Jak je to s mateřskou, když mám mimi 15 měsíců po 1.?

ladulka20
10. čer 2008

poradi mi nejaka zkusena mamina ktera se vyzna v tech paragrafech a davkach?mam 13mesicniho klucinu a cekam mimi ted v srpnu a vubec netusim jak to budu mit s penezma jak a co mi budou prispivat a kam a kdy zajit poradi mi nekdo?budu moooc vdecna dekuju 🙂

vachovka
31. črc 2008

Ahoj holky a jak je to ked som nezamestnana.Niesom ani evidovana na urade prace.Proste skoncila mi zmluva mala som na dobu urcitu.Takze ciste teoreticky keby sa mi narodilo druhe mimi do 3 rokov Vanesky tak mohla by som si vybrat znova na 3 roky?

mikca
31. črc 2008

nene vachovka pokud nemáš zaměsznavatele tak ne..podmínka je že musíš mít nárok na PPM a to tím pádem ty nemáš když nemáš zaměsnavatele..takže nebudeš moct volit bohužel ☹

krista
31. črc 2008

Vojtisek super vysvětlené, jsem blondýna a pochopila jsem 😀
Teď jsem jen zvědavá jestli se to ještě 100x nezmění než to budu řešit 😀

vojtisek2007
31. črc 2008

kristi - až to budeš řešit, a nebudeš něco vědět,tak klidně písni, jestli ještě budu v obraze 😀 , ráda poradím

luci1980
16. lis 2008

Ahojky, prosím o vysvětlení. Když jsem na rodičáku s dcerou - je jí 20 měsíců. Nyní plánujeme druhé mimi, ráda bych otěhotněla. K 30.11.2008 mi zaměstnavatel vypověděl smlouvu, dostal se do likvidace a tudíž firma končí a jsem tedy bez zaměstnavatele. Ale dle mě nárok na ppm mám, protože splňuji podmínky - pracovala jsem 270 dní za poslední dva roky. Opravdu na mateřskou nemám nárok? Já myslela, že až mi dr vypíše papír, půjdu s tím ne k zaměstnavateli, ale na sociálku, kde to odevzdám a budou mě vyplácet oni... Mám v tom guláš. Poradí prosím někdo zkušený? Děkuji předem.
JO a ještě k následnému rodičáku. Budu mít nárok na tu klasickou variantu 3-letou? Nebo jen na tu zkrácenou?
Přijde mi to tak nespravedlivý.... makám, odevzdávám státu dávky, nakonec mi zkrachuje zaměstnavatel a já bych na tom měla být takhle bitá, tedy spíše moje celá rodina?

mikca
16. lis 2008

Luci bohuzel te zklamu jelikoz to ze splnujes podminky PPM tech 270 dni to je sce pravda, ale musis splnit podminku i toho ze musis mit zamestnavatele ktery by ti PPM vyplacel..takze u tebe to bude tak ze spadnes do pomaleho cerpani a nabudes mit moznost volby, ale je tu jesta ta moznost ze by zazadal o rodicak otec ditete ktery je zamestanan a bude moci volit delkuroidicaku
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... mrkni sem