Jak je to s neschopenkou po rodičáku a 1 měsíci v práci?

hekti
12. pro 2013

29.10 sem mela konec rodičaku,nastoupila sem do te same práce od 1.11 jsem začala pracovat na poloviční uvazek ,zjistila sem že jsem tehotná a ted asi v pulce prosince budu na neschopence.....jak me bude stat platit? dekuji

ija1
12. pro 2013

normalne podle stavajici prace......

reynocek
31. pro 2013

Můžu se taky zeptat? K 15.12.2013 mi skončila rodičovská dovolená. U zaměstnavatele jsem si dohodla neplacené volno do 6.1.2014. K 7.1.2014 bych měla nastoupit na jeden den do práce (kvůli výpočtu podpory v nezaměstnanosti) a k 8.1.2014 jsem podepsala dohodu o rozvázání pracovního poměru. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. Pokud by byla možnost nastopit na neschopenku, ke kterému datu by bylo nejlepší na ni nastoupit? Ptám se hlavně proto, z čeho se pak vypočítává nemocenská, kdybych měla neschopenku od 7.1.2014 a nenastoupila do práce ani na ten jeden den. To by se počítala z rodičáku? Nebo stačí, když bude vystavená neschopenka k 8.1.2014 (datu skončení pracovního poměru)? Díky za radu 🙂

prdecek
31. pro 2013

mám pocit, že neschopenka by se vám počítala z toho jednoho dne jenom tedy 7.1. tak nevím zda není lepší vůbec nenastoupit a nechat si rovnou dát neschopenku, ta by se pak měla počítat z posledního zdaněného příjmu, ale když zavoláte na OSSZ tak vám to řeknou přesně