Jak jste ne/zvládly návrat do práce po rodičáku?

karotky
7. únor 2013

Mě to čeká za necelých 6 měsíců a dá se říct,že se těším(na změnu po 7.letech)),ale jsem zvědavá,jak zvládnu to ostatní doma během 4.hodin odpoledne,když na to mám teď celý den? 😅 Vím,že zvládnu-budu muset 😀
Jak jste na tom byly Vy?
Po kolika letech na MD jste se vrátily(přestávkami nebo bez)?
Zapojil se do rodičovských povinností i manžel/partner?

elvira
7. únor 2013

Já se vrátila před 14 dny po třech letech do práce. Naštěstí mi vyšli vstříc a nabídli zkrácený úvazek, takže v pohodě zvládnu malého ráno odvést do školky a odpoledne vyzvednout.
Dělám do půl 2, takže hodinu jsem doma "sama", snažím se udržovat běžný pořádek.
Samozřejmě, že než si to "sedlo", ten první týden, bylo to náročné. Já totálně vyfluslá, malý stávkoval, ráno brečel, doma bordel a já v devět večer mrtvá omdlela do postele.
Tento týden je to mnohem lepší.
Mj. taky jsem se těšila do práce, ale první dny mi malý moc chyběl - po celých dnech ve školce, viděli jsme se až odpoledne... 🙂
Ale chodí ze školky vysmátý a spokojený, tak je mi líp. 😀

mabe
7. únor 2013

ahojte, tak pro me aktualni tema. mela jsem rodicovskou na dva roky, prodlouzila jsem si to na 3 roky jako neplaceny volno, v breznu me ceka navrat. nemam statni skolku, takze anicka bude muset do soukrome. vcera me volal sef, jestli se teda vratim nebo uz je dalsi dite na ceste, tak jsem mu rekla, ze na ceste bohuzel neni a ze se vracim. doufam, ze to nebude na dlouho a budu znova tehu. zitra mu mam zavolat a on me rekne, co se mnou, tak jsem zvedava. praci teamleadra pro me nema, takze uvidime kam me chce upichnout, delala jsem mistrovou na hale. jeste jsem premyslela, jestli si nezazadat, aby na me cekaly do zari az bude mit anicka skolku, ale nevim jak je to s materskou pripadnou a neschopenkou u rizikovyho tehu - dostala bych to proplaceny, kdyz jsu na neplacenym volnu? ja urcite budu mit rizikovy tehu, pokud bude, kvuli 3 potratum. takze je mozna lepsi jit tedka do prace a pak az budu tehu...

jajik25
8. únor 2013

já se vrátila v polovině listopadu do práce po 6 letech,je to vcelku fyzicky náročné takže my trvalo než sem si trochu zvykla,i teď my to občas dělá problémy,naštěstí má doma tchýni který s domácností dost pomáhá,co se týče dětí tak je ráno vodí do školky protože jezdím do práce na pátou a manžel dělá od šesti a odpoledne si je většinou vyzvedávám já když stíhám 🙂

zelva
8. únor 2013

Já šla po třech letech a navíc jsem nastoupila znovu těhotná 😅 Bylo mi to sice trapné, ale prostě to tak vyšlo. Myslela jsem, že budu muset chodit kanálama a že mě navždy zatratěj, ale schroupli to a já šla pak za 5 měsíců na další mateřskou 😉 No a docela jsem byla překvapená, že jsem to zvládala dobře. Jako kdybych ani ty tři roky nebyla na mateřské...Ráno sice vstávání dřív a vodění do školky, ale dalo se to. Malý zvládnul školku bez velkých emocí.