Jak jste oznámily své těhotenství zaměstnavateli?

alcatko.j
2. zář 2006

Nazdar maminky, těhulky 🙂 Jak jste oznámily své těhotenství zaměstnavateli?Mám na mysli, zda jste to prostě jen oznámily, nebo je na to například nějaká předtištěná forma(musí se oznámit písemně), nebo stačí ofotit těhotenský průkaz?
Já jsem chtěla své těhotenství tajit, alespoň první 3 měsíce, ale pracuju jako recepční na hotelu, kde je směnný provoz, tudíž nejen že dělám 12tky, ale také noční.To rozhodně dělat nechci.A navíc je mi každý den po ránu špatně a nějak se to nedá moc skrývat 😔 Doktorka mi nabízela od začatku neschopenku, ale to zase nechci, zas tak špatné to semnou není, ráda bych chodila mezi lidi.
Prosím poraďte 🙂 Děkuju 🙂

jetynka
2. zář 2006

Ahojky alcatko, protože jsem zdravotní sestra, tak u mě se nedalo nic skrýt, pracovala jsem na směny denní noční 12ctky, nic příjemného, takže honem pryč.Dneska mám první den svého velkého volna, v práci už tušili že něco bude, protože jsem měla v červnu svatbu, čekali jenom na potvrzení, prostě jsem jim to řekla, ukázala fotku z ultrazvuku, oni udělali jééé a bylo z¨to.Vrchní a staniční moc nadšené bnebyly ale no a co.Až 12.9. jdu na 1.poradnu a tam mi vystaví neschopenku, dříve nechtěl, nevím proč, to pak donesu do práce a budu mít klidu až až.

jetynka
2. zář 2006

Ještě s tím těhu průkazem, ofocovat bych ho neofocovala, zaměstnavatele nemusí zajímat co tam o tobě píšou, sice tomu určitě nerozumí, ale nedělela bych to.

alcatko.j
autor
2. zář 2006

Jetynko, diky moc.Ja jsem mekde prave cetla, nebo slysela, ze se to musi oznamit zamestnavateli pisemne...

jetynka
2. zář 2006

Joo?Tak o tom nevím, mě nikdo nic neříkal,chtějí po mě jenom nemocenský lístek a to¨by mělo stačit.Noo snad nebudu muset psát nějakou slohovku o tom že jsem těhotná 😀

alcatko.j
autor
2. zář 2006

No, snad ja taky ne 😀
Snad se holky ozvou, jak to udelaly ony 😉

alcatko.j
autor
2. zář 2006

Ale na slohovky jsem byla vzdycky machr 😀

gedren
2. zář 2006

Ja myslim, ze staci normalne sdelit 🙂 A zvlast pokud jde o ty smeny, kde mas narok vyuzit tehotenskych ulev, tak bych s tim urcite neotalela a rekla jim to hned pote, co to mas potvrzene od doktora, coz uz asi mas.

Ja jsem to teda musela rict uz driv (jeste nez jsem to mela potvrzeny), protoze doktorka si s objednanim davala na cas a mne bylo desne blbe, tak jsem musela nejak zduvodnit, proc nejsem posledni dobou moc produktivni 🙂 (delam doma), ale reakci bylo akorat nadseni a papir po mne nikdo zadnej nechtel 🙂

berhu
2. zář 2006

Alcatko, ja to teda taky jen ústně řekla šéfové...no a pak na osobním mě akorát řekli, že si musím vybrat dovolenou a sehnat nějaký papír o termínu nástupu na mateřskou. Na dovolené pracuju průběžně a ten papír mě dá gyndr. až to bude aktuální 😎
Hlavně přeju pohodové těhu a zdravého mimíska 😉

myska
2. zář 2006

ahoj Alči, já jsem to nejdřív řekla kolegyním a samozřejmě se s nima taky poradila kdy mám jít za ředitelem 😀 , no a za ním jsem šla až po 12tt (po 1. UTZ), řekla jsem mu to jen ústně, jako, že si od září za mě bude muset najít náhradu, že odcházím na MD. Vzal to v pohodě a s radostí, on sám mám doma ročního chlapečka.
Jinak já jsem s oznamováním nespíchala, nic mě nebylo a vidět na mě začalo být něco až v červenci, ale naštěstí jsem to řekla hned v dubnu, dlouho se za mě hledala náhrada.

ladunka
2. zář 2006

Ahoj Alčinko, určitě nic psát nemusíš 🙂, stačí oznámit to své vedoucí a čekat na reakci...
Co se týče úlev, máš právo být z nočních směn převedena na denní, pokud o to požádáš - to už by pak písemně být mělo. Ale myslím si, že se spíš domluvíte jen tak per ústa.

