Jak je to s dovolenou v práci po rodičovské dovolené?

dri
1. srp 2013

Ahojte, vracím se v září do práce. Jak je to s dovolenou? Na kolik dní mám nárok? V práci máme 20dní/rok. Bude se mi to krátit, nebo mám právo na celých 20dní? Díky

martiska36
1. srp 2013

@dri Samozřejmě se Ti bude krátit - vypočítáš to snadno - 20 dní : 12 měsíců x počet měsíců které skutečně odpracuješ od nástupu do konce roku.

j.a.n.i
1. srp 2013

@martiska36 Krátit se to bude, ale takhle jak píšeš, se to rozhodně nepočítá...

j.a.n.i
1. srp 2013

@dri Nepíšeš kdy přesně v září, takže to není výpočet, ale jen odhad, takže tipuju, že budeš mít nárok na 7/12 dovolené, tedy na 11,5 ale pozor, je to za předpokladu, že budeš opravdu celou dobu pracovat a nebudeš na nemocenské či OČR, protože pokud nějakou dobu jo, tak by se ti mohlo stát, že budeš mít nárok na cca 3 dny.

martiska36
1. srp 2013

@j.a.n.i Hmmm, jak myslíš. 😀

babulinkab
1. srp 2013

@j.a.n.i a když jsem nastoupila zpátky do práce 1.7.2013 a celoroční výměra je 25 dní. Na kolik dní budu mít nárok? Děkuji.

j.a.n.i
1. srp 2013
dri
autor
1. srp 2013

ahojte, kámoška mi poslala toto: Nárok na dovolenou za kalendářní rok má zaměstnanec, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli u tohoto zaměstnavatele konal práci alespoň 60 dnů v tomto kalendářním roce
z toho vyplývá, že budu mít nárok na celou dovolenou 20dní. Ona se ptala i na personálním a prý to tak ja. Něco jiného je nástup do nového zaměstnání, kdy se to počítá podle odpracovaných měsíců.

j.a.n.i
1. srp 2013

@babulinkab Na 20,5 nebo na 21 dní, nevím přesně, jak se v tomhle případě zaokrouhluje.

j.a.n.i
1. srp 2013

@dri No, ale to ti poslala jenom tu první půlku... patří k tomu ještě tahle druhá:

§ 223

(1) Nepracoval-li zaměstnanec, který splnil podmínku stanovenou v § 212 odst. 1, v kalendářním roce, za který se dovolená poskytuje, pro překážky v práci, které se pro účely dovolené neposuzují jako výkon práce, zaměstnavatel krátí dovolenou za prvých 100 takto zameškaných směn (pracovních dnů) o jednu dvanáctinu a za každých dalších 21 takto zameškaných směn (pracovních dnů) rovněž o jednu dvanáctinu.

Takže ti sice vznikne nárok na 20 dní, ale hned se ti to podle tohodle paragrafu pokrátí...

dri
autor
1. srp 2013

@j.a.n.i hmm,tak to jsi mě nepotěšila 😒 to jsem zvědavá, jak mi to vypočítají. Pak dám vědět, až někdy v září 🙂

dri
autor
16. zář 2013

Tak jsem nastoupila do práce od září, a mám nárok na počet dovolené, jako bych tam byla celý rok.Mám 23dní dovolené 🙂
takže je to podle tohoto "Nárok na dovolenou za kalendářní rok má zaměstnanec, který za nepřetržitého trvání pracovního poměru k témuž zaměstnavateli u tohoto zaměstnavatele konal práci alespoň 60 dnů v tomto kalendářním roce"
Vracela jsem se do stejné práce, možná to je jinak při nástupu do nového zaměstnání.

lenka1974
16. zář 2013

Dobrý večer, prosím vás nemá někdo zkušenosti z kosmetiku DEROU? Děkuji