Jak je to s doplatkem rozdílu mateřské?

xxlucka90
27. srp 2014

Ahoj všichni. Pokud tahle ta otázka nebo diskuze někde je předem se omlouvám, ale už sem z toho hledání unavená. Termín mám letos v Prosinci a dneska jsem na internetu našla, že pokud je mateřská nižší než 7.600 Kč tak máte po porodu nárok na doplacení rozdílu. Jsem zaměstnaná jen na zkrácený úvazek takže beru cca 8.000 Kč hrubého měsíčně, na kalkulačkách jsem si spočítala že mateřskou budu popírat cca 5.500 Kč takže bych měla mít nárok na ten ,,doplatek". Chtěla jsem se zeptat jestli s tím máte některá zkušenosti, kde se o to žádá, jak moc do předu a jestli to nebude mít vliv na navazující rodičovskou dovolenou kterou chci na 3 roky a měla bych pobírat těch 7. 100 Kč. Snad je to aspoň trochu srozumitelné, ale začínám se v tom všem ztrácet a každá koruna je dobrá ☹ 😕
Děkuji za odpovědi a názory 🙂

terunka88
27. srp 2014

Vliv to mít bude, protože se ti ten doplatek bude odčerpávat z toho balíku 220 000 Kč na rodičovský příspěvek 😉 Žádá se o to po narození dítěte, na ÚP, soc. odbor.. Takže si to chce spočítat, jestli to pro tebe nebude výhodnější mít nejdřív pouze mateřskou bez doplatku a pak až RP, protože kvůli tomu doplatku bys pak měla měsíční částku RP nižší než těch 7 100..