Jak je to s výší platu poté, co nastoupím do práce po RD?

mmaarrkkeett
13. bře 2014

Ahoj damy, nevite, prosim, jak je to s vysi platu pote, co nastoupim do prace po RD? Mam smlouvu na neurcito. Dostanu stejne jako pred odchodem na materskou nebo mi muzou dat mene? Diky.

popellka
13. bře 2014

Tak to by mě taky zajímalo 😅

sarka1985
13. bře 2014

Nemám to podložené, ale logicky pokud se vracíte na stejné místo, na kterém jste pracovala předtím, měla byste mít stejné ohodnocení, avšak jestli se změnily poměry v zaměstnání a snižovaly se mzdy i jiným zaměstnancům, mám takový dojem, že zaměstnavatel má právo změnit mzdový výměr, musí ale dodržovat zásadu rovnosti, kdo dělá stejnou práci jako Vy, má mít stejnou mzdu... Také pokud Vás přeřadí na jinou pracovní pozici, může mzdový výměr upravit tak, jak to odpovídá na dané pozici...

cuma
14. bře 2014

Tak já se vrátila do práce, žádala jsem o změnu pozice, kvůli pracovní době....zaměstanavatel mi sice vyhověl,ale plat jsem dostala daleko menší než ostatní na stejné pozici, prý jsem po mateřské, tak je to stejné, jako bych nastupovala úplně nově...taky mám smlouvu na neurčito.Podotýkám,že je to velký podnik

chita
14. bře 2014

Já se vracela po roce na stejnou pozici a poměry v práci se nezměnily, takže jsem šla na své původní místo za stejné peníze. O změnu pracovní doby jsem nežádala, jedu rovnou na 8 hodin, tak jako před otěhotněním.

zazana81
14. bře 2014

Původní pracovní smlouva platí a pokud nedojde k nějaké změně - jako např. délka pracovní doby, nebo jiná pozice, bude platit vše jako před odchodem na mateřskou.

shariii
14. bře 2014

Já jsem se měla vrátit za plat o 10 tisíc nižší než před RD! Přitom to bylo na stejnou pozici, i když ne na úplně stejné místo. Udělali to tak všem, které se vracely z RD. Problém byl v tom, že všichni jsme tam měli ve smlouvě základ + osobní ohodnocení. To osobní ohodnocení nám po návratu prostě už nedali. Takže pozor na to. 😒