Jak je to s vycházkami v neschopence v roce 2012?

larra81
3. led 2012

ahoj holky, nevíte náhodou, jak je to s vycházkami tento rok? Co jsem slyšela, tak prý se mají vycházky i u těhotných zkrátit jen na 6hod denně, ale nikde jsem to neviděla, nevíte nebo jak to vůbec je? Předem díky moc

verusa.j
20. led 2012

Jak tak zjišťuji, tak je to taky hodně o doktorovi, jak to pochopí, je tady někdo, kdo prvních 14 dní neměl žádné vycházky? Prý to není možné, což zjišťuji, že je to běžné 🙂

brisalek
29. led 2012

nevim, ale ja kdyz jsem byla tehu tak jsem mela pocit, ze jsem asi nejaka divna, ze nejsem na neschopence☹, protoze skoro kazdy okolo mne byl a je . A dr. mi ji pri kazde kontrole a zeptani se na nejake me otazky(cestovani autem sluzebne po republice...atd.) nabizela. Myslim, ze se to dost zneuziva a maminam se vyplaci zustat doma a nemuset byt v praci i kdyz by v klidu mohly. Takze si myslim, ze to zkraceni je spravedlive. Fascinuje mne , ze nekdo rekne, ze neni nemocny, ale jen tehotny, tak proc je tedy doma a ne v praci???? Krome povolani nebezpecnych, ktere vykonavat tehotna nemuze🙂.

bureska
29. led 2012

Ahoj holky, ja jsem na neschopence od prosince a mela jsem vychazky neomezene. Ted od ledna mi gynekolog rekl, ze je novela zakona a prepsal je na 6 hod denne, od 13 do 19 hodin. Po 19 h je pry uz zakaz vychazek. A kontrola ze socialky na mne byla, takze neni pravda ze na tehotny nechodi 😉

kleopatra35
30. led 2012

Ahojky, tak já jsem doma od října 2011, první 3 týdny jsem neměla žádné vycházky, pak od 14 do 18h a na konci listopadu od 10 do 18h a to mi zůstalo, dnes jsem byla na KO a nic mi nezměnili, takže stále je mám na 8hodin....Podle nového zákona je skutečně maximum na 6 hodin, ale zarazilo mě, že v časopisu Maminka v únorovém čísle je psáno, že těhotné mohou mít i neomezené vycházky....tak fakt nevím...každopádně vycházky dodržuji, kontrola mi nepřišla, tak uvidíme, jak to všechno dopadne, zda mi ty vycházky mudra nechá či zkrátí 😒

eleanthis
30. led 2012

ja jsem na PN od konce srpna 2011 (rizikove) a za celou dobu - ted uz jdu na materskou, na me nebyla jedina kontrola (narozdil od meho partnera, ktery je doma na PN a chodi na nej pravidelne 2x do mesice minimalne). takze zadny stres holky 🙂 na rizikaci nikdo nepredpoklada, ze byste nekde litaly po diskotekach a hospodach 🙂

winterska
30. led 2012

na jaře při těhu mě gyndr dala PN s neomezenými vycházkami, Dr. říkala, že na těhotně kontroly nechodí.. - mezi přáteli jsem si připadala jako exot 🙂. Od půlky měsíce jsem opět na PN a v CARu mi dali vycházky 10-18 a dnes mi volali, že mi je musí zkrátit na 6 hodin ☹ ach jo..

zuza01
30. led 2012

Buďte rády aspoň za těch 6 hodin...Já měla 2 měsíce neschopenku bez vycházek. Neměla jsem rizikové, dr. se zdálo, že porodím předčasně, prý velké dítě a moc dole...na konec porod vyvolávaný 14 dní po termínu a váha 3130 g...
A kontroly chodí, takže pozor.

ppampeliskaa
31. led 2012

http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/novy...

jinak kontrola na těhotné chodí a řekla bych, že chodí více než chodila. 😒

oli26
31. led 2012

holky tehule mohou mit i neomezene vychazky, ale musi o to vas mudr pozadat revizniho doktora, u k tereho vzhledem k tehu neni problem 😉

lucinka_jm
1. únor 2012

ahoj ja jsem bohuzel mel prac pome na dobu urcitou ,ten mi zkoncil kdyz jsem se dozvedela ze jsem v prvnim mesici ,je mi jasny ze me nikdo nezamestna + mam rizikovy kvuli spatnym enetickym vysledkum ,ma doktorka mi to napsala na dobu od 2 do 6 vecer a ze mi to nejspis prodlouzi az bude venku lepe ... ale asi jen o dve hodinky .jsem totalne bez prostredku a na podporu ani na prispevek v materstvi nemam narok ,protoze nemam odpracovane dav roky tak mi reknete jak tenhle stat pomaha mladym maminkam a rodinam .

kammka
1. únor 2012

já mám za sebou tři potraty, vycházky mi dr. napsal ránno od půl osmé do jedenácti a odpoledne od půl třetí do šesti.. kvůli školce.. jinak stejně lítám k doktorům v různou dobu, doktora mám v Praze, tam jedu busem hodinu.. mám tohle těhu už druhý antibiotika a to jsem fakt doma, prostě chytím, co holka ze školky donese.. dr. by mně rád už viděl zas v práci, ale já zatím nechci, necítím se na to... navíc dobírám teprve atb.... pokud jde o riziková pracoviště, zaměstnavatel je povinnen zajistit při nezměněné mzdě těhotmé ženě bezpečné pracoviště, takže teoreticky není rizikové pracoviště důvodem k PN...praxe je samo jinde.. pracovala jsem v nemocnici na těžkém oddělení a nedovedu si představit, kam by mně asi vrchní šoupla.. já byla doma s dcerou napřed na první trimestr kvůli potratu při předcházejícím těhu a pak jsem krvácela a hematom se nevstřebal a pak dr. připadalo, že se otvírám.. další dvě tehu zase zamlklý potrat, nezjištěno proč..takže teď, při mém pátém těhu automaticky PN..mám zatím psaných víc než šest hodin, ale dr. to zatím neřešil... no, já jsem stejně doma..kontrola na mně nikdy nepřišla..a doufám, že nepřijde, ne kvůli tomu, že bych někde poletovala, ale proto, že nemáme zvonek.. 😎

evik3
22. únor 2012

Holky nevite, jestli muzu jit mimo vychazky se synem k lekari?

lyjana
8. bře 2012

ahoj .... sem taky na PN .... u mě kontrola nebyla , ale u kolegině tak si dejte pozor a raději neriskujte nestojí to za to.

angelote_13
27. bře 2012

Ahoj holky, chci jít taky na neschopenku, chtěla bych se zeptat, jestli chodí kontroly i o víkendech?
Díky!!

jmisa
27. bře 2012

Kontrola může přijít kdykoli, o víkendu i o svátku, dokonce i v noci, ikdyž obecně se většinou dodržuje noční klid 22-6 hodin, ale nic jim nebrání přijít i tehdy.

werunqa
30. bře 2012

Ja mela neomezene od listopadu 2011 az do predvcerejska 😉 .Doktor mi je nedal po Novem roce omezene 😉 a tedka uz jsem na MD-takze to neresim vubec 😀