Já jsem svoje těhotenství oznámila své šéfové do hodiny po pozitivním testu, chvilku poté, co se o svém novém stavu dozvěděl můj manžel (dělala jsem si test v práci). Jednak máme bezva vztahy a pro vedoucího je vždycky lepší vědět, s čím má do budoucna počítat, a jednak jsem si přiznám se připravovala půdu pro omluvu své budoucí snížené výkonnosti, která se bohužel opravdu dostavila.

Opatruj se, Alči 😅

alcatko.j
autor
3. zář 2006

Mysi, ladunenko, holky diky 🙂 Tak ja to udelam jako vy 🙂 Dam vedet, jestli me vykopli, nebo semnou meli radost 😅

alcatko.j
autor
3. zář 2006

Jako vykopli z kanclu, ne z prace 😅
A taky na sebe holky davejte pozor 😵

lussius
5. zář 2006

ahojek 🙂
já myslím že je lepší říct to dřív než později, aby si zaměstnavatel měl dost času najít náhradu či jinak pořešit.
já měla potíže s otěhotněním,vedoucí jsem řekla hned, že chodíme na IVF (kvůli nutným absencím) překvapila mě její nečekaná pozitivní reakce a vždy počítala že už nepřijdu.a když se zadařilo, neměla jsem žádné potíže, tak jsem dokončila v práci co se dalo,něco předala ost. a cca od 3 měsíce jsem doma 🙂 nikdo se na mě škaredě nedívá a je moc milé za kolegy občas zajít 🙂

tak vám přeji též vstřícné vedení a pohodové těhotenství 🙂

rebeka
6. zář 2006

ahojte,
moj zamestnavatel sa ma uz pri svadbe pytal, ze ci neplanujeme,.. tak som mu uprimne odpovedala, ze nie, ale ani sa nebranime.
Navyse sedim na stolicke jedneho kolegu, ktory ma tehotnu priatelku. ked zacal robit na pracovisku v olomouci, tak tam otehotneli obe baby co tam su (obe so svojimi manzelmi, ale zhoda nahod 😎 ). Tak sa mi v praci stale smiali, ze ci som tehotna, ked sedim na plodnej stolicke. 🙂
Teraz 4 mesiace po svadbe, som sefovi povedala, ze asi cakame mimco, ale som v tom nevinne, lebo tu stolicku som si nevybrala sama. zobral to s humorom a uz o tom vedia snad vsetci 😅

mousa
15. zář 2006

Ahoj holky, mám takový dotaz - možná mi poradíte 😉 . Je pravda, že těhule nesmí pracovat přesčas? Takže když mám smlouvu na 4 hodiny, tak cokoliv přes ty čtyři hodiny je přesčas? Je to tak?

lanka
15. zář 2006

mousa - je to pravda - ale zaměstnavateli nejdřív musíš dát písemné potvrzení od doktora a pak teprve něco můžeš chtít. 😒

mousa
15. zář 2006

lanka: aha - díky moc za info! A písemné potvrzení - to mi jako doktor dá, nebo si to musím vyžádat, nebo stačí těhotenský průkaz?

hanulik
19. zář 2006

Ahoj. No já jsem to oznámila docela drsně. Naštvali mě, tak jsem řekla, že už je mi to stejně jedno, že půjdu namateřskou. Na to mi moje nadřízená odpověděla, že se o to nemám ani pokoušet, že těhotná budu, až mi to oni dovolí. Přede mnou už odešli dvě holky a tým se začal trošku bortit. To mě naštvalo natolik, že jsem okamžitě donesla neschopenku. Jo, někteří lidé jsou skutečně arogantní. Doma mi to celkem svědčí. Mám klid a postupně mi klesá vysoký krevní tlak.

janus
29. zář 2006

Alcatko, uz jsi to oznamila? Myslim v praci?

alcatko.j
autor
29. zář 2006

Janusko, jo, konecne vcera 🙂 A pisemne a konecne nedelam nocni, mam klid, nejsem tolik unavena, nikdo me nehodi 🙂
Ted aby bylo vse v poradku 🙂

luciass
29. zář 2006

tak ja to predevcirem taky rekla sefiovi, po telefonu..., na moji odpoved kdy to cekame mi rekl, ze oni to cekaji v breznu, tak jsme si navzajem pogratulovali 🙂

perada
12. únor 2007

Holky, mě tohleto teprve čeká a mám z toho docela vítr...něco tuší. Já jsem totiž v začátku a doma jsem protože mám i cystu. Tak se musím šetřit, a bude se sledovat. No a tak jsem v práci jen řekla, že nastupuju na neschopenku, protože mám zdrav. problémy a musím být v klidu a ležet. No...a jak jinak 🙂 druhý den sondovali, jestli nejsem těhotná...tak já teď nevím, jestli jim to neříct...nebo už říct...chtěla jsem to tajit dokud to nebude pokročilejší těhotenství.

