Jak máte vysokou mateřskou?

mikulilinka
20. srp 2015
Ahoj holky, mám takový individuální dotaz, jak máte vysokou mateřkou.A lze si ji nějak navýšit ,když jste v práci měly min.mzdu a zbytek ,,bokem,,? 🙂
xpila
20. srp 2015
@mikulilinka Jelikož se PPM odvíjí od mzdy, tak trochu nechápu otázku, kolik kdo měl mateřskou. To je jako kdyby ses ptala na příjem =-) A ne, mateřská nijak navýšit nejde. To, že jsi měla peníze bokem, je tvůj problém (přesně proto se to nevyplácí).
parley
20. srp 2015
No teď už to navýšit asi nepůjde, bere se průměr za poslední rok... a co vím tak nezvykle velký přírustek mzdy před mateřskou dost řeší a prověřují a není to teda žádná sranda, protože je všem jasný, že tato "dělená" mzda je dost častá. Leda se domluvit se zaměstnavatelem, když si mu poskytovala po celou dobu dost velké daňové úlevy tak, že ti to doplatí ze svého... přecijen těch pár tisíc oproti velké úspoře za předchozí období by mohl pustit 🙂 hodně štěstí, snad máš férového šéfa 😉
xpila
20. srp 2015
@parley Tak takovýho zaměstnavatele bych teda chtěla vidět :-p
mikulilinka
autor
20. srp 2015
@xpila jen jsem se ptala,bohužel netuším jak to je a nikdo se tím chlubit nebude, tak nevím kde se zeptat...vím ,že je to můj problém ,ale taky jsem přecházela se zaměstnání do zaměstnání.
mikulilinka
autor
20. srp 2015
@parley jasný oki, on neplatil ani daně ,takže mám jasno 😉 😃 😃 s šefem jsem definitivně skončila 😃
xpila
20. srp 2015
@mikulilinka To, že jsi přecházela ze zaměstnání do zaměstnání je jedno. Ale prostě to, že máš peníze na černo, s sebou prostě nese rizika, a tohle je jedno z nich. To, co jsi ušetřila na daních a pojištění sis měla ušetřit...
mikulilinka
autor
20. srp 2015
@xpila ušetřila...
mikulilinka
autor
20. srp 2015
@xpila spíše mě zajímalo kolik může být nejmín a nejvíc jak se to tak pohybuje vůbec
xpila
20. srp 2015
@mikulilinka Tak co pak řešíš 😉
parley
20. srp 2015
@xpila Věř mi, že i v dnešní době jsou...
alboo
20. srp 2015
Klidne to sem napisu, mela sem pomerne vysokou, dejme tomu, ze pres 20tis. Ale predtim sem mela 2 prace, a sem besna, kdyz mi to treba jedna znama osvc zavidela a brecela, ze nema ani tretinu, jo holt si nemela tolik ulejvat prachy bokem
mikulilinka
autor
20. srp 2015
@alboo hold v dnešní době si člověk moc s prací nevybere, teď dělá každý druhý způsobem min.mzda plus bokem.Tak to jste měla hezké 🙂 ale tak ikdyz je to i málo,tak pořád lepší jak nic 🙂
nutricnihodnota
21. srp 2015
@alboo To jsi měla dvě práce na HPP? Nebo se započítává i práce na dohodu k hlavnímu zaměstnání? Uvažuji, že bych si v práci nechala dělat šichty jen podle toho, co mám ve smlouvě a k tomu dělala nějakou méně zničující a lépe placenou brigošku. Měla jsem ovšem za to, že bych pak měla ještě menší mateřskou, než bych měla za stávající situace.
xpila
21. srp 2015
@nutricnihodnota Může to být i dohoda, ale musí se z ní odvádět sociální pojištění (tzn. DPČ nad 2500 Kč nebo DPP nad 10 tisíc). A u obou prací se musí splnit podmínky pro PPM zvlášť. PPM se pak ale vypočítává ze součtu.
nutricnihodnota
21. srp 2015
@xpila Ok, moc díky.
alboo
21. srp 2015
@nutricnihodnota mela sem 0.8 a 0.5 uvazek, ne dpc
nutricnihodnota
21. srp 2015
@alboo No, asi do toho taky půjdu. Mám smlouvu na 35 hodin týdně, ale píšou mi šichty na průměrně 50 hodin. Po dnešním nahlédnutí do novýho šichťáku mi došla trpělivost. Práce jako taková mě sice baví, ale je to šílená rasovina a výplata k pláči.
akankeo
21. srp 2015
@mikulilinka krome mzdy se do toho zapocitavaji asi i vsechny bonusy a benefity, protoze materkou sem u deti mela snad jeno deset procent nizsi nez plat, tak jestli sou stravenky, penzijka, 13. nebo i 14. plat, tak to naskace, jinak ne, pokud naopak bude nizssi nez rodicak, tak lze pozadat o dorovnani. Platby k podnikani to ted uz nezachrani v dobe tehu
j.a.n.i
24. srp 2015
@akankeo Stravenky a penzijko se do výpočtu nezahrnuje, neb ani z jednoho se neodvádí sociální... 13. 14. plat a odměny ano.
karlajasmine
24. srp 2015
A muzu se zeptat - pokud zamestnavatel prispiva na penzijni pripojisteni, bude prispivat i po dobu materske a rodicovskeho prispevku? Predpokladam, ze ne..
A stravenky a dalsi benefity taky predpokladam na materske nedostanu?
j.a.n.i
24. srp 2015
@karlajasmine Tak stravenky určitě ne, ty jsou vázány na tvou přítomnost v práci... ale co se týká penzijního, tam záleží jak to máte konkrétně v práci, třeba u nás určitě přispívají během MD, během RD nevím, protože na té já nebyla.
akankeo
24. srp 2015
@j.a.n.i to nevim co z toho se mi zapocitavalo, ale misto 70 procent neli mene mi chodilo 90 procent mzdy a to bylo fajn 🙂
cattus
24. srp 2015
Hlavni informace je ze se vypocitava z hrube mzdy. Nikoliv z toho co pak vidis na pasce. Me nase ucetni predbezne spocitala materskou na cca 12tis. Pritom tolik jsem snad v zivote na ucte nevidela. Ale u me to bude i tim ze mi z platu strhavali exekuci. Jinak prispevek na stravenky se pocita do HM takze o to je pak zaklad trosku vyssi.
Jinak je to u vsech strasne variabilni. Pocita se prumer rok zpetne. A staci abys dostala parkart necekanou premii a uz to skace nahoru.
j.a.n.i
25. srp 2015
@cattus A od kdy není na pásce vidět hrubá mzda?
veronika182
25. srp 2015
@karlajasmine u nás přispívají na PF a ŽP po dobu MD, po nástupu na rodičák už ne
cattus
25. srp 2015
@j.a.n.i nerikam ze neni videt.. jen ze se pocita z hrube mzdy a ta je u kazdeho ruzna..
j.a.n.i
25. srp 2015
@cattus Píšeš že nikoliv z toho co vidíš na pásce... tedy to by tam nemohla být ta hrubá mzda vidět.
cattus
25. srp 2015
@j.a.n.i pardon.. nekdo na HM nekouka a pak nechape kde se ta cisla pro vypocet berou

Sem začni psát odpověď...

Odešli