Jak dlouho vám po RD trvalo, než jste si našly práci?

mapurka
22. říj 2012

Pomalu se mi blíží konec rodičovské dovolené a bojím se, že v okolí žádnou práci, která by se dala skloubit se školkou tak rychle neseženu. Dostanu nějaké peníze z úřadu práce?

esuska
22. říj 2012

Trvalo mi to dva měsíce denodenního hledání, posílání životopisů, děs a hrůza, začla jsem ještě před skončením RD, stihla jsem si práci sehnat na poslední chvíli, jakmile jsem uvedla v životopise děti, tak stop. Z asi 130 poslaných životopisů jsem byla pozvaná na 3 a vzali mě teda ve dvou firmách, tak jsem si vybrala tu s lepší pracovní dobou. Jinak pracák by ti platil podporu půl roku, první 2 měsíce 3700, pak 2800 a poslední 2 měsíce 2500 - takže fakt ubohé. Jinak školku jsme sehnali taky mimo pořadí, ptz dcera je říjnová, takže v květnu u zápisu ji nikde nevzali. No prostě nervy, nervy a to nastoupím do práce a začnou podzimnívirozy, kašle atd.
Držím palce ať jsi úspěšná.

lucianas
22. říj 2012

Tak já začala se sháněním práce už v červenci. teda pokud nepočítám opakované ptaní se v původním zaměstnání. odesláno cca kolem třiceti životopisů, z toho ale čtyři pohovory. někde by mě vzali - ale práce na ŽL (navíc pojišťovačka, což zrovna není pro mě to pravé), nebo nevyhovující prac. doba, a u dalších dvou mě nevzali. stále bez práce den po ukončení rodičáku nástup do původní práce, kde byla přislíbena výpověď. po týdnu čekání a dohadování se nová pozice u původního zaměstnavatele, na zkrácený úvazek - tudíž stíhám i školku. jsem ráda, že to dopadlo takhle. a nemusím absolvovat plno dalších pohovorů, žádostí, apod. ... přeji hodně štěstí, ať se podaří něco najít a skloubit to se školkou!!!

jmisa
22. říj 2012

Hledala jsem cca 2 měsíce intenzivně před koncem rodičovské. CV jsem poslala hodně, pohovorů bylo míň, někam jsem ani nešla, protože to bylo na ŽL a nebo na druhé straně Prahy. Nakonec jsem spokojená, ale bez pomoci babiček bych byla furt doma a tudíž už nejspíš bez práce. Se školkou to musíme kombinovat, já vodím ráno a muž vyzvedává odpoledne, když nemůže, tak jeho brácha a nebo teď už pražští prarodiče a ještě máme hlídací holčinu, ale to do školky vběhne manžel, vyzvedne maléh a ona ho pohlídá. Naštěstí manžel parcuje vedle školky, takže to jde takto praktikovat.
Ale najít dobře placenou práci se super pracovní dobou, abych stihla odvést dítě a zase vyzvednout, tak to se mi nepovedlo. Nakonec jsme zvolili tu dobře placenou práci s budoucností, ikdyž vyzvedávání pytlíkujem jak se dá a nemoci dítěte také.

klanova2
17. led 2017
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Dobrý den, při hledání práce jsem narazila na stránku https://www.airjobs.cz/ díky které jsem práci našla ihned. Mohu jen doporučit.