Jak oznámit zaměstn. nástup na RD+žádost o čerpání dov.?

d19
16. zář 2008

Ahoj, jsem teď na MD. Musím zaměstnavateli oznámit, že po skončení MD nastupuju na RD do tří let věku dítěte. Taky si chci požádat o čerpání dovolené (s nástupem na RD), ale nevím, na kolik dnů mám nárok. Zaměstnavatel se jaksi neobtěžuje mi to sdělit, ačkoliv jsem účetní psala, tak nic. Můžete mi poradit, jak mám oznámení o nástupu na RD a žádost o dovolenou formulovat? Potřebuju to mít dobře napsané, protože se obávám, že mi zaměstnavatel dovolenou nebude chtít dát ☹ a tak abych to mohla případně řešit dál. díky

miisicka
9. led 2015

Dámy, tak já teď čumím jak péro z gauče - dneska mi oznámili z práce, že mám nárok na proplacení 25 dní dovolené - jsem doma už 4. rokem, 3 roky s dcerou a teď mám 6ti měsíčního syna, vybrala jsem mateřskou a teď jsem na rodičovské dovolené a ouha - já mám nárok na proplacení 25 dní dovolené? to je prima zpráva...prej si mám napsat nějakou žádost, ale nevím, jakou...poraďte 😀 😎

krj
11. únor 2015

no já psala před 5 lety a budu psát letos zase🙂
oznamuji vám, že ukončím čerpání peněžité pomoci v mateřství dne... a žádám Vás o nástup na dovolenou ode dne...

anieb
20. únor 2015

Já bych si nežádala o čerpání dovolené, napsala bych žádost o čerpání RD a pak bych napsala žádost o proplácení dovolené. Zaměstnavatel Vám dovolenou musí proplatit, nehledě na to, že Vám jí měl proplatit v poslední výplatě před nástupem na mateřskou.

j.a.n.i
20. únor 2015

@anieb Tak to je fakt rada nad zlato, jak přijít o dovolenou... dovolenou je třeba vyčerpat, nejde proplatit. Jediný okamžik, kdy je možno proplatit dovolenou je při skončení pracovního poměru, ale to by pak zase nemělo smysl žádat o RD, pokud neexistuje pracovní poměr.

anieb
14. bře 2015

@j.a.n.i
Tak to se omlouvám za chybnou informaci, mě zaměstnavatel dovolenou proplatil, ale nejspíš to bylo tím, že byl v insolvenci.

j.a.n.i
14. bře 2015

@anieb Tak to je ten případ konce pracovního poměru, kdy to jde 🙂

karinatom
16. čer 2015

zdravím maminky🙂 potrebuju poradit..Jsem tet na nemocenske (kvuli tehotenstvi) a mam prozbu mam 40 dnu dovolene.A nevim jak mam zadat o proplaceni dovolene.Potrebuju poradit kdy si mam pozadat o proplaceni dovolene zda po materske (jak jsem nekde cetla nebo pred)vubec nevim.dekuju za kazdou pomoc🙂

anieb
16. čer 2015

@karinatom Ahojky, já se taky na toto téma informovala, dovolenou smí zaměstnavatel proplatit pouze v případě, že jsi dostala výpověď. Dovolenou Ti musí umožnit vybrat, třeba až po skončení mateřské - než nastoupíš na rodičovskou dovolenou a poté pak budeš čerpat rodičovskou dovolenou. Ale jestli máš 40 dnů dovolené tak to se na to raději informuj třeba na sociálce, oni Ti určitě poradí, já jak jsem si volala na rady, tak byli moc hodní a vždy mi poradili. Tak hodně štěstí a hlavně ať jsi Ty i miminko vpořádku 🙂

j.a.n.i
16. čer 2015

@anieb Co má sociálka společného s dovolenou? To je jak ptát se na ni na finančáku...

karinatom
18. čer 2015

děkuju moc🙂

argo1
21. srp 2015

můžu se zeptat. když z RD nastupuji plynule na další MD, mám po je jejím skončení nárok na čerpání dovolené? naše účetní moc nekomunikuje a šéfová je škrt, ta co nemusí, tak nezaplatí...

j.a.n.i
21. srp 2015

@argo1 Ano máš, ale musíš písemně požádat o její čerpání.

argo1
22. srp 2015

@j.a.n.i Dekujj. Takze za dobu materske ( cca 6 mesicu) mam narok na dovolenou tzn. cca polovinu dni dovolene?

j.a.n.i
22. srp 2015

@argo1 Ne, počítá se to jinak, ale potřebovala bych vědět, termín té MD, od - do, datumově.