Jak je to letos s neschopenkou? Kolik to činí?

jjolly
14. únor 2012

zdravím,

nevíte někdo jak je to v tomto roce z neschopenkou? Kolik to činní?
a jak je to pak s materskou kdyz budu precházet rovnou z neschopenky z čeho se vypočítává? díky

mickey06
15. únor 2012

Já jsem marodila týden v lednu a přešla hend pak na mateřskou. první tři dny ti nikdo nezaplatí, dalších 21 dní platí zaměstnavatel ( není to moc...60% ze mzdy a někteří to ještě počítají na pracovní dny což by neměli) a zbytek platí dní platí sociálka. Poku pak přecházíš rovnou na mateřskou musíš ukončit neschopenku den před nástupem na MD. Ale to by ti všechno měla říct DR. Nemocenská se moc nevyplatí mateřská je víc ta je 70% z hrubé mzdy průměrné. Takže pokud bereš například 13000 čistýho nemocenská bude asi kolem 7000 za měsíc mateřská kolem 11-12 tsíc. Ale to má každý jinak, záleží na výdělku a jak to spočítají denní vyměřovací základ na soc.

romca13
15. únor 2012

pokud budeš na nemocenské a pak hned přecházet na mateřskou,tak se ti mateřská počítá z předchozího platu, kdy jsi byla v práci,, nemocenská se do toho nepočítá,,, kolik budeš mít naneschopence si můžeš spočítat,,, naa netu je spousta kalkulaček, kam si zadáš svůj plat,,,, první tři dny nedostenš nic,, pak po dobu tří týdnů ti platí zaměstnavatel pouze pracovní dny a pak za každý kalendářní den ti platí sociálka,,, kolik to je si spočítej na netu

kammka
15. únor 2012

pozor, počítej s ttím, že jakmile ti bude nemocenskou platit sociálka, mají na výplatu 30dní od posledního dne v měsíci, tj. nedostaneš peníze na účet v době, kdy ti chodí plat, ale kllidně až na konci měsíce.. já to nevěděla a dost jsem tenhle týden zírala, kde že jako ty prachy jsou, když mášš na účtě trvalé příkazy a inkaso, tak může být problém.navíc po zavedení nového systému vyplácení dávek jsou úřady s placením dost ve skluzu 😠

petra273
16. únor 2012

Taky jsem měla strach, kdy nemocenská dojde, ale musím zaťukat 😀 už druhý měsíc přišla 10.