Jak je to s vyplácením nemocenské?

coreprincess
7. únor 2014

Ahoj holky, jsem na rizikovém těhu takže na nemocenské.
Doma jsem od 4.ledna. Nikdy jsem na nemocenské nebyla, tak nevím jakou formou a kdy to chodí. (a hlavně jak je ta neschopenka do práce, tak jsem nevědela, že se na zadní straně něco má vyplňovat, takže jsem to ani nevyplnila. Na té neschopence pro sociálku už sem to vědela, že se to vyplnit má tak ten sem vyplněný v práci odevzdala)
Na gyndě jsem zatím žádný ,,lístek na peníze" nedostala. Prý mi ho dají až tam půjdu 26.2. , ale kdy dostanu peníze za leden?
Když jsem v lednu žádný lístek ani nic takového nedostala? :(
Poradíte prosím?

lenkazdenek
7. únor 2014

Ahoj ,penze dostaneš až když pošlelš lístek na peníze,případně ukončení neschopenky....taky jde o to aby jsi měla dobře vyplněné papíry.......ale každopádně bych si o lístek za leden řekla-o peníze nepříjdeš o to se bát nemusíš,jde o to,kdy ti peníze pošlou.

mysicka_lb
7. únor 2014

Ahojky, za leden bys teď ve výplatním termínu měla dostat část peněz za prvních 14 dní, co Ti platí zaměstnavatel. Za zbytek ledna bys pak měla dostat peníze od sociálky. Ale protože Ti nedali lístek na peníze (což nechápu proč, měli ho vystavit k 31.1.), ty peníze uvidíš nejspíš až dohromady s těmi za únor. Když Ti vystaví lístek k 26.2., dostane se k nim dejme tomu 28.2. a peníze za zbytek ledna i za téměř celý únor (bez těch dvou dnů) dostaneš najednou cca 12.3.

terezafaltysova
7. únor 2014

Já jsem také doma od ledna, jen jsem se chtěla zeptat, jestli náhodou nevíte, jestli budu mít nárok tento rok na dovolenou a případně kdy je nejlepší si jí vybrat, jestli před MD nebo až po. Díky 🙂

zanda25
8. únor 2014

Ahoj holky,potřebovala bych poradit,kam se mám obrátit,potřebuju-li informaci na jaký úřad.Byla jsem zaměstnána na 6-hodinový úvazek jako prodavačka,kolegyně mě fyzicky napadla a tak jsem na neschopence,dohodla jsem se s firmou,že chci odejít,že s ní dále pracovat opravdu nechci.Mám výpověď dohodou po ukončení pracovní neschopnosti.Zjistila jsem,ale že jsem v tom pokud od lékaře dostanu neschopenku budou mi vypláceny nemocenské dávky od zaměstnavatele,nebo mě vyhoděj a budu muset na PÚ a ostrouhám????Předem všem moc děkuji 🙂