Jak dlouho mohu být vedena na pracovním úřadě?

kamaradicek
4. led 2016

Dobry den,

potrebovala bych poradit. Jsem maminka 4 leteho chlapecka ktery ma tezke astma a do MS chodi velmi malo. Jsem proto vedena na pracovnim urade. ( pro nemocne dite nemam hlidani) Jak dlouho mohu byt na pracovnim urade vedena? Neni mozne se z pracovniho uradu odhlasit a evidovat se nekam jinam? Jak dlouho mi urad bude platit socialni a zdravotni pojisteni? Co je dobre v takove situaci jeste zajistit? dekuji moc za kazdy podmet!

medved09
4. led 2016

Asi divná rada - ale proč se na toto a všechny možnosti nezeptáte pracovnice na ÚP? Ona tam není jako dekorace za pultíkem, je tam pro Vás - měla by Vám poradit a nasměrovat Vás.
Jinak nevím, jak je to nyní, ale v roce 2011 si švagrová žádala úspěšně o prodloužení RD a vyplácení nějakého dalšího příspěvku kvůli vleklým nemocem a špatné imunitě synovce - skutečně ještě 6 měs. byla s ním doma dostávala nějaké peníze. Ale netuším, zda to ještě lze...

xpila
4. led 2016

@kamaradicek Klidně několik let, ale samozřejmě bez podpory v nezaměstnanosti. Na ÚP máš placené pouze zdravotní pojištění, ne sociální. Takže nastejno by tě vyšlo nahlášení na zdravotní pojišťovně jako osoby pečující o dítě do 7 let, ale už bys neměla povinosti jako na ÚP (schůzky apod.).
A pokud ti jde o nějaké příspěvky, tak vše závisí na vašich rodinných příjmech, tudíž se obecně nedá říct, zda máš nebo nemáš na něco nárok.

kamaradicek
autor
4. led 2016

To je fakt divna rada. Protoze pani ''za pultikem'' nezajima, ze mam nemocne dite. Spise ji musim vykazovat, ze si hledam praci. Kdybych s ni mluvila na rovinu, z evidence by me vyradila. 😖

medved09
4. led 2016

@kamaradicek já osobně na ÚP nikdy nebyla v evidenci, ale úřednící jsou tam povinni poskytovat i informace - takže je na Vás. Já jednám vždy všude na rovinu, ale to je asi o naturelu každé z nás... Třeba byste se divila... v pozitivním smyslu slova. Přeji hodně štěstí.

jabadabadoo
4. led 2016

@medved09 tak to buďte ráda, tady na ÚP podávají mylné informace a nikoho pak nezajímá, že jejich vinou přijdete o peníze. Př. nedávno špatně uvedené datum pracovnice a dotyčná měsíčně díky tomu přijde o 3 tis. a odpověď paní na přepážce "No, tak příště už budete vědět" /jakoby tam byl člověk dnes a denně, že? ) , takže podává stížnost, otázkou je, zda to někoho zajímá a mě taky xkrát i jen ohledně RP A RD odpověděly blbě, dnes ohledně podání výpovědi zase, takže si musím informace zjišťovat jinde. Je to smutné a k pláči, vzteku, když ten, kdo tam pracuje, tomu nerozumí a mele bláboly. 🙄

xpila
4. led 2016

@jabadabadoo Tak třeba zrovna RD a výpověď se jich tak úplně netýká. Ale radši má říct rovnou, že tomu nerozumí, než to říkat špatně...

jabadabadoo
4. led 2016

@xpila Mě zajímalo jak dát výpověď, zda dohodou nebo ji podat sama atd., abych měla nárok na podporu v nezam., když jsem se přestěhovala daleko a je jasné, že dojíždět nebudu moct. Takže tohle by vědět měla.
Odpověď byla, že je úplně jedno, jak ji podám, a že se podpora vypočítává z RP. Což je samo o sobě blbost a ani jedno není pravda jak zjišťuji. Nevím, kdo by o tom měl vědět víc, než právě na ÚP. 🙄

xpila
4. led 2016

@jabadabadoo Tak ono třeba už jen to, že výpověď dohodou ani neexistuje 😉 Ale jo, tohle by vědět měla. Jen občas se tu setkávám se tím, že si některé myslí, že na ÚP musí vědět naprosto vše, ale v 99 % to není vůbec jejich práce.

jabadabadoo
4. led 2016

@xpila Dohoda o rozvázání prac. poměru existuje

xpila
4. led 2016

@jabadabadoo Ale ne výpověď dohodou, jak jsi psala 😉 Ale to je jedno.