dub 2016

neschopenka není důležitá, spíše druh diagnózy. Oni na to mají v podstatě tabulky komu to dát a komu ne. Navíc mnoho diagnóz má i stupně závažnosti, na to se také bere ohled.

mandala
2. dub 2016

Mojí mamku pozvali po roce neschopnosti před komisi, kde se teprve řešilo, jestli dají důchod, nebo ne. Je to asi tři roky zpátky, nevím, jestli se něco nezměnilo. 😒

barasrotyrova
3. dub 2016

Ahoj, delka PN skutecne neni dulezita, ale vetsinou se nejdrive zada po pul roce. Nejdulezitejsi je dg. a odborne lekarske zpravy, ktere nesmi byt starsi tri mesicu. V pripade dlouhodobe PN je nejlepsi se domluvit s lekarem, ktery vykonava pravidelnou lekarskou posudkovou cinnost (1x za mesic dochazi do ordinace lekaru a kontroluje pacienty na PN), ma moznost nahlednout do zdravotni dokumentace, zna tabulky, takze dokaze i odhadnout, zda je na duchod narok.

Jinak na PN muze byt clovek rok, pak se bud zada o inv. duchod nebo se u posudkovych lekaru zada o prodlouzeni PN.

kolibricek36
3. dub 2016

hlavně aby jí ten návrh dobře napsali - záleží na okolnostech (všechny papíry kde byla na vyšetření - mít u sebe zkopírované - pro pozdější - kdyby jste podávali odvolání) - diagnoza, věk - a hlavně nanarazit na rozumu zbaveného posudkáře - který houby ví o člověku, který stojí před ním .....
Někdy i když by člověk měl nárok, tak důchod nedostane, protože je už nad limit v kraji ..... 😒