Jak dlouho mi "musí" v práci držet místo?

copa
26. srp 2014

holky, mám dotaz, z práce jsem odešla v 2010 na mateřskou, resp. rodičovskou dovolenou, v 2012 se nám narodilo 2.dítě, tzn. z rodičovské jsem plynule přešla na další mateřskou, resp. rodičovskou dovolenou
celkem budu tedy doma na rodičáku 5 let; až se vrátím do práce, mám nárok na stejnou pozici?

tulikiss
26. srp 2014

@copa na stejnou pozici urcite ne, na stejnou pozici mas narok pouze pokud by ses vracela uz z materske

tkanicka
26. srp 2014

@copa stejnou drzet musi jenom po dobu materske. Po rodicovske odpovidajici pozici. Jestli nebyla nejaka zmena, za tu dobu co jsem doma

silvik77
26. srp 2014

@copa U nás kolegyni nemohli nabídnout ani jinou pozici, takže výpověď ☹

littlejane
26. srp 2014

Ma situace je uplne stejna jak tvoje. Na materskou odchod v roce 2010, druhe dite 2012, takze plynuly prechod na druhou materskou ted v zari se vracim. Moje pozice je obsazena, takze jsem presunuta na jine oddeleni,jinou praci dokonce mi stahli dolu mzdu ☹ Ale pokud bych neprijala, dostala bych v den nastupu vypoved. ☹

helcenka
26. srp 2014

@copa - na stejnou pozici už nárok bohužel nemáš. Pokud ti nabídnou jinou, adekvátní té předchozí, tak ji musíš přijmout nebo můžeš odejít, ale bez nároku na odstupné... ☹

j.a.n.i
26. srp 2014

@helcenka Máš nárok na zaměstnání dle platné pracovní smlouvy, takže záleží, jak přesně je tam ta pozice specifikována, pokud dost podrobně, tak musíš dostat tu a nikoliv nějakou adekvátní.

helcenka
27. srp 2014

@j.a.n.i - no to je sice pravda, ale udělat se kde co, já když se vracela do práce, moje místo bylo zrušené, nabídli mi jiné, podle nich adekvátní, pozici nazvali stejně a já nemohla nic dělat. To že to byla práce časově o hodně náročnější, s prací na více pobočkách a s tím, že bych pod sebou měla zaměstnance a původně vlastně ne, to už nikoho nezajímalo. Konzultovala jsem to i s právníkem z úřadu práce a nic jiného, než práci přijmout nebo dát výpověď mi nezbývalo, bohužel.