alcatko.j
autor
12. únor 2007

Lucii, az ted ????To na tobe nepoznal???? 😕 😅

sisstin
17. únor 2007

Ahoj holky, já jsem pravděpodobně taky těhotná, vím to tři dny. Ale v práci to budu muset utajit, jelikož mám zatím pracovní smlouvu na dobu určitou ( do 31.dubna) a pokud by to šéfová zjistila, tak mi smlouvu určitě neprodlouží...a já bych musela na pracovní úřad 😒 jelikož, jsem z pracáku odešla 31.srpna 2006, tak bych ani nebrala žádnou podporu v nezaměstnanosti, takže docela průšvih...no nevím, jak to do začátku května teda utajím, mám docela náročnou práci na směny, na stres, i na fyzičku.... 😖

anakonyes
1. bře 2007

Ahoj sisstin, jsem na tom velmi podobně 😒 od zítra nastupuji do nové práce a včera mi vyšel první pozitivní test. Takže bych to potřebovala tajit taky do konce dubna. v jiné debatě to tady doporučovaly, ikdyž já mám obavu, že když to zatajíš, tak Tě vyhodit můžou, nevím kde se na to zeptat ☹ jinak sice nedělám na směny, ale je to zabíračka a venku, ale po většinu historie to ženský zvládaly tak to snad zvládneme taky 😉 naštěstí mám solidní fyzičku a jsem zdravá, otěhotněla jsem díky nataženýmu svalu z posilovny... 😀
Gynekoložka mi řekla rovnou, že riziko mi bez zdravotních problémů nedá ani náhodou 😒 takže jestli se to provalí, tak jsem v pěkný kaši 😖
Pokud byste ni někdo mohl opravdu zasvěceně poradit,budu strašně ráda 🙂

sisstin
2. bře 2007

anakoneyes: tak já PN dostanu, mám práci, při které se těhotenství nedá zvládat a zaměstnavatel mi pracovní podmínky nepřizpůsobí 😉

jaul
3. bře 2007

Ja kdyz bych byla tehu, musim to hned oznamit, protoze delam ve spec. skole, coz je dost narocna prace. Oznamit bych se to nebala, jsou tam lidi fajn. Bohuzel mam zatim smlovu na dobu urcitou, coz by se od zari melo zmenit. Napada me jedna takova blba ciste nasimulovana situace, kdyby se to stalo jeste pred tim zarim: ja to oznamim, pujdu na neschopenku, muze se stat cokoliv, kdybych potratila a pak se chtela vratit zpatky do prace, vzali by me, mela bych narok, kdyz bych se vracela z nemocensky??

porodni_baba
7. bře 2007

ad anakonyes: pokud nastupujete do prace s jiz pozitivnim tehu testem, tak je to myslim vcelku problem. Neznam presne zakon, ale vim, ze pri nastupu do prace smi lekar pri vstupni prohlidce provest i tehu test..coz by vas pak asi nevzali....nevim jak je to pokud se zpetne zjisti, ze v dobe nastupu jste jiz tehu byla..
ad jaul: vzali by vas to by museli, ja tam ochranna lhuta, jina vec je ta, ze by vam uz pak nemuseli úrodlouzit smlouvu
v obou pripadech bych ale pocitala s tim, ze to zamestnavatel bude brat jako podraz a pri nejblizsi mozne prilezitosti se vas¨zbavi - u prvniho pripadu bych jeste pocitala s tim, ze pokud se to stane v nastupni dobe tedy inkriminovanych 3 mesicich, tyto se prerusuji a znovu by zacli po nastupu na materskou, takze by vas pak vyhodili lehce vlastnwe ve zkusebce ☹

megy
7. bře 2007

No já vůbec netuším, jak to budu snad za chvíli oznamovat. Jsem zdravotní setra na interně a můj gyekolog mi dá ze dne na den neschopenku, takže budu muset zřejmě mít pevné nervy a všechny ty blbé kecy od vedení přejít. už te´d se mi kepou kolena 😅 Prostě zdravotní setra těhotná ve třísměnném provozu nejde dohromady

lena27
20. dub 2007

to já jsem v práci udělala docela pozdvižení. doktor měl dovolenou když jsem to zjistila a byl tam poprvé v pátek. chtěla jsem v 10 odejít z práce na propustku a od pondělí marodit. mamka šla na gyndu ten den taky a říkala dr., že mi vyšly pozitivní testy. mamka mi pak volala ať hned odejde z práce a k dr. mám jít v pondělí (měl tam hrozně moc lidí), že mi to napíše zpětně. tak jsem v 8 hodin řekla, že jsem těhotná a že jdu domů. všichni na mě koukali,ale nemohli nic dělat.